PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Život k sežrání. Projekt LiStOVáNí představil knihu Mikäela Olliviera

Život k sežrání. Projekt LiStOVáNí představil knihu Mikäela Olliviera

Sobota, 29.04.2017 / fotoreport + článek

 

Když jste puberťák, stojí celý váš život při nejmenším na levačku – slušně řečeno. Když jste tlustej puberťák, stojí to všechno za hovno. A když jste tlustej huberťák, kterému se holky spíš smějí místo toho aby po vás házely očkem a o hodinách dějepisu vám posílaly zamilovaný psaníčka, jste zralý akorát tak na to hodit si mašli.

Svoje o tom ví i mladý gymnazista Ben, který splňuje všechno, o čem jsem v úvodu psala. A celkem slušně se jeho mindráky a neopětovaná první láska na něm podepisuje. A když je jeden v depresi a rodiče vám taky nejsou zrovna nejjistější oporou, začnete se tak nějak propadat do sebe. A Ben ten svůj osobní duševní propad řeší zase jídlem – začne se ještě víc přejídat a tloustne a tlouste, což jeho současné situaci nikterak nepomáhá. A jeho život je čím dál tím víc k sežrání.

Tohle je tak nějak ve zkratce příběh další knihy, kterou si pro své divadelní představení vybrali herci z projektu LiStOVáNí. Život k sežrání, v pořadí již druhá hraná knížka francouzského spisovatele Mikäela Olliviera, je vtipnou a sarkastickou výpovědí o tom, jaký je život puberťáka na francouzském předměstí, který má šílenou matku a několik kil nadváhy. Je to ale také kniha o snech každého puberťáka a o tom, že ačkoli mají dnešní dospívající v podstatě všechno, na co si vzpomenou, často jim chybí to nejjednodušší – láska, pochopení, porozumění a často i dobrá rada, jak si sám se sebou poradit.

Jak se všude možně dočtete, je Ollivierova kniha srovnávána s naším českým Metráčkem, což je, myslím si, srovnání více než výstižné. I když je fakt, že Život k sežrání je možná o něco víc sarkastický a humornější – aspoň tak, jak ho pojal Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Markéta Lánská.

Ukazuje se, že je u táborského publika LiStOVáNí stále oblíbenější. Dokazuje to prakticky vždy plný malý sál Divadla Oskara Nedbala a pomalu se plnící balkony. Možná právě proto se sem měsíc co měsíc Lukáš Hejlík se svými spoluherci vrací s dalšími báječnými knihami, které přetváří a staví na prkna, která znamenají svět. Takže pokud vám toto LiStOVáNí uteklo, nesmutněte, 17. května se do divadla opět vrátí. Tentokrát s knížkou Na první pohled od Grégoire Delacourta. Tak se určitě přijďte podívat.

 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Související články

 

 
Kultura dnes


Divadlo Víti Marčíka Jr.

Divadlo
Veselské pískovny
22.07.2018 od 15:00 hod.