PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pátá vodňanská Pecha Kucha představí lidi, kteří dělají věci jinak

Pátá vodňanská Pecha Kucha představí lidi, kteří dělají věci jinak

Pondělí, 23.01.2017 / článek

 

Bývalý Brokův mlýn, dnes MEVPIS (Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany), pátek 27. ledna od 20 hodin. To je místo a čas pro ty, kteří chtějí slyšet vystoupení páté vodňanské PechaKucha Night pořádané spolkem Vodňany žijou. Na večeru s názvem Nové vnímání se představí osm zajímavých lidí nebo skupin. 

Velkou hvězdou nejen regionálního charakteru je Jan Bauer, spisovatel historické literatury, který sice pochází z Jihlavy, ale své knihy, jichž už napsal k dvěma stovkám, píše ve Vodňanech, kde už dlouho žije. Kde leží tajemství úspěchu tohoto muže, který patří mezi několik málo lidí z této republiky, kteří se dokáží literární tvorbou uživit?

Pro návštěvníky bude určitě pozoruhodné povídání o Divadle Continuo z Malovic z úst jeho členů Kateřiny a Martina. Tento soubor má na jihu Čech mnoho příznivců, a svůj obor, tedy divadlo, dělá rozhodně jinak než ostatní.

Architektka Zuzana Ilinčevová se chystá objasnit v MEVPISu, co jí vedlo k netradičnímu propojení zdánlivě nesouvisejících věcí. Vymyslela a zrealizovala totiž výstavy nazvané Kabelky a motorky a Kabelky a milostné dopisy a v současnosti připravuje další pod názvem Kabelky a domy.

Představí se i profesor Pavel Kozák, přední světový odborník na raky, který působí ve vodňanském sídle Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

Hana a Jiří Steinerovi převypráví návštěvníkům vskutku poutavý příběh rekonstrukce statku v Dvorci u Strunkovic nad Blanicí. Osvětlí třeba to, co vede člověka k tomu, že vydrží mnoho let pracovat na něčem, co by ostatní mohli považovat za marný boj.

Richard Rudovský je sochařem a autorem kromě jiného i vodňanské busty Jana Zrzavého, a v současnosti opravuje kašnu na vodňanském náměstí. Jak obtížné je restaurovat kamenné objekty a proč to trvá dlouho?

Adam Pokorný z netradiční Kavárny Široko z Českých Budějovic představí ji i své další projekty a také vysvětlí, proč založil facebookovou stránku na podporu projektu zakrytí budějovické Samsonovy kašny. Ten na počátku loňského podzimu vzbudil značnou pozornost a kontroverzi zdaleka ne jen v jižních Čechách.

Osmici prezentujících uzavře sochař Tomáš Skála, autor lavičky Slepýš ve vodňanském lesoparku Zátiší nebo sochy raka na naučné stezce Voda je věda. Chystá něco podobného? A kde bere inspiraci?

Dozvíte se na páté Pecha Kucha Night Vodňany, která se koná v pátek 27. ledna od 20 hodin v MEVPISU, Na Valše 207. Vstupné bude dobrovolné. Vstupenky je už teď možné vyzvednout ve vodňanském infocentru.

Datum: pátek 27. ledna od 20 hodin
MEVPIS Vodňany, Na Valše 207, Vodňany
Vstupné: dobrovolné

Pořadatel: Vodňany žijou, z.s.,
www.vodnanyzijou.cz
facebook.com/VodnanyZijouPechakucha night, která pochází z Tokia a její název znamená v japonštině „povídání”, se koná ve více než 900 městech po celém světě, a jejich počet stále roste. Princip PKN je velice jednoduchý: každý prezentující promítá 20 obrázků a ke každému hovoří 20 vteřin. Je tak zajištěno, že se člověk dozví mnoho zajímavého za velmi krátkou dobu. V pátek 27. ledna 2017 se ve Vodňanech Pecha Kucha Night uskuteční popáté. „Jihočeské Benátky“ jsou tak jedním z nejmenších měst na světě, kde se PKN koná.
 


Fotografie


Autor: - i -

SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


housle jako malované

Výstava / výstava obrazů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
30.11.2023 - 25.01.2024 od 15:08 hod.
vícedenní akce

 

Terapie tvorbou

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
30.11.2023 od 17:30 hod.

 

Karel Vepřek

Hudba / koncert / folk
Městská knihovna
30.11.2023 od 18:00 hod.

 

Ztratit se v lese

Ostatní / setkání / beseda
Divadlo Oskara Nedbala
30.11.2023 od 19:00 hod.