PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pátá vodňanská Pecha Kucha představí lidi, kteří dělají věci jinak

Pátá vodňanská Pecha Kucha představí lidi, kteří dělají věci jinak

Pondělí, 23.01.2017 / článek

 

Bývalý Brokův mlýn, dnes MEVPIS (Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany), pátek 27. ledna od 20 hodin. To je místo a čas pro ty, kteří chtějí slyšet vystoupení páté vodňanské PechaKucha Night pořádané spolkem Vodňany žijou. Na večeru s názvem Nové vnímání se představí osm zajímavých lidí nebo skupin. 

Velkou hvězdou nejen regionálního charakteru je Jan Bauer, spisovatel historické literatury, který sice pochází z Jihlavy, ale své knihy, jichž už napsal k dvěma stovkám, píše ve Vodňanech, kde už dlouho žije. Kde leží tajemství úspěchu tohoto muže, který patří mezi několik málo lidí z této republiky, kteří se dokáží literární tvorbou uživit?

Pro návštěvníky bude určitě pozoruhodné povídání o Divadle Continuo z Malovic z úst jeho členů Kateřiny a Martina. Tento soubor má na jihu Čech mnoho příznivců, a svůj obor, tedy divadlo, dělá rozhodně jinak než ostatní.

Architektka Zuzana Ilinčevová se chystá objasnit v MEVPISu, co jí vedlo k netradičnímu propojení zdánlivě nesouvisejících věcí. Vymyslela a zrealizovala totiž výstavy nazvané Kabelky a motorky a Kabelky a milostné dopisy a v současnosti připravuje další pod názvem Kabelky a domy.

Představí se i profesor Pavel Kozák, přední světový odborník na raky, který působí ve vodňanském sídle Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

Hana a Jiří Steinerovi převypráví návštěvníkům vskutku poutavý příběh rekonstrukce statku v Dvorci u Strunkovic nad Blanicí. Osvětlí třeba to, co vede člověka k tomu, že vydrží mnoho let pracovat na něčem, co by ostatní mohli považovat za marný boj.

Richard Rudovský je sochařem a autorem kromě jiného i vodňanské busty Jana Zrzavého, a v současnosti opravuje kašnu na vodňanském náměstí. Jak obtížné je restaurovat kamenné objekty a proč to trvá dlouho?

Adam Pokorný z netradiční Kavárny Široko z Českých Budějovic představí ji i své další projekty a také vysvětlí, proč založil facebookovou stránku na podporu projektu zakrytí budějovické Samsonovy kašny. Ten na počátku loňského podzimu vzbudil značnou pozornost a kontroverzi zdaleka ne jen v jižních Čechách.

Osmici prezentujících uzavře sochař Tomáš Skála, autor lavičky Slepýš ve vodňanském lesoparku Zátiší nebo sochy raka na naučné stezce Voda je věda. Chystá něco podobného? A kde bere inspiraci?

Dozvíte se na páté Pecha Kucha Night Vodňany, která se koná v pátek 27. ledna od 20 hodin v MEVPISU, Na Valše 207. Vstupné bude dobrovolné. Vstupenky je už teď možné vyzvednout ve vodňanském infocentru.

Datum: pátek 27. ledna od 20 hodin
MEVPIS Vodňany, Na Valše 207, Vodňany
Vstupné: dobrovolné

Pořadatel: Vodňany žijou, z.s.,
www.vodnanyzijou.cz
facebook.com/VodnanyZijouPechakucha night, která pochází z Tokia a její název znamená v japonštině „povídání”, se koná ve více než 900 městech po celém světě, a jejich počet stále roste. Princip PKN je velice jednoduchý: každý prezentující promítá 20 obrázků a ke každému hovoří 20 vteřin. Je tak zajištěno, že se člověk dozví mnoho zajímavého za velmi krátkou dobu. V pátek 27. ledna 2017 se ve Vodňanech Pecha Kucha Night uskuteční popáté. „Jihočeské Benátky“ jsou tak jedním z nejmenších měst na světě, kde se PKN koná.
 


Fotografie


Autor: - i -