PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Příběh milenců zanechal slzy v očích. Další Listování nabídne Nicka Cavea

Příběh milenců zanechal slzy v očích. Další Listování nabídne Nicka Cavea

Úterý, 13.12.2016 / fotoreport + článek

 

Ještě před plným vypuknutím krásného vánočního šílenství se na prkna táborského Divadla Oskara Nedbala vrátil projekt Listování. Tentokrát s knihou Arnošta Lustiga Láska a tělo, kterou na svůj repertoár zařadilo k nedožitým 90. narozeninám tohoto významného české spisovatele s židovským původem.  

 Ten v roce 2011 podlehl rakovině, ale zanechal po sobě významná literární díla a s nimi i odkaz o nelehké době a osudech Židů za druhé světové války. Jednou z těchto knih je právě i Láska a tělo, která se díky Lukáši Hejlíkovi a jeho spoluhercům dočkala nového podání.

Dojemný příběh vypráví o osudu, plánech a nadějích mladého židovského páru, který si plnými doušky užívá své zamilovanosti, mládí a s elánem jim vlastním si plní své touhy. Problém je ovšem doba, kdy je mnoho Židů odváženo do transportů a vězněno v koncentračních táborech, kde mnoho z nich velmi brzy zemřelo. A ačkoli si naplno užívají života, žijí v neustálém strachu z dalšího transportu, který by znamenal jejich konec. Protože co jiného se dá dělat, když je smrt nevyhnutelná?

V podání herců z projektu Listování Lukáše Hejlíka a Barbory Jánové se tento čtivý příběh stal v mnoha ohledech ještě dojemnějším a záživnějším. Ono totiž ruku na srdce, kolik lidí má v dnešní době čas a chuť číst něco podobného. Spíše sáhneme po něčem odpočinkovém, že? Navíc… i pro mnoho zkušených čtenářů je tvorba Arnošta Lustiga těžká a pro některé z nich možná i zdlouhavá a nezáživná.

Celkovou atmosféru příběhu navíc opět dokreslila naprosto báječně zvolená hudba, která dodala patřičným scénám na dramatičnosti a procítěnosti. Všem je jasné, jak tento příběh skončí, a mnoho návštěvníků tohoto představení odcházelo s uslzenýma očima. Zároveň se ale mohli těšit na další představení, které se uskuteční opět v Divadle Oskara Nedbala, a to 8. ledna, kdy Věra Hollá, Gustav Hašek a Pavel Oubram představí knihu spisovatele, básníka a zpěváka Nicka Cavea Smrt Zajdy Munroa. Tak si tento datum určitě nezapomeňte zapsat do diářů.
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


Kurzy tance pro ženy

Sport / Salsa a latina
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
16.09.2019 od 17:45 hod.

 

Fantastické záhady

Ostatní / beseda s projekcí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.09.2019 od 19:00 hod.

 

Kurz anglického jazyka - informační schůzka

Ostatní
Dům kultury Milevsko
16.09.2019 od 16:00 hod.

 

Předškoláček aneb Hrajeme si na školu

Pro děti
Dům kultury Milevsko
16.09.2019 od 16:00 hod.