PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Listování se vrátilo do divadla s knihou Stop Tomáše Poláčka. Pokračuje Lustigem

Listování se vrátilo do divadla s knihou Stop Tomáše Poláčka. Pokračuje Lustigem

Pondělí, 05.12.2016 / fotoreport + článek

 

V polovině listopadu se malý sál táborského Divadla Oskara Nedbala opět zaplnil příznivci dobrých knih a divadelních představení. Na prkna, která znamení svět, se totiž vrátil projekt Listování, tentokrát s cestovatelskou knížkou Stop Tomáše Poláčka. Ten se rozhodl projet stopem zemi a docestovat z Prahy až do Ohňové země. Což je nápad vskutku odvážný a když si knížku přečtete, tak zjistíte, že i poměrně ďábelský.

Tomáš Poláček, krom toho, že je skutečný dobrodruh, je především redaktorem časopisu Reportér. Pár stopařských cest už za svůj život podnikl, ale teprve nyní se rozhodl udělat ze svých reportáží, fotek a neopakovatelných zážitků i knihu, kterou si mohli zájemci po představení koupit a dokonce nechat i podepsat, protože Tomáš byl jeho aktivním účastníkem.

Abych řekla pravdu, tak tohle představení bylo asi jedno z těch nejhumornějších, na jakých jsem zatím byla. Navíc bylo poučné co se stopovaní týče, protože při této činnosti může člověk natrefit na opravdu podivné typy. Třeba zapřisáhlého křesťana a předčítače Bible, šňupače podivných bílých prášků, krásné slečny ale i opravdové podivíny, s nimiž byste nechtěli jet dál než za nejbližší roh.

Zinscenování této zajímavé a na fotografie hodně bohaté publikace se tentokrát ujal Lukáš Hejlík, Gustav Hašek a již zmiňovaný Tomáš Poláček. Společně sehráli několik opravdu zajímavých a především zábavných kapitol, a tím pádem i několik řidičů, které Tomáš na své cestě do Ohňové země stopnul. A řekla bych, že z těch 250 řidičů vybrali rozhodně ty nejzajímavější, byť bychom asi úplně nechtěli, aby nás někam kdokoli z nich odvezl. Ale zas na druhou stranu…V okamžiku, kdy stojíte osm hodin u silnice a mrzne tak, že máte pocit, že vám upadne nos, berete za vděk každým, kdo je ochoten vás svézt.

Listování s Tomášem Poláčkem zkrátka a dobře nezklamalo a já se těším na to další, které bude v Divadle Oskara Nedbala v úterý 6. prosince od 18 hodin, v Kulturním domě Veselí nad Lužnicí pak od 20 hodin. Tentokrát se můžete těšit na knížku Láska a tělo od Arnošta Lustiga. Na turné s touto knihou se projekt Listování vydává u příležitosti jeho nedožitých 90. narozenin. 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Znovu a líp

Divadlo
Spektrum Sezimovo Ustí
18.11.2019 od 19:00 hod.

 

Jak byla vosa Marcelka ráda, že je

Divadlo / pro děti
Dům kultury Milevsko
18.11.2019 od 09:15 hod.