PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Písku si opět užijí milovníci filmu. Hodnotit snímky bude Kohák, Klus i Orchestrovič Bauer

V Písku si opět užijí milovníci filmu. Hodnotit snímky bude Kohák, Klus i Orchestrovič Bauer

Pondělí, 17.10.2016 / článek

 

Jako každý rok studenti píseckých filmových škol pořádají Mezinárodní festival studentských filmů a letošní ročník bude opravdu nabitý. Minulý rok studenti ukázali, jak moc "žerou film" a letos všem chtějí připomenout, že svět je pro ně "Prostor plný možností". Festival startuje ve čtvrtek 20. října. 

Festival pro příznivce filmu a kultury obecně připravují studenti obou píseckých filmových škol - Filmové akademie Miroslava Ondříčka a Soukromé vyšší odborné školy filmové, program ale potěší návštěvníky všech věkových kategorií. Do soutěže se sletěly stovky filmů z celého světa. Hodnotit je bude mezinárodní porota, ve které například zasedne výherkyně minulého ročníku Hajni Kis z Maďarska, Carol Ann Poole z Anglie, Jiří Sádek, režisér a absolvent FAMO v Písku, nebo režisér Vlad Lanné.

Ve čtvrtek 20. října se konají první akce, workshopy, studentské projekce, exkurze a den otevřených dveří škol. V pátek 21. října návštěvníky čeká slavnostní zahájení v Kině Portyč a hned poté promítání nejlepších snímků Noci filmových nadějí, které s sebou přinese náš letošní hlavní mediální partner, TV Nova.  Tyto snímky bude hodnotit porota složená z osobností jako je režisér a herec Jakub Kohák, autor vizuálních efektů Pavel Karcele, herečka Patricie Solaříková, zpěvák a herec Tomáš Klus a hudební skladatel, Varhan Orchestrovič Bauer. Fimy se budou promítat až do neděle 23. října. 

The Fellas či Kapitán Demo

Filmový festival v Písku, to ale nejsou jen filmy. "Připravujeme pro návštěvníky bohatý doprovodný program. Letošní soundtrack vytvoří mladá indie-rocková kapela I love you Honey Bunny, karlovarská partička The Fellas a šikovný hudebník, producent a DJ, Kapitán Demo," doplňují pořadatelé. 

I letos se můžete těšit na řadu zajímavých workshopů. Kreativní producentka TV Nova Silvia Klasová Vás naučí jak vytvořit a prezentovat námět dlouhodobého televizního seriálu, budete svědky vzniku experimentálního animovaného filmu v píseckých ulicích v rámci workshopu Nenažraný had, naučíte se dobře a bezpečně natáčet filmové boje se zbraní i bez ní a seznámíte se s tvorbou mladé maďarské režisérky, výherkyně loňského ročníku festivalu a porotkyně, Hajni Kis.

Vstupenky a akreditace je možné zakoupit na webových stránkách www.centrumkultury.cz, v době konání festivalu pak přímo v Kině Portyč, nebo v kanceláři Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.  Akreditace neopravňuje návštěvníky pouze ke vstupu na veškerý festivalový program, navíc se s ní budete moci zúčastnit speciálních akcí a slev. Například si v pátek a v sobotu budete moci užít jízdu po vozítku Segway zdarma, nebo občerstvení v  kavárně Až na půdu s deseti procentní slevou. Se zakoupenou akreditací se také nově můžete zapojit do soutěže o grafický monitor CS2420 značky EIZO v celkové hodnotě 19 290 korun.

Cena akreditace na celou dobu festivalu je 200 korun, pro osoby starší 60 let pak 100 korun.

Festival se koná od 21. do 23. října a více informací najdete na www.filmfestpisek.cz

 


Autor: David Peltán, i -


Téma: MFSF Písek





Související články

 

 




Kultura dnes


Setkání s hudou v Soběslavi 2020

Hudba / cyklus koncertů a hudební workshop
Kulturní dům města Soběslavi, Kostel sv. Víta a Kostel sv. Petra a Pavla, Městské koupaliště Soběslav
02.07.2020 - 12.07.2020 od 19:00 hod.
vícedenní akce

 

Havraní léto 2020

Festival
Rabenštejnská 2020
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

This!

Hudba / koncert
Klášterní zahrada
02.07.2020 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Kazach & Gruzavik

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
02.07.2020 od 18:00 hod.