PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Australští The Cat Empire rozezní podruhé pražskou Lucernu

Australští The Cat Empire rozezní podruhé pražskou Lucernu

Středa, 12.10.2016 / článek

 

Melbournská kapela The Cat Empire, která po celém světě proslula svými energií sršícími koncerty, přijíždí podruhé do Prahy. Jejich první koncert uvedený v rámci projektu New Wave Praha byl pro Prahu velkým překvapením. Kdo před rokem nezažil tuhle jedinečnou fúzi ska, reggae a rocku protkanou jazzem, má jedinečnou šanci už 25. října v Lucerna Music Baru. Sem The Cat Empire přijedou s novým albem Rising With The Sun, pražský koncert bude tentokrát jednou z prvních zastávek evropské části celosvětového turné.

S Kulturne.com můžete vyhrát volné vstupy ZDE

The Cat Empire byli založeni v roce 1999 jako melbournská jazzová kapela The Jazz Cat. Debutové album “The Cat Empire” vydali v roce 2003 pod vydavatelstvím Virgin. Těžko mohli tenkrát tušit, že se jejich kopie budou samovolně distribuovat po světě v baťozích nadšených cestovatelů po dobu několika let. “I ke mně se to album přesně takle dostalo, přinesl mi ho spolužák, že ho posílají známí z Austrálie”, říká Michael Tardík z Everything Goes.

The Cat Empire přiváží fúzi ska, reggae, rocku nebo oldschoolového r’n’b protkanou harmonickými jazzovými přechody ze skladby do skladby, které ocení i nároční posluchači. Sedm studiových alb, tisíce odehraných koncertů a 17 let práce uplynulo, abychom mohli jít v úterý 25. října na druhý koncert The Cat Empire v Praze. Jejich první pražský koncert 17. června 2015 překonal všechna očekávání, tenkrát Praha přímo navazovala na londýnský koncert v Royal Albert Hall.

Nové album Rising With The Sun dobylo Top 10 v iTunes Music Charts v sedmi zemích světa, kdy jednou z těchto zemí byla i Česká republika. V Austrálii se dokonce album drželo po 21 týdnů v Top 20. Jejich živé provedení koncertu a energie vysílaná do publika (a od publika zase zpět) jsou téměř unikátní vlastnosti na světové scéně. Živě vystupují ve složení trumpeta - zpěv (Harry James Angus), perkuse - zpěv (Felix Riebl), bicí (Will Hull-Brown), basa (Ryan Monro), gramofony (DJ Jumps) a klávesy (Ollie McGill). Dále jim hostuje dokonale sehraná dechová sekce “The Empire Horns”.

Vstupenky na koncert jsou k prodeji za 790 Kč na NoLimits.cz, Goout.cz a Ticketpro.


THE CAT EMPIRE
25.10.2016 - LUCERNA MUSIC BAR

Vstupenky v předprodeji: 790 Kč
Událost naleznete ZDE
Předprodej goout ZDE


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Václav Neckář – Půlnoční tour

Hudba / koncert
Kulturní dům, U Nádraží 602
24.11.2020 od 19:00 hod.

 

Jakub Smolík

Hudba / koncert
hotel Palcát
24.11.2020 od 19:00 hod.

 

listování - soběstačný - zuzana dostálová

Divadlo / scénické čtení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.11.2020 od 18:00 hod.