PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


U filmu Jak se zbavit nevěsty se dobře pobaví všichni

U filmu Jak se zbavit nevěsty se dobře pobaví všichni

Sobota, 20.08.2016 / recenze

 

Pokud máte víkend za sebou, nevíte co s časem, venku prší a v televizi nic nedávají, zajděte na tento snímek. Tomáš Svoboda coby režisér, zplodil další multigenerační film, na který můžete koukat s manželem, dětmi i prarodiči vzároveň a bavit se budete všichni.

Nevěsta Linda, v podání Andrei Kerestešové je zde za popelku, která své štěstí nachází v náruči "vdavekchtivého" Davida Matáska. Vše nasvědčuje tomu, že tato dvojice dojde k oltáři a své štěstí zpečetí vyřknutím sladkého: "Ano", avšak nic není tak jednoduhé jak se zprvu zdá, ani ve filmu...

A nebyl by to film jak má být, kdyby zde chyběla zápletka. Ta má v tomto snímku, který byl očekávánou novinkou roku, dokonce jméno. Můžeme ji nazývat třeba exmanželka, matka, cukrářka nebo třeba Eva (Lenka Vlasáková). Ta zde vyvádí vskutku komediální kousky. Svatá trojice v podání Evy, její matky (Jana Švandová) a jejího syna, promyslí plán, díky němuž se snaží odloudit Lindu a přilákat zpět ztraceného manžela, zeťe a otcce. Zda se celá "akce" vyvede dle představ hlavní hrdinky, to si zjistěte sami.

Plusové body připisuji vskutku bravurnímu hereckému obsazení, díky němuž film získává na hodnotě a posouvá se mezi ty, na něž se opakovně rádi podíváme. Pointa je sice trochu kýčovitá, ale vše je natočeno s nadsázkou čechám vlastní, takže proč ne. Mínus vidím pouze (a nemohu si prostě pomoci) v naprosto příšerném vizážistickém upravení herců a hereček. A vlastně i dětí. Syn Evy s černými očními linkami a přibarvenou pusou, je zde snad proto, aby přilákal k obrazovkám trans menšiny, jinak mi to do hlavy opravdu neleze. O Evinu make upu ani nemluvím....

Pomineme – li tedy tyto malé nedokonalosti a občasné přehrávání scén do absurdních komediálních výšin, zhledávám film jako dostačující a dávám 80%.
 

Jak se zbavit nevěsty
Komedie / Romantický, Česko, 2016, 85 min

Režie: 
Tomáš Svoboda
Scénář: Marcel Bystroň
Kamera: Martin Šácha
Hudba: Čenda Kavečka
Hrají: Lenka Vlasáková, David Matásek, Andrea Kerestešová,Jana Švandová, Jaroslav Plesl,Jana Stryková, Matyáš Bystroň, Kordula Stropnická, Vladimír Kratina, Josef Polášek, Jana Kolesárová, Matěj Ruppert, Jenovéfa Boková, Jana Boušková, Lenka Loubalová, Petr Vojnar,Lucie Polišenská, Marek Majeský, Jaromír Dulava, Veronika Žilková, Sash…

...aneb: "Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš".

Foto: Bontonfilm


Autor: Kateřina Šímová


Téma: Kino a film

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Dobré ráno, rodino!

Divadlo / komedie / komedie
Čekanice - Restaurace na Vyhlídce
23.06.2017 od 19:00 hod.

 

From basement vol.8 w/ Dj Kato (Prago Union)

Hudba / dj / hip-hop, rap
Café Bar MP7
23.06.2017 od 21:00 hod.

 

Veselské slavnosti 2017

Festival / slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka
23.06.2017 - 24.06.2017 od 15:15 hod.
vícedenní akce

 

Benátský ples noci svatojánské s Cheironem

Ostatní / benefiční ples / vážná hudba / módní přehlídka / projížďky na lodičkách
Společenský dům Střelnice, Tábor
23.06.2017 od 19:00 hod.