PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Svět opustila spisovatelka Harper Leeová, držitelka Pulitzerovy ceny

Svět opustila spisovatelka Harper Leeová, držitelka Pulitzerovy ceny

Středa, 24.02.2016 / zpráva

 

 Drozdec mnohohlasý se nám může jevit jako obyčejný a ničím nezajímavý pták, ale pro ty, kterým se do paměti a především do srdce zaryl román Jako zabít ptáčka od americké spisovatelky Harper Leeové, je to symbol ryzí čistoty a nevinnosti. Bohužel, tato velká žena a báječná spisovatelka v pátek 19. února zemřela, a je proto třeba si ji alespoň v krátkosti připomenout a vzdát jí hold.

Americká spisovatelka a redaktorka Harper Leeová se narodila 28. dubna 1926 a dožila se tak krásných 89 let. Za svůj první román, kterým byla právě kniha Jako zabít ptáčka, získala Pulitzerovu cenu. Potom se na víc než půl století odmlčela a až v loňském roce vydala svoji druhou knihu, jež se stala i její poslední.
I přesto se však Harper Leeová neodmyslitelně zapsala nejen mezi významné americké spisovatele klasické literatury, ale i do srdcí mnohých čtenářů její velmi odvážnou a báječnou knihou se silným příběhem, který, jak pevně doufám, nebude nikdy zapomenut. Harper Leeová sice odešla z tohoto světa, díky románu Jako zabít ptáčka tu ale zůstane zřejmě navždy.

Foto: wikipedia.org


Autor: Wendy Šimotová


Téma: Literatura

Související články

 

 
Kultura dnes


O Palečkovi

Pro děti / Dobrodružné vyprávění
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
29.03.2020 od 14:30 hod.

 

Velikonoční výstava 2020

Výstava / velikonoční výstava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
29.03.2020 - 31.03.2020 od 14:00 hod.
vícedenní akce