PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Končím se slabostí a přijímám výzvu

Končím se slabostí a přijímám výzvu

Neděle, 23.08.2015 / článek

 

Je mi třicet, jmenuji se Petr Syrný a žiji v Táboře. Většina lidí, kteří mě znají, ví, že jsem freelancer. Živím se programováním webů a webových aplikací a vedle toho už několik let společně s dalšími kolegy provozuji tento kulturní server Kulturne.com. Je to naše dítě, naše srdcovka a věnuji mu spoustu času. Mám úžasnou ženu, dvě děti a psa Berta.

Avšak přestože jsem docela aktivním člověkem, trápí mě bolesti zad a dalších částí těla. To už moc mých známých neví... Stěžovat si ve třiceti na bolavá záda, nic moc. Takže jsem začal hledat řešení.


Můj sedavý den

Mým neduhem je málo pohybu. Ráno odjedu autem do kanceláře, posadím se k počítači a odcházím až kolem 6. hodiny. Snad jen díky obědu se protáhnu. Po každém dalším dni prosezeném u psaní článků nebo programování je to horší a horší. Moje zaměstnání je prostě sedavé zaměstnání a těch pár procházek, vyjížděk na kole nebo pohybu okolo domu moc efektu na mou fyzickou kondici nemá.

A když si pak představím, co mě čeká ve čtyřiceti nebo v padesáti? Mám chodit po doktorech, brát pilulky na bolesti, být každý týden na masáži? Jako muž v aktivních letech se tedy cítím na víc! Proto jsem se tento rok rozhodl, že se sebou musím něco udělat a najít pro svou kondici smysluplné řešení.

"Pro nečinnost neexistuje omluva, jen výmluva." (Petr S.)


Co ano, a co rozhodně ne

Jako malej jsem dělal, dá se říci, komplexní cvičení na celé tělo, které mělo nějakého ducha – judo a vždy se mi líbilo bojové umění aikido nebo capoeira. Možnosti jako fitcentrum a místnosti plné různých strojů a trenažérů nehledám. Odjakživa mi tato centra přišla odcizená, umělá, nepřirozená. Určitě mají své zákazníky, nicméně nic pro mě.

Nechci žádné kompromisní řešení, nechci dojít napůl cesty a pak znovu hledat něco nového. Při mém zaměstnání a vzdělávání jsem se vždy zaměřoval na vysokou odbornou kvalitu a chtěl bych, abych nalezl něco vysoce kvalitního i v mém cvičebním úsilí.


Chci dobře fungovat

Chci najít něco, co by mi udalo nový směr v mém životě a obohatilo jej na dlouhou dobu. Hledám komplexní program, který by zohledňoval veškerou přirozenost člověka, trénink, který by měl hlavu a patu, který by byl samozřejmě zvládnutelný pro běžně pracujícího člověka, ale který by mohl být i pro mě, 30letého chlapa, výzvou.
Chtěl bych mít prostě dobře fungující tělo, které se vyrovná se sedavým zaměstnáním, chtěl bych mít přirozenou sílu, abych si mohl doma naštípat dříví, chtěl bych mít kondici, aby mi ve třiceti letech nedělalo problém vyběhnout schody do druhého patra.


KB5 – trefa do černého

Jelikož v rámci svého zaměstnání pracuji i s Facebookem, upoutal mě zde příspěvek stránky StrongFirst.cz: „Sám se rozhodni, chceš si užívat napumpování, pálení svalů, hodně cviků, anebo výsledky“, a čtu dále hesla: „Pravidelnost a uměřenost vítězí nad intenzitou“, „V těle je vše propojené se vším. Izolace je mýtus.

Brouzdám dále a hlouběji a dostávám se na web www.kb5.cz, kde se mi velmi líbí myšlenka: „Nejdříve se hýbej správně, pak často a potom pod zátěží“. Na tomto webu jsem strávil snad dvě hodiny čtením výborných odborných článků, navíc zde bylo možné stáhnout Introkit pro začátečníka. Trefa do mých představ. A bylo pro mě velkým překvapením, že i přímo v Táboře je pobočka KB5. Musím to vyzkoušet. Vydám se na první trénink a podám další report.

Dlaší informace

Odkaz na kurzy: www.kb5.cz
Oficiální FB profil: KB5
FB profil: KB5 Gym Tábor

Aktuální hodiny tréninků v Gym Tábor

Pondělí   18:00-20:00
Středa   18:00-20:00
Čtvrtek   20:00-21:00
Pátek   18:00-20:00
Neděle   20:00-21:00

Sledujte na webu téma Cvičím s KB5, kde vás postupně provedu mým tréninkem.Autor: - inz -, Petr Syrný


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Týden tvoření: Kvete nám knihovna

Pro děti / tvořivá dílna
Pobočka knihovny Pražské Sídliště, Zborovská 2696, 390 03 Tábor
21.05.2024 - 24.05.2024 od 08:00 hod.
vícedenní akce

 

The Exploited (UK) + Total Chaos (USA) + N.V.Ú.

Hudba / koncert / punk
MC Fabrika
21.05.2024 od 17:30 hod.