PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Berlín láká na módní veletrhy a fashion weeky

Berlín láká na módní veletrhy a fashion weeky

Neděle, 16.08.2015 / článek

 

Kdo jezdí roztočit nákupy do PRIMARKU? Jasně, že všichni! A v létě je to dokonce povinnost. Neznám nikoho, kdo by v létě nevyrazil doplnit svůj šatník, a v mém případě, připravit se velmi pomalu i na zimu. Vyrazila jsem do Berlína, kde jsem strávila pár hodin a načerpala tamní atmošku. Byl jeden z těch hot dnů, takže to bylo trošku náročně. Každopádně, kdo se chystá do Berlína, tady je pár řádků. 

Nejdřív památky a pak nákupy

Kam všude jít a co všechno musíte vidět? Za mě rozhodně Braniborská brána - klasika. Nezapomeňte si dát ledové latté v blízkém Starbucksu, které vás dokonale osvěží. Když jsem v Berlíně, pokaždé musím zajít k betonovému Památníku holocaustu. Je skvělé to vidět, doporučuji. Hlavně tam pořídíte pár skvělých fotek. Ať chcete nebo ne, nemůžete minout největší dominantu Berlína, Televizní věž. Stavba, která dosahuje výšky 368 metrů je nejvyšším vyhlídkovým bodem v Berlíně. Památky jsou blízko u sebe, stejně tak, jako v Londýně. Kdo chce zvolit pohodlnější variantu a nevyčerpat se před nákupy, doporučuji zapůjčit si kolo. Hned na několika místech najdete automatizované půjčovny kol a Berlín tak můžete prozkoumat ze sedla jízdního kola.

Jelikož jsem Berlín navštívila o víkendu, pěkně to tam žilo. Plno lidí ve městě, na památkách i v obchodech. Na každém rohu trhy, zmrzlina a vůně jídla. Samozřejmě jsem musela ochutnat berlínskou specialitu rychlého občerstvení Currywurst. Objednala jsem si to bez "omáčky", pro mě to je zkrátka jen "kečup" a ten já k smrti nesnáším. Prodavač jsem tím trochu zaskočila, protože jíst Currywurst bez omáčky?Jinak natrefíte i na klasická rychlá občerstvení, na která jsme zvyklí i u nás. McDonalds, KFC, Burger King a další. A co jiného pít v Berlíně, než pivo.

Berlín, město módy              
                                                                       
Džíny, svetr, šedivý oblek. Kdo se pohybuje po ulicích Berlína, napadne ho ledacos, ale asi ne to, že je ve městě módy. Čísla týkající se módy, kterými se město rádo ohání, říká něco jiného. Ve městě pracuje 800 designérů všech stylů a druhů. UNESCO označilo Berlín v roce 2006 za město designu a přijalo ho do Creative Cities Network. Mládež vychovává v Berlíně devět módních škol. Už více než 30 let je udělována nezávislá berlínská módní cena Golden Nase. Berlínský primátor rozpoznal hospodářský potenciál a podporuje módní veletrhy a zajímavé projekty. Své produkty nabízí přes 100 berlínských značek. Pozornost přitahují i Fashion weeky, během nichž se různá místa ve městě mění v přehlídková mola. I módní veletrh Bread & Butter se vrátil v roce 2009 zpátky do Berlína.


Než vyrazíte do Berlína, mrkněte na tyhle stránky:
www.modekultur.info - online módní magazín o Berlíně
www.styleserver.de - online shop pro mladé designéry
www.fashion-week-berlin.com -webová stránka Berliner Modewoche

PS: V Primarku bylo tak strašně lidí, že se tam nedalo ani popadnout dech, natož prodírat se a hledat top kousky. Něčím malým jsem si přece jenom radost udělala.  

PS1: Důležitý poznatek! Co momentálně frčí v Berlíně, ale třeba ne jenom v Berlíně? Kroužek v nose. Tak jestli chce zapadnout, tak ........ 

Ich bin ein Berliner! 
 


Fotografie


Autor: Kamila Kosová