PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Odpočinkové tvořivě kulturní odpoledne s Janíčkem u Stánku


Pro děti / dílny - bazárek - koncert
Město: Tábor

Datum: 22.09.2018 od 15:00 hod.

Místo: Stánek, Žižkovo náměstí

Cena: zdarma

 
 

BENEFIČNÍ SEKÁČ, DĚTSKÉ TVOŘIVÉ DÍLNY A KONCERT ODD GIFTS! Přijďte si užít sobotní odpoledne s dětmi v režii Janíček, ulovte něco ze sekáče spolku ZORKY a přijďte si poslechnout dobrou hudbu The Odd Gifts !

Program:
15:00 - 18:00
Dekorační látkové věnce - tvořivá dílna pro rodiče a starší děti - Petra Matějíčková

Petra se s námi podělí o svou oblíbenou techniku - vpichované látkové věnce. Stačí nám k tomu kousky látek. Můžete si přinést vlastní látky nebo si vybrat z našich zásob. Věnec pak zkrášlí vstupní dveře nebo váš jídelní stůl."Věnec je pro mne symbolem nekonečna a jeho zdobení vyjádřením pohody a krásy. Dveře do našeho domova vyjadřují atmosféru toho, co se odehrává za nimi."

15:00 - 18:00
Dílna se včelím voskem - pro všechny věkové skupiny - Valérie Procházková

Děti si rády hrají s teplým voskem a vyrábějí z něho, co je napadne. Krásné jsou podzimní listy namočené ve vosku. Starší děti si vyrobí voňavé stínítko na čajovou svíčku nebo svíčku v mušličce. Vytrvalejší zájemci mohou máčet svíčky dle vlastních představ. „A já si určitě vyrobím 4 červené svíce na adventní věnec. Do Vánoc mi pěkně vyschnou a budou pak dlouho hořet. Ona totiž taková svíce vysychá jako dřevo, čím je starší tím déle a lépe hoří.“


15:00 - 18:00
Bazar Zorky
Zorky připraví bazar s oblečením. Můžete do něj sami přispět.


16:30 - 17:30
Odd Gifts

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards.

V roce 2010 doprovázeli na turné Lenku Dusilovou. V roce 2015 odehráli koncert v Millenium Parku v Chicagu a doprovodili Jima Peterika (The Ides of March, Survivor), spoluautora světového hitu Eye of the Tiger. První album projektu, nazvané O.G. and the Odd Gifts, vyšlo na podzim 2012 a bylo pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazeno mezi 14 nejlepších desek roku a získalo Harvest Prize na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Druhé album "Migrant Songs" z roku 2016 mělo podobný vývoj.


Více o akci Odpočinkové tvořivě kulturní odpoledne s Janíčkem u Stánku na webu akce


e-mail na pořadatele: kafeknihyjednota@gmail.com
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Fimfárum

Výstava / scény, loutky, rekvizity
Galerie 140
20.06.2019 - 22.09.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Covertrio+

Hudba / koncert / rock - folk
Budvarka U Zlatého lva Tábor
20.06.2019 od 19:00 hod.