PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Italské baroko ~ Lenka Pecharová & Vladimír Roubal


Hudba / koncert
Město: Písek

Datum: 28.05.2017 od 18:00 hod.

Místo: Koncertní síň Trojice

Cena: 120 Kč v předprodeji, 140 Kč n

 
 

Lenka Pecharová – soprán
Vladimír Roubal – klavír, varhany
Lenka Pecharová se narodila v Praze. Zpěv vystudovala u Jiřího Kotouče, profesora pražské konzervatoře. Postupně prošla mnohými žánry, od hudby duchovní přes klasickou operu, renesanční hudbu a romantické písně, až se nakonec její životní láskou stala barokní opera,
ve které jsme ji mohli nejednou slyšet na festivalech jako Pražské jaro či Pražský podzim.
Vladimír Roubal je přední český varhaník, který koncertuje po celém světě. Vyniká svojí schopností improvizace. Natočil řadu CD, zkomponoval hudbu k několika filmům, spolupracuje s Českým rozhlasem i s rozhlasy zahraničními, zejména při nahrávání snímků historických varhan.
Působí jako ředitel chrámové hudby Královské kanonie premonstrátů v Praze na Strahově.


Více o akci Italské baroko ~ Lenka Pecharová & Vladimír Roubal na webu akce
Smuténka: Ve věku nedožitých 60 let zemřel Coolio

 Ve věku 59 let zemřel americký rapper Coolio. Hudebník se prosadil zejména hitem Gangsta's Paradise, za nějž získal cenu Grammy a který zněl filmem Nebezpečné myšlenky. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho by mohlo jít o infarkt. Coolio byl 90. letech jednou z největších osobností hiphopové scény. Jako herec se objevil např. ve filmech Batman a Robin (1997), Jak dobýt Hollywood (1997), Skousni to! (2001), Dracula 3000 (2004) či v seriálech Sabrina – mladá čarodějnice, Chůva k pohledání, Joey, Čarodějky a Futurama, kde nadaboval postavu Kwanzaabota. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat