PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Masopustní průvod městem


Ostatní / jiný / průvod
Město: Český Krumlov

Datum: 28.02.2017 od 16:00 hod.

Místo: Ceský Krumlov

 
 

 ákladní umělecká škola Český Krumlov ve spolupráci se SUPŠ sv. Anežky České, muzikanty, výtvarníky a občany města pořádá již jedenáctý ročník „Masopustního průvodu“.
Letošní průvod vyjde ze ZUŠ v Kostelní ulici v úterý 28. února 2017 v 16.00 hodin. Účastníci v maskách se budou na mnoha zastaveních v centru města představovat různorodým programem a koledováním.
Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravují 70 nových masek na téma „Spánek rozumu plodí příšery“,které je inspirováno dvojím výročím španělského malíře Francisca Goyi (2016 – 270 let od narození umělce a 2017 – 220 let od dokončení cyklu grafik „Los Caprichos“). K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků.
Studenti SUPŠ sv. Anežky České předvedou v rámci masopustu 2017 scénický obraz na motivy grafického cyklu Los Caprichos Francisca Goyi. Několikaminutový obraz kombinuje živé vystoupení se stínohrou, projekcí a výtvarným řešením scénického prostoru.
Letos uplyne deset let od konání prvního průvodu masek ZUŠ a při té příležitosti proběhne v únoru 2017 výstava fotografií a artefaktů z minulého 10. ročníku „Masopustního průvodu“ ve školní galerii SUPŠ v Klášterech Český Krumlov.
Další informace: http://www.ckrumlov.info/docs/cz/atr661.xml


Více o akci Masopustní průvod městem na webu akce