PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Laboratoř: barvy - slavnostní otevření


Pro děti
Město: Písek

Datum: 14.02.2017 od 16:00 hod.

Místo: Sladovna Písek, o.p.s.

 
 

 Co všechno se dá dělat s barvami?

Bílé a Debatní trámy Galerie hrou se proměnily v prostor ke zkoumání a objevování. Nová výtvarná Laboratoř ve Sladovně je místem, kde si děti vyzkoušejí věci, které nejsou běžné. Mohou být zdánlivě jednoduché, ale přemýšlení nad souvislostmi a vymýšlení proč a jak, zaměstná jejich kreativitu na plný úvazek. Prvním tématem laboratorního bádání jsou barvy - jejich kombinace, vnímání, promítání či aplikace. Líbilo se vám Tiskařiště? Ano? Tak barvy v Laboratoři budete milovat.

Prostor dvou sálů nabídne dětem několik různorodých výtvarných aktivit souvisejících s barvami. Dozvědí se o základních barvách a o možnostech jejich kombinace, jak barvy působí na psychiku nebo jak malovat pomocí barevných bublin. Návštěvníci si užijí zábavné malování s bublinkovou fólií na nohou, budou se houpat nad prázdným papírem a tvořit, vyzkoušejí si práci s průsvitem či projekcí. A to není zdaleka vše. Laboratoř se otevírá a čeká na své objevitele.

Co je cílem Laboratoře? Podpora rozvoje kreativity, samostatného myšlení a vnímání souvislostí – a to formou relaxace a hry. A proč? Protože kreativita je jednou z klíčových složek vzdělávání 21. stolení. Proč je kreativita důležitá? Nejlépe se taková otázka vysvětluje na příkladu úspěšných společností, jako jsou Google, Apple či Facebook. Jsou to špičky ve svém oboru, které úspěchu dosáhly také díky kreativitě. A není to pouze oblast počítačů a IT, kde budou naše děti při hledání zaměstnání potřebovat kreativitu. A proč by právě výtvarná Laboratoř ve Sladovně nemohla objevit nové architekty, designery, fotografy, módní návrháře či právě vhodné typy pro práci v Googlu?


Více o akci Laboratoř: barvy - slavnostní otevření na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jiří Peňás/Den architektury

Ostatní / setkání / autorské čtení
Kavárna a knihkupectví Jednota
01.10.2022 od 18:00 hod.

 

Den architektury 2022

Ostatní / Architektura
kašna na Žižkově náměstí
01.10.2022 od 14:00 hod.

 

Dětská burza a bleší trh

Pro děti
Dům kultury Milevsko
01.10.2022

 

Den architektury

Festival
Jižní Čechy
01.10.2022 - 02.10.2022 od 09:00 hod.
vícedenní akce