PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hradišťan a Jiří Pavlica v Hořicích na Šumavě


Hudba
Město: Hořice na Šumavě

Datum: 02.07.2016 od 20:00 hod.

Místo: letní amfiteátr

 
 

Jiří Pavlica je bezesporu jednou z nejvýraznějších tuzemských hudebních osobností. Skladatel a fenomenální houslista dorazí v sobotu 2. července společně se Hradišťanem do zastřešeného letního amfiteátru v Hořicích na Šumavě.

Hradišťan má dlouhou historii, jeho kořeny sahají až do 50. let. Soubor od začátku sbíral úspěchy a rychle se dostával do povědomí. Začátkem 70. let byl ale v útlumu, což se změnilo po roce 1978, kdy se uměleckým vedoucím stal Jiří Pavlica.

Hradišťan překračuje hranice hudebních žánrů, fúzuje s různými světovými osobnostmi, vystupuje na celé řadě domácích i zahraničních akcí, na kontě má několik desítek hudebních nosičů... Jednoznačně se dá označit za jedno z nejzajímavějších českých hudebních uskupení.

Vystoupení v Hořicích na Šumavě začne ve 20 hodin. Vstupné na místě bude 340 korun, v předprodeji 290. Vstupenky je možné koupit v síti TICKET ART či na hořickém obecním úřadě.


Více o akci Hradišťan a Jiří Pavlica v Hořicích na Šumavě na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.