PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Loutková akademie - Interaktivní výstava - Sladovna Písek


Pro děti / Loutková akademie - Interaktivní výstava
Město: Písek

Datum: 07.06.2016 - 05.02.2017 od 09:00 hod.

Místo: Sladovna Písek

Cena: Dospělí - 120 Kč/osoba

 
 

Vysoké trámy Sladovny se proměnily v Loutkovou akademii - ostrov plný hry, zábavy a chuti si vše na vlastní kůži vyzkoušet. Obyvatelé loutkového světa ve vašich rukách ožijí, protože poutavý svět loutek je plný fantazie, je neomezený a nekonečný.

Loutková akademie je výstava, na které mají návštěvníci možnost se se světem loutek seznámit z mnoha úhlů. V první části se návštěvníci stanou žáky Loutkové akademie", vrátí se v čase do loutkového pravěku, zjistí, kolik druhů loutek existuje a sami si vyzkouší loutky vodit a poznávat. Také mají možnost využít dílny loutkáře a sami si malou loutku vyrobit a vystavit. Ve druhé části si potom prohlédnou profesionální práci čtyř úspěšných českých loutkových divadel - Divadla Alfa z Plzně, Malého divadla z Českých Budějovic, Naivního divadla z Liberce a Divadla Drak z Hradce Králové.

Premiéru má na výstavě stejnojmenný program pro děti, po jehož absolvování se děti stanou loutkovými odborníky, s teoretickými i praktickými znalostmi, s diplomem a hlavně se zážitkem z jiného, loutkového, světa. Divadlo Alfa v rámci své části výstavy vystavilo i scénické hodiny z inscenace Soused Kašpar - soused Škrhola, vysoké čtyři metry, se složitým vnitřním mechanismem ovládání scén.

V prostředí vytvořeném na základě pěti úspěšných divadelních představení renomovaných českých loutkových divadel zjistíte, od kdy lidstvo zná loutky, jak marionety či maňásci vypadaly v minulosti, k čemu se dříve používaly, jak se lišily od těch dnešních a jakou roli hrály ve vývoji lidstva.

V loutkové akademii uvidíte, co jste ještě neviděli. Zbouráme mantinely a nastavené šablony ve výtvarném a kreativním myšlení. Lektor, stylizovaný do šíleného profesora, vás připraví na úspěšné složení zkoušek na vysoké loutkářské škole a své umění si budete moci vyzkoušet v loutkářské dílně plné materiálu a nástrojů.

http://www.galeriehrou.cz/cs/loutkova_akademie


Více o akci Loutková akademie - Interaktivní výstava - Sladovna Písek na webu akce


e-mail na pořadatele: recepce@sladovna.cz
SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DINGO

Hudba / koncert / country - western
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
09.07.2020 od 19:30 hod.

 

Letní Open Air koncert - Mňága a Žďorp

Hudba / koncert / rock
Garage Tábor
09.07.2020 od 19:00 hod.

 

David Krňanský | AꓭƆꓷ

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON galerie
09.07.2020 - 29.08.2020 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
09.07.2020 od 18:00 hod.