PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zájezd do ZOO Praha + Jihlavské podzemí


Ostatní
Město: Milevsko

Datum: 11.06.2016 od 08:00 hod.

Místo: Odjezd od DK Milevsko

Cena: 220 Kč (jízdné/osoba)

 
 

Již několik let, vždy v červnu, připravuje Dům kultury v Milevsku oblíbené zájezdy do některé ze zoologických zahrad. Letos jsme se rozhodli navštívit ZOO Jihlava, která je rozdělená do pěti kontinentů a nachází se v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města. Všech pět kontinentů můžete navštívit během jediného dne.
K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další...
Pokud budete mít zájem, můžete se ještě vydat do jihlavského podzemí, které je hned po Znojmu druhým největším na území ČR. V roce 1978 zde byla amatérskými speleology objevena tzv. svítící chodba, která se stala největší raritou a záhadou jihlavského podzemí. Od roku 2013 jsou pro návštěvníky připraveny nové expozice věnované středověkému dolování. Jsou to mini skanzeny hornická krajina a havířská vesnička. Dále pak mohou návštěvníci shlédnout ukázky zpracování rudy, archeologické keramické ukázky nebo ukázky z oboru mincovnictví.
Zájezd se uskuteční v sobotu 11. června, jízdné je stanoveno na 220 Kč. Přihlašovat se můžete již nyní na telefonu 383 809 201, e-mailu kortanova@milevskem.cz nebo v kanceláři DK.


Více o akci Zájezd do ZOO Praha + Jihlavské podzemí na webu akce


e-mail na pořadatele: kortanova@milevskem.cz