PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Krajská přehlídka scénického tance dětí, mládeže a dospělých 2016


Festival / scénický tanec




Město: České Budějovice

Datum: 02.04.2016 - 03.04.2016 od 14:00 hod.

Místo: divadelní sál DK Metropol, České Budějovice

Cena: Vstupenky na místě: 50 Kč (dět

 
 

KRAJSKÁ PŘEHLÍDKA SCÉNICKÉHO TANCE DĚTÍ, MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH 2016

Místo: Divadelní sál DK Metropol
Termín konání:
2. dubna od 14,00 hod. (děti)
3. dubna od 15,00 hod. (mládež a dospělí)
Vstupenky na místě: 50 Kč (děti do 10 let zdarma)

Přijďte se podívat na současný jihočeský scénický tanec! Akce se zúčastní přibližně 300 tanečníků ZUŠ, DDM a ostatních tanečních škol nejen z jihočeského kraje.

V sobotu 2. dubna se koná Krajská postupová přehlídka dětských skupin scénického tance 2016, nejúspěšnější taneční choreografie postupují na celostátní přehlídku v Kutné Hoře.

V neděli 3. dubna se můžete těšit na Krajskou postupovou přehlídku scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec…2016 s postupem na celostátní přehlídku v Jablonci nad Nisou. Nedělní program je obohacen o dopolední nabídku tanečních dílen v prostorách DDM Č. Budějovice (dílny - více viz facebook).

Diváci zhlédnou během dvou dnů více než 30 choreografií z oboru scénického tance, přehlídka je každoročně finančně podporována Ministerstvem kultury ČR, Krajským úřadem Jihočeského kraje a organizací NIPOS-ARTAMA Praha.
Pořádá: Dům dětí a mládeže České Budějovice


Více o akci Krajská přehlídka scénického tance dětí, mládeže a dospělých 2016 na webu akce


e-mail na pořadatele: michna@ddmcb.cz






Zemřel Milan Knížák. Výrazné osobnosti českého umění bylo 86 let

Ve věku 86 let zemřel v neděli 26. července výtvarník, hudebník, pedagog a performer Milan Knížák. Bývalý rektor Akademie výtvarných umění a dlouholetý ředitel Národní galerie patřil k nejvýraznějším, ale také nejdiskutovanějším osobnostem české kultury.

Milan Knížák se narodil 19. dubna 1940 v Plzni. Už od počátku šedesátých let se věnoval netradičním formám umění, veřejným akcím, happeningům a performancím. Stál u zrodu skupiny Aktuální umění a jako člen mezinárodního hnutí Fluxus se prosadil také v zahraničí.

Jeho tvorba byla velmi široká. Věnoval se výtvarnému umění, hudbě, designu, módě, architektuře i literatuře. Významnou roli sehrál také ve vedení důležitých kulturních institucí. V letech 1990 až 1997 byl rektorem Akademie výtvarných umění v Praze a mezi lety 1999 a 2011 vedl Národní galerii.

Milan Knížák byl známý svými výraznými názory, osobitým vystupováním a tím, že často vyvolával živé debaty nejen mezi odborníky, ale i ve veřejnosti. Česká kultura v něm ztrácí nepřehlédnutelnou osobnost, která po několik desetiletí ovlivňovala podobu českého umění.
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco