PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Žižkův vraždící palcát: Zahraje legenda Root. F.O.B. představí novou desku, Gutalax image

Žižkův vraždící palcát: Zahraje legenda Root. F.O.B. představí novou desku, Gutalax image

Pátek, 10.04.2015 / článek

 

Festival metalové a coreové hudby Žižkův vraždící palcát opět udeří v táborském klubu Milenium. Stane se tak v sobotu 11. dubna a těšit se můžete na skutečnou legendu Root, dále pak Gutalax, Attack the Hero, Anime Torment, Deathstar, Proximity a samozřejmě pořadatele F.O.B., kteří pokřtí desku „… and foes have become our masters“. Start festivalu je v 17 hodin.

Headlinerem letošního jara bude legenda ROOT. "Musíme konstatovat, že budou mít na Žižkovi a možná i v Táboře premiéru! Tahle formace má za sebou mnohé a jen popis nejdůležitější bodů historie by byl na velmi dlouhý článek. Takže stručně – mají za sebou koncerty s Behemoth, Cradle of Filth, Amon Amarth a mnoho dalšími hvězdami," říkají pořadatelé. 
Na festu předvedou jejich poslední album z roku 2011 „Heritage of Satan“, naneštěstí bez kytaristy Ashoka, který se zabydlel u Cradle Of Filth.

Domácí death-metalcorová stálice F.O.B. na Žižkovi pořtí novou desku s názvem „… and foes have become our masters“, jež vyšla v březnu pod hlavičkou MetalGate Rec. Také zde přestaví nového bubeníka Filipa Ambrože, který vystřídal Hatyho. A jak bývá u F.O.B. zvykem, nevylučují nějaké to překvapení.

Pražská kapela Attack The Hero definuje svůj žánr jako „Numetal-metalcore- punk-hardcore-pop-rock-funky-crossover-posthardcore-emo-hiphop-dnb-jazz” Přestože patří mezi mladší metalové formace, mají toho už celkem dost za sebou. Na festu budou propagovat například svoje nové LP „As One We Stand“ nebo zatím poslední singl „Anchor“.

Po roce a půl se ku Táboru vrací vyprávěči Toi Toi příběhů Gutalax. "Pro ty, kdo neví, o koho jde, tak vznikli na troskách kapely Lunetic revival. Ale po čase si řekli, že budou hrát vlastní hovna a vznikl Gutalax. Tato banda je zárukou veselé hnědé atmošky," popisují pořadatelé.
Své Toi Toi příběhy Gutalax šířili až v dalekých mexických končinách. Také připravují novou desku pod názvem „Shit Happens“ a novou image, kterou budete moc zhlédnout.

Anime Torment jsou Litoměřic, odkud od roku 2007 okupují úspěšně Čechy, ale i Evropu na svých častých turné. Celkově už mají za sebou přes 200 koncertů a kluci vzpomínají především na společné koncerty s dánskými řezníky The Psyke Project. V roce 2007 vydali singl „Afterlife“ a v roce 2012 jim vyšla první deska „Deathwish“. Na tuhle úspěšnou placku v letošním roce naváže další zatím nepojmenovaná, kterou mají v plánu nahrát a vydat u Sundeath rec. V rámci turné ji pak 17.4.2015 pokřtí v Praze! Aby byl výčet aktivit téhle grupy úplný – nelze opomenout jejich časté koncerty v rámci benefice na podporu zvířat.

Mostečtí Deathstar se mravenčí prací propracovávají mezi špičku tuzemského extrémního metalu. Jejich podání death metalu je melodické i moderní, ale přesto se nedá zařadit mezi obvyklé žánrové odnože. Mají na kontě dvě studiová alba "Golden Feathers" z roku 2010 a "Beyond All Fears" z roku 2013, kterým dali o sobě vědět. V současné době připravují nový materiál, ale na rok 2015 si přichystali singl O-R-I-G-I-N, který je zveřejněn na jejich bandzone profilu. V rámci koncertů se Deathstar objevují ve všech koutech ČR v rámci jejich pravidelné „November Massacre tour“, ale jsou často vidět i v sousedním Německu.

Moderní, dynamická, metalová muzika okořeněná samply – tak definují svou muziku pražští Proximity. Inspiraci hledají v Soilwork, In Flames, Dream Theater, Nevermore ad. Zmíněným In Flames se jim podařilo předskakovat v roce 2009 na jejich pražském koncertu. V listopadu a prosinci minulého roku projeli celou Českou republiku po boku finských Waltari a Support Lesbiens. Na scéně působí již 10 let a aktuálně pracují na nových skladbách – jedna je k vidění v podobě videoklipu https://youtu.be/CDL_ervrv4s.

Vstupné na Žižkův vraždící palcát je 199 Kč do 18 hodin, poté zaplatíte 249 Kč.


Autor: i, dap -


SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Letní kino - Vlastníci

Kino / film / komedie
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
07.07.2020 od 21:00 hod.