PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Začíná Mirotické setkání loutek a hudby. Těšte se na Maršíka, Vypsanou Fixu i Znouzi

Začíná Mirotické setkání loutek a hudby. Těšte se na Maršíka, Vypsanou Fixu i Znouzi

Pátek, 08.08.2014 / fotoreport

 

Dvoudenní divadelně - hudební festival pro malé i velké Mirotické setkání loutek a hudby vstupuje již do 11. ročníku. Za uplynulou dekádu si vybudoval nezpochybnitelné postavení na kulturní mapě jižních Čech, o čemž svědčí i fakt, že byl již pošesté vybrán a zařazen mezi "Zvlášť významné akce Jihočeského kraje za rok 2014". Letošní ročník se koná od dnes, pátku 8. do zítra 9. srpna opět v útulném prostředí na ostrově u Dolejšího mlýna.

Festival se snaží propojovat dětský svět s dospělým, a proto jeho zakladatel a impresário Ladislav Loisa Tomeš vybírá představení, která se dají označit jako rodinná, aby zaujala dětského i dospělého diváka současně.

„Mirotické setkání" též připomíná a oslavuje významné mirotické osobnosti. Především malíře Mikoláše Alše a legendárního loutkáře Matěje Kopeckého. Každoročně jsou přítomni jejich potomci, malíř a fotograf Jaroslav Mikoláš Vojna a Virginie Josefa Hněvkovská – Kopecká, kteří festival aktivně podporují. Tradičně se zde setkávají nejenom herci a muzikanti, ale i výtvarníci, fotografové, novináři, sochaři, řezbáři a další zajímaví lidé. Diváci přijíždějí nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí.

Maršík, Damúza i Vypsaná fiXa

A na koho se mohou návštěvníci letošního ročníku těšit? Na stálici festivalu - vyhledávané a oblíbené Divadlo Víti Marčíka a další divadelní soubory - Harmonika, Dno, Já to jsem, Damúza, Divadlo pro malý, Lokvar, Mime Prague. Z hudebních skupin pořadatelé lákají na populární Vypsanou fixu, na kapelu Znouzectnost, která přiveze dlouho očekávanou novou desku, písničkáře Montyho nebo kapelu Helemese a Pískomil se vrací.

Součástí kulturního programu je bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na Martina Komárka (vicemistra světa v timbersportu), který předvede sochání motorovou pilou. Dále potom na baletní vystoupení taneční školy Flash dance Labuť, výstavu obrazů Petra Hilského, horolezeckou stěnu, plavbu na lodičkách, výtvarné dílny, Golema v životní velikosti, soutěže spolku Ententyky, trampolínu nebo malování na obličej.

"Chybět nebude ani domácí občerstvení,“ říká Ladislav Loisa Tomeš, který si velmi cení nasazení všech svých kamarádů při náročné organizaci festivalu. „Bez podpory dobrovolníků, úřadů, podnikatelů a živnostníků by festival nemohl existovat. A za to bych jim chtěl velmi poděkovat,“ dodává Ladislav Loisa Tomeš.

Veškeré další informace naleznete na stránkách www.mirotickesetkani.cz


Autor: Zbyněk Konvička

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zahajovací koncert Veselské ozvěny 2018

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
24.06.2018 od 18:00 hod.

 

Transforma 2018

Festival / hudba - diskuse - architektura - sport
Trafačka, Cesta, Stánek, Jednota aj.
24.06.2018

 

Slavnosti pětilisté růže 2018

Festival / městská slavnost
centrum města
24.06.2018 od 09:00 hod.