PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Waltari a Support Lesbiens vystoupí společně v Písku a Českých Budějovicích

Waltari a Support Lesbiens vystoupí společně v Písku a Českých Budějovicích

Neděle, 16.11.2014 / článek

 

„Bude to mejdan, přijďte si ho užít s námi,“ zvou Support Lesbiens na jejich společné turné s Waltari, které má celkem dvanáct koncertních zastávek v Čechách a na Moravě. Jednou z nich je také kulturní dům v Písku, kde se skupiny zastaví dnes, v neděli 16. listopadu. Koncert začne ve 20 hodin. Turné skončí v budějovickém Art IGY 4. prosince.

Obě kapely si pro tuto šňůru přichystaly speciální, každá zhruba sedmdesáti minutový, koncertní program. „Setlist budeme tentokrát ladit rockověji, oprašujeme nějaké starší tvrdší věci jako Wareligion nebo Meditating a zároveň nacvičujeme skladby z posledního alba, které jsme doposud na koncertech nehráli, jako Criminal,“ poodkrývá finální výběr skladeb Hynek Toman ze Support Lesbiens. Absence hitů jako Cliché, Sweet Little Something, The City nebo Love Is Nonsense se ale návštěvníci obávat nemusí. I na ně samozřejmě dojde.

Průřez nejznámějšími skladbami z jejich kariéry bude tvořit i páteř koncertního programu Waltari. „Poprvé na tomhle turné ale zahrajeme také ukázky z nadcházejícího alba, které vyjde v únoru příštího roku. Bude to takový moderní „cross over metal“,“ přibližuje připravovanou desku Waltari jejich frontman Kärtsy Hatakka. Nové skladby nebudou ale jedinou novinkou na tomto turné. Na nadcházejících koncertech v Čechách a na Moravě představí i nové spoluhráče, o které se původní sestava Waltari v uplynulých letech rozrostla.

Bezmála tříhodinový hudební maratón v každém koncertním měste zahájí lokální předkapela. V Praze, Brně a Plzni to budou Proximity, dále třeba BU-FU, Pestalozzi nebo Forrest Jump, v Písku to bude kapela NAVEN.


Waltari a Support Lesbiens TOUR 2014:

15.11. Pardubice - ABC Klub
16.11. Písek - KD Písek, host kapela Naven
17.11. Zlín - Masters of Rock café
18.11. Praha - Rock Café
21.11. Most - KD Meduza
22.11. Jablonec nad Nisou - Woko Music Club
23.11. Plzeň - KD Šeříkovka
27.11. Brno - KC Semilasso
28.11. Karlovy Vary - Lidový dům
29.11. Krnov - Kofola Music Club
3.12. Ostrava - DK Akord
4.12. České Budějovice - Art IGY


Autor: i, dap -