PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Videofest zve na nové krátké filmy. Klusák a Remunda ukáží "tykadlového" řidiče

Videofest zve na nové krátké filmy. Klusák a Remunda ukáží

Úterý, 06.11.2012 / pozvánka

 

Od středy 7. do soboty 10. listopadu se v Táboře koná už 18. ročník Videofestu - festivalu začínajících filmařů a hostů. Pozvání přijal opěrní pěvec a držitel Thálie Jan Vacík i dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda, tvůrci legendárních filmů jako Český sen či Český mír. Ti představí svojí žhavou novinku o "tykadlovém" řidiči. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší krátký studentský a amatérský film.

Videofest letos vypukne ve středu 7. listopadu od 19 hodin v malém sále táborské Střelnice. Takzvaným hostem s táborskou stopou bude operní pěvec Jan Vacík. Nynější hvězda evropských operních jevišť začínal v Táboře za hlubokého socialismu s bigbítem, následně emigroval a prosadil se v Mnichově. Mistr osobně uvede dokument Jana Rubeše Od rocku do mnichovské opery, který vypráví o jeho životní dráze.
A dojde též na živé pěvecké vystoupení - na podkladu nahrávky londýnské filharmonie zazpívá několik árií.

Projekce v Jazz gallery Charley

Ve čtvrtek a v pátek 8. a 9. listopadu budou v Jazz gallery Charley k vidění vždy od 18 a 20 hodin celovečerní dokumenty Víta Klusáka a Filipa Remundy. Budou to postupně snímky Český sen, Vše pro dobro světa a Nošovic, Český mír a Film jako Brno.

Hlavní večer s Klusákem a Remundou

Letošními speciálními hosty festivalu budou dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda, tvůrci už legendárních filmů jako Český sen či Český mír. Na hlavním večeru v sobotu 10. listopadu od 19 hodin v klubu Milenium budou osobně uvádět své rané snímky i novinky kolem právě dokončeného filmu Svoboda pro Smetanu! o "tykadlovém" řidiči.

 „Politikům přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději, korupčníci a prostitutky. Nakonec ho udal jeden z kolegů, taky řidič autobusu. Byl souzen manželkou počmáraného politika. Poškodil soukromý majetek! Zaplatil škodu 15 tisíc korun. Další trest odmítl. „Moje náprava je naprosto vyloučena!“ zvolal Roman Smetana u soudu. Vyfasoval 100 dnů natvrdo,“ říká podrobnosti k filmu spolurežisér Vít Klusák. Autoři filmu už nedokázali příběh "tykadlového řidiče", jak ho překřtila média, jen dokumentárně zaznamenávat – nakoupili spreje a vyrazili do ulic... (Directors Cut jednoho z dílů Českého žurnálu, nového dokumentárního cyklu České televize, který originálním, autorským pohledem ukáže život české společnosti v roce 2012. ČT jej uvede v lednu 2013).

Těžištěm hlavního večera budou ovšem tradičně studentské a amatérské filmy stvořené v posledních dvou letech.
„Z přibližně deseti snímků, které uvidíme ve dvou padesátiminutových blocích, bych vypíchl třeba film Vesnice roku. Za tento řemeslně skvěle zpracovaný a dějově plnotučný snímek s plejádou hereckých hvězd v čele s Ondřejem Vetchým by se nemusel stydět žádný profík,“ zve Štěpán Pavlík z pořádajícího občanského sdružení FEST 2004.

Vstupné na hlavní večer je 80 korun, pro studenty 60, na ostatní projekce jednotné vstupné 40.


Autor: i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.