PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Videofest zve na nové krátké filmy. Klusák a Remunda ukáží "tykadlového" řidiče

Videofest zve na nové krátké filmy. Klusák a Remunda ukáží

Úterý, 06.11.2012 / pozvánka

 

Od středy 7. do soboty 10. listopadu se v Táboře koná už 18. ročník Videofestu - festivalu začínajících filmařů a hostů. Pozvání přijal opěrní pěvec a držitel Thálie Jan Vacík i dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda, tvůrci legendárních filmů jako Český sen či Český mír. Ti představí svojí žhavou novinku o "tykadlovém" řidiči. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší krátký studentský a amatérský film.

Videofest letos vypukne ve středu 7. listopadu od 19 hodin v malém sále táborské Střelnice. Takzvaným hostem s táborskou stopou bude operní pěvec Jan Vacík. Nynější hvězda evropských operních jevišť začínal v Táboře za hlubokého socialismu s bigbítem, následně emigroval a prosadil se v Mnichově. Mistr osobně uvede dokument Jana Rubeše Od rocku do mnichovské opery, který vypráví o jeho životní dráze.
A dojde též na živé pěvecké vystoupení - na podkladu nahrávky londýnské filharmonie zazpívá několik árií.

Projekce v Jazz gallery Charley

Ve čtvrtek a v pátek 8. a 9. listopadu budou v Jazz gallery Charley k vidění vždy od 18 a 20 hodin celovečerní dokumenty Víta Klusáka a Filipa Remundy. Budou to postupně snímky Český sen, Vše pro dobro světa a Nošovic, Český mír a Film jako Brno.

Hlavní večer s Klusákem a Remundou

Letošními speciálními hosty festivalu budou dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda, tvůrci už legendárních filmů jako Český sen či Český mír. Na hlavním večeru v sobotu 10. listopadu od 19 hodin v klubu Milenium budou osobně uvádět své rané snímky i novinky kolem právě dokončeného filmu Svoboda pro Smetanu! o "tykadlovém" řidiči.

 „Politikům přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději, korupčníci a prostitutky. Nakonec ho udal jeden z kolegů, taky řidič autobusu. Byl souzen manželkou počmáraného politika. Poškodil soukromý majetek! Zaplatil škodu 15 tisíc korun. Další trest odmítl. „Moje náprava je naprosto vyloučena!“ zvolal Roman Smetana u soudu. Vyfasoval 100 dnů natvrdo,“ říká podrobnosti k filmu spolurežisér Vít Klusák. Autoři filmu už nedokázali příběh "tykadlového řidiče", jak ho překřtila média, jen dokumentárně zaznamenávat – nakoupili spreje a vyrazili do ulic... (Directors Cut jednoho z dílů Českého žurnálu, nového dokumentárního cyklu České televize, který originálním, autorským pohledem ukáže život české společnosti v roce 2012. ČT jej uvede v lednu 2013).

Těžištěm hlavního večera budou ovšem tradičně studentské a amatérské filmy stvořené v posledních dvou letech.
„Z přibližně deseti snímků, které uvidíme ve dvou padesátiminutových blocích, bych vypíchl třeba film Vesnice roku. Za tento řemeslně skvěle zpracovaný a dějově plnotučný snímek s plejádou hereckých hvězd v čele s Ondřejem Vetchým by se nemusel stydět žádný profík,“ zve Štěpán Pavlík z pořádajícího občanského sdružení FEST 2004.

Vstupné na hlavní večer je 80 korun, pro studenty 60, na ostatní projekce jednotné vstupné 40.


Autor: i -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce