PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Videofest zve na nové krátké filmy. Klusák a Remunda ukáží "tykadlového" řidiče

Videofest zve na nové krátké filmy. Klusák a Remunda ukáží

Úterý, 06.11.2012 / pozvánka

 

Od středy 7. do soboty 10. listopadu se v Táboře koná už 18. ročník Videofestu - festivalu začínajících filmařů a hostů. Pozvání přijal opěrní pěvec a držitel Thálie Jan Vacík i dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda, tvůrci legendárních filmů jako Český sen či Český mír. Ti představí svojí žhavou novinku o "tykadlovém" řidiči. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší krátký studentský a amatérský film.

Videofest letos vypukne ve středu 7. listopadu od 19 hodin v malém sále táborské Střelnice. Takzvaným hostem s táborskou stopou bude operní pěvec Jan Vacík. Nynější hvězda evropských operních jevišť začínal v Táboře za hlubokého socialismu s bigbítem, následně emigroval a prosadil se v Mnichově. Mistr osobně uvede dokument Jana Rubeše Od rocku do mnichovské opery, který vypráví o jeho životní dráze.
A dojde též na živé pěvecké vystoupení - na podkladu nahrávky londýnské filharmonie zazpívá několik árií.

Projekce v Jazz gallery Charley

Ve čtvrtek a v pátek 8. a 9. listopadu budou v Jazz gallery Charley k vidění vždy od 18 a 20 hodin celovečerní dokumenty Víta Klusáka a Filipa Remundy. Budou to postupně snímky Český sen, Vše pro dobro světa a Nošovic, Český mír a Film jako Brno.

Hlavní večer s Klusákem a Remundou

Letošními speciálními hosty festivalu budou dokumentaristé Vít Klusák a Filip Remunda, tvůrci už legendárních filmů jako Český sen či Český mír. Na hlavním večeru v sobotu 10. listopadu od 19 hodin v klubu Milenium budou osobně uvádět své rané snímky i novinky kolem právě dokončeného filmu Svoboda pro Smetanu! o "tykadlovém" řidiči.

 „Politikům přikresloval tykadla a pod to psal, že jsou to lháři, zloději, korupčníci a prostitutky. Nakonec ho udal jeden z kolegů, taky řidič autobusu. Byl souzen manželkou počmáraného politika. Poškodil soukromý majetek! Zaplatil škodu 15 tisíc korun. Další trest odmítl. „Moje náprava je naprosto vyloučena!“ zvolal Roman Smetana u soudu. Vyfasoval 100 dnů natvrdo,“ říká podrobnosti k filmu spolurežisér Vít Klusák. Autoři filmu už nedokázali příběh "tykadlového řidiče", jak ho překřtila média, jen dokumentárně zaznamenávat – nakoupili spreje a vyrazili do ulic... (Directors Cut jednoho z dílů Českého žurnálu, nového dokumentárního cyklu České televize, který originálním, autorským pohledem ukáže život české společnosti v roce 2012. ČT jej uvede v lednu 2013).

Těžištěm hlavního večera budou ovšem tradičně studentské a amatérské filmy stvořené v posledních dvou letech.
„Z přibližně deseti snímků, které uvidíme ve dvou padesátiminutových blocích, bych vypíchl třeba film Vesnice roku. Za tento řemeslně skvěle zpracovaný a dějově plnotučný snímek s plejádou hereckých hvězd v čele s Ondřejem Vetchým by se nemusel stydět žádný profík,“ zve Štěpán Pavlík z pořádajícího občanského sdružení FEST 2004.

Vstupné na hlavní večer je 80 korun, pro studenty 60, na ostatní projekce jednotné vstupné 40.


Autor: i -

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


(pod)vodnická pohádka

Pro děti / pohádková klauniáda pro děti a jejich rodiče
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Cecilia ensemble

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
22.04.2018 od 18:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / Přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Hrajeme si s Kamarády

Pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
22.04.2018 od 15:00 hod.