PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Ve vinohradské Kafárně na kus řeči vystoupí Michal Pavlíček s Monikou Načeva

Ve vinohradské Kafárně na kus řeči vystoupí Michal Pavlíček s Monikou Načeva

Pondělí, 23.02.2015 / pozvánka

 

Chodím do Bezručových sadů na Vinohradech venčit svého psa. Je tam hospůdka/ restaurace, která se jmenuje Kafárna Na kus řeči. Několikrát jsem ji navštívil a uvnitř se mi skvěle sedělo, chutnalo mi pivo a jejich vynikající hermelín. Hoří tam krb (hlavně v zimě) a z okna je výhled na celé Vršovice a dál směrem na jih. Kolem jsou zelené stromy, keře a tráva (hlavně na jaře a v létě). Kolem není jiná hospoda ani budova, takže jsem Kafárnu našel vždy bez problémů.

Kafárna Na kus řeči a její okolí je podle mého názoru kouzelné místo, které si zaslouží oživit dobrými lidmi a dobrou atmosférou. Pomozte mi v tom tak, že přijdete na tento koncert. Chtěl bych v Kafárně pořádat v dalších dnech, týdnech, měsících také výstavy, divadlo, outdoor akce a mnoho jiných zajímavých počinů. Hlavně však, chci vytvořit místo pro setkávání lidí. A umění je nejen dobrým prostředkem jak toho docílit.

Monika Načeva je česká herečka, zpěvačka, šansoniérka a členka Divadla Sklep. Jedná se o jednu z nejslibnějších zpěvaček a šansoniérek české alternativní hudební scény. Její hudební tvorba je výjimečná mimo jiné také tím, že často spolupracuje s řadou předních českých hudebníků a literátů například s Jáchymem Topolem, Michalem Pavlíčkem a dalšími.

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.

Speciální host: Alasdair Bouch (UK)
Britský skladatel, kytarista a zpěvák, Alasdair Bouch, ve své hudbě navazuje na anglické písničkářství založené na textu, parcuje s novým pojetím blues i lehkým rockem. V pomalejších a procítěných písních je slyšitelný odkaz na irského zpěváka a kytaristu Glena Hansarda. Autor však pojímá hudbu po svém. Obrací se na starší vlivy blues i písničkářské tradice a folku v novém hávu. Album je vystavěné hlavně na nevšedních a promyšlených textech, které se stávají největší výšinou.

Koncerty Alasdaira Bouche jsou skvělým odpočinkem od starostí všedních dnů. Alasdair dokáže se s publikem úzce svázat, čímž představení nabírají osobního rázu. O tom jak skvělý je Alasdair hudebník se můžete přijít přesvědčit do Kafárny Na kus řeči 25.února 2015, kdy jako host vystoupí před Michalem Pavlíčkem a Monikou Načevou.

Vstupné na koncert je 300Kč. KAFÁRNA NA KUS ŘEČI se nachází na pražských Vinohradech v Bezručovo sadech 1
.
 


Fotografie


Autor: i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


zvěřinec pana ezopa - divadlo navětvi

Divadlo / pro děti
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 16:30 hod.

 

Cihelna a spol.

Hudba / koncert / folk rock
Park za Kulturním domem Veselí nad Lužnicí
11.08.2022 od 19:00 hod.

 

Milevské léto - Láska & VO106

Hudba / koncert
Amfiteátr Dům kultury Milevsko
11.08.2022 od 18:00 hod.