PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Krkonoších sníh chybí, tak příznivci freestylu dorazili do Hlasiva

V Krkonoších sníh chybí, tak příznivci freestylu dorazili do Hlasiva

Čtvrtek, 30.09.2010 / fotoreport

 

V sobotu 25. září se Hlasivu objevil sníh, na kterém se uskutečnil již tradiční lyžařský a snowboardový freestylový závod. Tři kubíky sněhu obstaral pořadatel závodu František Knotek. Kde sníh získal, neprozradil. To je jak sám řekl jeho „know how“.

Freestyle snowboarding je široká škála disciplín, triků a technik, jejichž smyslem je zpestřit obyčejnou jízdu na snowboardu. Freestyle má mnoho podob: skákání, jibbing, jízdu v U rampě . Jezdec se zkrátka snaží předvést něco pohledného, stylového a originálního, a to tedy nejen na snowboardu nebo na lyžích. V Hlasivu se jel právě jibbing. K dispozici závodníkům bylo zábradlí a železné bedny, na kterých předváděli své triky. A bylo se na co koukat, tyto překážky zdolávali závodníci rovně ale i v nejrůznějších rotacích.

Dorazili nejen Jihočeši

Tento závod na Mladovožicku má již svou tradici. Letos se konal třetí ročník. Za svou dobu konání si tak získal své příznivce. Letos se sešlo 35 závodníků z celé republiky. Akci si nenechali ujít závodníci z Plzně či dokonce z Krkonoš.
„Nejednalo se o žádné amatéry. Byli tu závodníci, kteří jezdí český freestylový pohár,“ komentoval jezdce František Knotek.

Jednou z přítomných hvězd tohoto sportu byl i Filip Gutwirth či Diana Augustinová z Českého Krumlova. Tito jezdci reprezentují i na evropských závodech. Diana se navíc pyšní titulem juniorský mistr ČR a Filip je dokonce dvojnásobný mistr ČR, také v kategorii juniorů.

Výsledné rozhodování nebylo jednoduché. Jezdci se hodnotili navzájem. V kategorii snowboard nejvíce zaujal právě Gutwirth. Na lyžích bodoval Martin Moudrý. Nejlepší dívkou byla samozřejmě Diana Augustinová (snowboard).

Ač v letošním roce bohužel počasí nevyšlo a celý den se potýkal s přeháňkami, diváci si akci ujít nenechali a dorazili v hojném počtu. Akce byla velmi pěkně připravená. Povrch vyhovující, jen déšť bohužel jeho kvalitu příliš nepodpořil. Nechybělo zde ani občerstvení a doprovodný program, který nabídnul trampolínu a chůzi po provaze. Akce se vydařila a nejen pořadatel se těší na další ročník.

Výsledky:

Snowboard

1. Filip Gutwirth
2. Tomaš Běl
3. Matouš Tišer
4. Adam Arnošt
Dívky
Diana Augustinová

Lyžaři

1. Martin Moudrý
2. Ondřej Nosek
3. Vašek Studený


Fotografie


Autor: Lucie Hladová, foto: Sarynka

Zemřel zpěvák a showman Daniel Nekonečný

 V úterý 26. března byl v domě v Řeporyjích nalezen mrtvý zpěvák, herec a bavič Daniel Nekonečný. Příčina úmrtí zatím není známa. Zpěvákovi, který proslusl svou pozitivní energií, exotickýmí rytmy i pestrou a pyrotechnickou show, bylo 52 let. Působil v kapele Šum svistu i Laura a její tygři. Sám říkal, že je ministrem velvyslance rozkoší. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Koncert Hany Zagorové

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2019 od 19:00 hod.

 

Ondřej Havelka a Melody Makers - Rapsodie v modrém pokoji

Hudba / Koncert nabitý nesmrtelnými evergreeny
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
26.03.2019 od 19:00 hod.

 

Hana Zagorová a Petr Rezek

Hudba / koncert / pop
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
26.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dopravní předpisy

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
26.03.2019 od 09:00 hod.