PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Českých Budějovicích vystoupí Courtney Pine. Saxofonista, který hrál podle graffiti

V Českých Budějovicích vystoupí Courtney Pine. Saxofonista, který hrál podle graffiti

Pondělí, 06.05.2013 / zpráva

 

Legendární anglický saxofonista Courtney Pine zahraje v rámci turné “House of Legends” v úterý 7. května od 20 hodin v Jazz and blues club Highway 61 v Českých Budějovicích. Ve své tvorbě snoubí jazz, funk, ska, reggae i hip hop. Může se pyšnit oceněním Řád Britského Impéria za svou hudební tvorbu.

Jako předvoj letních open air jazzových festivalů v jižních Čechách, kde se letos mimo jiné objeví Jazzanova a Joao Bosco, nabídne klub Highway 61 koncert hudebníka, kterému byl v roce 2000 udělen Řád Britského Impéria „za služby jazzové hudbě“.

Courtney Pine se narodil v Londýně roku 1964, a i když vystudoval hru na klarinet, je bravurním hráčem na soprano saxofon, flétnu i klávesy. Do Highway 61 přijede společně s kvartetem, které tvoří Samuel Dubois (steel pan), Cameron Pierre (elektrická kytara), Vidal Montgomery (kontrabas) a Robert Fordjour (bicí).

Courtney Pine se ve své třicetileté jazzové kariéře postupně posouval od tradičního „coltraneovského“ pojetí jazzu, až k současnému návratu ke svým jamajským kořenům. House of Legends je mixem moderního jazzu ovlivněného prvky raného ska, reggae, calypso.

Koncert a taneční jazzová párty v jednom? Nové CD Courtney Pine - House of legends získává samá skvělá hodnocení. 17. řadové LP získalo řadu skvělých kritik a jazzové vydavatelství a server Jazzwise je považuje za jazzové album roku 2012. A naživo bude tento koncert ještě lepší...

Vstupenky v ceně 380 korun jsou k dostání na baru klubu Highway 61 nebo v síti www.cbsystem.cz, Akci pořádí Jihočeský jazzový festival - více info také na www.jcjf.cz


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jak ukrást vánoce

Ostatní / taneční představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.12.2018 od 18:00 hod.

 

Degustace v divadle

Festival / degistace v divadle
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
16.12.2018 od 13:00 hod.

 

Advent na Loveckém zámku Ohrada

Ostatní / setkání / vánoční tvoření
Lovecký zámek Ohrada
16.12.2018 od 14:00 hod.

 

O křišťálovém srdci

Divadlo / pro děti / adventní pohádka
Městské divadlo Český Krumlov
16.12.2018 od 15:00 hod.