PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


United Islands 2014 promění Prahu v jeden hudební ostrov. Již tento týden!

United Islands 2014 promění Prahu v jeden hudební ostrov. Již tento týden!

Úterý, 17.06.2014 / článek

 

Návrat na ostrovy v centru, i úspěch sbírky na hlavní scény v Kinského zahradě prostřednictvím Hithit, provázely přípravy letošního ročníku mezinárodního hudebního festivalu United Islands of Prague. Ten od čtvrtka 19. do neděle 22. června uvede na osmi scénách a v 12 pražských klubech přes 150 koncertů kapel, které do Prahy dorazí z 23 různých světových destinací. Vyjma hlavních scén v Kinského zahradě a oficiální afterparty s DJ Shadow, na které jsou vstupenky k dostání v Ticketstream a budou k dispozici i na místě, zůstávají koncerty na ostrovech, v parcích a klubech i letos přístupné zdarma.

Hlavními hvězdami United Islands of Prague 2014, jehož je Kulturne.com mediálním partnerem, jsou zpěvačka Ella Eyre, electro-tango projekt Bajofondo z Argentiny, kytarový objev Childhood, nebo blues-beatbox duo Heymoonshaker.
Vystoupí také newyorčani Hazmat Modine, rakouský Jamie Cullum v sukni Susana Sawoff, legendární DJ Shadow, holandská indie formace When We Are Wild, české objevy Voila!, Nylon Jail a také kultovní Ohm Square. Vedle dalších koncertů je nachystaný i rozmanitý doprovodný program pro děti a dospělé.

Levý břeh Vltavy zůstane po dobu open air koncertů uzavřený pro dopravu. Křižovatka Újezd převezme roli pěší zóny, která propojí scény na ostrovech i Petříně s hlavními scénami v Kinského zahradě. Diváci budou ale moct přijet až do samotného centra dění i tramvají na speciálně zřízenou zastávku s názvem "Festivalová". Otevření a hudební křest Kinského zahrady se uskuteční v pátek 20. června od 14:30 pod taktovkou oblíbených Republic of Two. Pořadatelé navíc nově svolávají příznivce festivalu na sobotní dopoledne 21. června do Kinského zahrady a na Kampu, kde se odehraje happening - takzvaný velký letní ostrovní brunch.

„Jsme rádi, že se s jedenáctým ročníkem vracíme do centra. Vážíme si možnosti nabídnout návštěvníkům jeden festivalový prostor, který propojí pro dopravu uzavřená zóna kolem křižovatky Újezd. Věříme návštěvníkům festivalu, že se budou chovat ohleduplně a uvědomují si společně s námi, že festival pořádáme uprostřed města, kde také bydlí lidé. Zároveň skutečně děkujeme všem, kterých se festival jakkoliv dotýká za trpělivost a shovívavost. Je to jednou do roka a my všem garantujeme hladký průběh. I proto po 22. hodině nočního klidu zveme po všechny tři dny festivalu největší příznivce na koncerty do klubů,“ vzkazuje jeden z organizátorů festivalu Martin Voňka.

Festival má za sebou deset ročníků. Od samého začátku oživuje veřejná místa v pražském centru, vltavské ostrovy i přilehlé lokality. „V souvislosti s propojením multižánrové kultury s městským a společenským životem i turistickým ruchem Prahy, vnímám United Islands jako skutečně mimořádně nosný projekt. Stal se v podstatě jednou z nejvýznamnějších hudebních akcí, která má navíc schopnost během hlavní sezóny na sebe vázat domácí i zahraniční návštěvníky, což je pro město jasným přínosem. Rovněž oceňuji, že organizátoři jsou nejenom dobrými dramaturgy schopni pracovat s širokým spektrem různých hudebních stylů, ale ke zvýšení atraktivnosti svého projektu uvažují o nových podnětech i čistě sami za sebe, jak o tom třeba letos svědčí úspěšně realizovaná myšlenka crowdfundingu. Po deseti úspěšných ročnících lze festival United Islands považovat za spolehlivou tradici, a pokud bychom ji neměli podporovat, cítil bych to jako naše selhán,“ vysvětluje důvody pro zapojení úřadu hlavního města náměstek primátora Václav Novotný.

Jeden festivalový ostrov

Hrát se letos bude na Střeleckém ostrově, Kampě, Žofíně, Petříně a v Kinského zahradě. V režimu pěší zóny, která všechna místa s programem propojí, budou ulice Újezd (od křižovatky na Náměstí Kinských až po Hellichovu), Vítězná a Most Legií až k Národnímu divadlu.

Pěší zóna znamená, že vjezd budou mít auta s povolením festivalu United Islands a rezidenti oblasti Malé strany a Prahy 5 v blízkosti uzavírky. Uzavírka ulic je od pátku 20. 6. od 17:00 do půlnoci a v sobotu 21. 6. od 8:00 rovněž do půlnoci. Na United Islands přijeďte tramvajovými linkami 6, 9 nebo 22 až na zastávku s názvem "Festivalová". Ta bude umístěna na mostě Legií u vstupu na Střelecký ostrov.

Happening - velký letní ostrovní brunch

Na sobotu 21. června připravili pořadatelé pro návštěvníky festivalu speciální piknik. Proběhne od jedenácti hodin v Kinského zahradě a na Kampě. Podávat se bude jak klasická snídaně s míchanými vajíčky, párky nebo vývar, ale na své si přijdou i vegetariáni. V dopoledních hodinách v sobotu poběží již i doprovodný program, takže dospělí i děti budou mít o zábavu postaráno.

Nabitý program. Pojedenácté

Jedenáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands of Prague představí přes 150 interpretů. Festival probíhá od 19. do 21. června. Začíná Klubovou nocí ve čtvrtek 19. června, kdy se ve 12 klubech představí 43 interpretů, vstup na Klubovou noc je zdarma.

Pátek 20. června odstartuje hlavní open air část - začátek programu je od 14 hodin v pátek a od 11 hodin v sobotu, přičemž po hlavním programu pokračuje festival v sedmi pražských klubech až do ranních hodin. Hrát se bude na osmi scénách. Festival je opět žánrově rozmanitý, takže program ocení i posluchači indie, elektroniky, rocku, jazzu, hiphopu, urban music a dalších minoritních stylů. Kompletní program naleznete na www.unitedislands.cz/program.

„Spojení kulturních aktivit pro občany a návštěvníky našeho hlavního města je to, co nás na United Islands baví. Stejně jako v předchozích ročnících chystáme pro návštěvníky festivalu a pro naše klienty vlastní aktivity,“ vysvětluje důvod spolupráce s UIOP zástupce České spořitelny Tomáš Kolář.

Doprovodný program pro děti i dospěláky

Doprovodný program bude letos bohatý a zasáhne doslova všechny – od dětí až po dospělé. Rozmanitost lze dokumentovat třeba na doprovodném programu Kampy. Pro děti zde bude například street-artová dílna, kde si budou moci zasprejovat, připraveny budou i graffiti exhibice. Odrostlejší jistě ocení turnaj ve stolním fotbálku a pro dospělé budou připraveny ukázky tanců či výuka sebeobrany. Ale doprovodný program bude probíhat na všech festivalových místech po oba dny. 

K United Islands of Prague 2014 se letos opět chystá mobilní aplikace, která příchozím usnadní pohyb po areálu, umožní přehledně listovat v programu, ale nabídne třeba i profily vystupujících. K dispozici zdarma ke stažení bude na Apple Appstore a Google Play.

Vstup do Kinského zahrady

Hlavní program se uskuteční v Kinského zahradě, která je letos poprvé zpoplatněna, permanentky na oba dva dny se prodávají v předprodejní síti Ticketstream a na www.unitedislands.cz/vstupenky za 250 Kč. K prodeji budou i na místě v označených stáncích. Na uskutečnění hlavního programu se letos vybírala sbírka na crowdfundingovém portálu HitHit. Původní částka 1,6 milionu, byla nakonec díky návštěvníkům překonána. Vybralo se 1 735 216 Kč, čímž se stala rekordní sbírkou českých crowdfundingových serverů. Peníze poslouží na pronájem dvou hlavních scén, jejich ozvučení, osvětlení a zázemí pro účinkující. Dále na zázemí a služby pro diváky a v neposlední řadě na bezpečnost, úklid a ochranu Kinského zahrady. Pokrývají ale i část hudebního a nehudebního programu.

DOPROVODNÝ PROGRAM - Ostrovní dovednosti

Každý ostrov má svoje specifické rysy a historické osobnosti, u kterých je možno zahrát si naučnou hru. Doprovodný program je především zaměřen na oddech, zábavu a ojedinělé zážitky.

Historické osobnosti a interaktivní hry

Božena Němcová - skládání úryvku z významných děl této české autorky - Žofín
Jaroslav Foglar - plnění různých úkolů, skládání bobříků - Střelecký ostrov
Miroslav Tyrš - skok do výšky, disciplína známá z tělocviku - Kampa
Karel Hynek Mácha - skupinová recitace básně Máj, skládání origami - Petřín
Taras Ševčenko - zeměpisný kvíz - Kinského zahrada
Hry jsou k dispozici po oba dva festivalové v časech: pátek 16-21 , sobota 11-21.
Pozor, Žofín pouze sobota 16-20

Ostatní doprovodný program

Tai chi - zacvičte si Taoistické tai chi, společně s taoist.cz. Žofín-sobota 16-17 a 18-19
Kubb, discgolf, slackline - netradiční skandinávská hra, házení frisbee do koše, lezení po napnutém laně. Kampa-pátek 16-21 a sobota 11-21
Dětská výtvarná soutěž - namalujte nám jak si představujete ostrovy. Střelecký ostrov-pátek 16-21, sobota 11-20
Street-art dílna pro rodiny s dětmi - přijďte si zastříkat sprejem nebo vyrobit šablonu. Kampa-pátek 16-21, sobota 11-20 + sobota od 17 graffiti exhibice
Taneční škola Elements crew - taneční škola od 3 do 90 let, hip-hop-all style. Kampa- oba dny
Workshop žonglování - vyzkoušejte si žonglování ve všech jeho variantách, společně s lektory z fireshow.cz. Kinského zahrada-oba dny
Agentura pro aktivní život - ukázky tanců a výuka sebeobrany pro všechny generace Kampa-oba dny.
Hlídání dětí - profesionální chůvy z organizace Baby Office se postarají o vaše ratolesti v dětském koutku, kde si mimo jiné můžete s dětmi odpočinout a v klidu je například nakojit. Kinského zahrada -oba dny
Antikvariát Antiknet - festivalový antikvariát, možnost zakoupit knihu, možnost přinést knihu z domova a odnést si jinou z festivalu. Kinského náměstí, oba dva dny
Hrnčířský kruh , eko-nauka na Petříně
Půjčovna retro kol a koloběžek - zkraťte si festivalovou cesty, oba dny
Busking (POULIČNÍ UMĚNÍ) - Petřín ulička, Újezd -Kozí plácek, Kinského náměstí

Připraveno je toho ale mnohem více, včetně stánků neziskových organizací. Jmenujme například Nadaci Afrika, Transparency International, Nadace rozvoje občanské společnosti, Pink Crocodile, Domov Sue Ryder, Člověka v tísni, HelpPes, AFS – mezikulturní programy, Magna o.p.s., City souls, EduIn, Nová Akropolis, Chráněná dílna Bohnice, Toulcův dvůr, Fotbal pro rozvoj.

INTERPRETI

Ella Eyre - Britská zpěvačka, která má na kontě rádiový megahit Waiting All Night s kapelou Rudimental a skončila na druhém místě v cenách BBC Sound of 2014, což je prestižní ocenění upozorňující na žhavá jména aktuálního roku, u kterých se předpokládá, že masově prorazí. Její debutové album je naplánováno na letní měsíce. 

Bajofondo - Argentinci mixující tango s elektronikou. Kapela, které díky její show sluší velká pódia a jež letos staví 12 let na scéně. V ČR velmi populární skupina, kterou publikum miluje pro její interakci a energii.

DJ SHADOW – Legendární kalifornský DJ přijede do Česka v rámci svého mini-turné All Basses Covered.

Childhood - Jsou novým jménem na poli britského pop-rocku. Navazují na kapely jako Primal Scream či The Stone Roses, přičemž v srpnu vydají očekávanou debutovou desku.

Dena - Bulharská zpěvačka se stala ikonou berlínských hipsterů, přijede s čerstvým debutovým albem Flash (vyšlo v březnu 2014). Při svých vystoupeních využívá audiovizuálních prvků a ne nadarmo je srovnávána s M.I.A.

Ohm Square - Matadoři tuzemské scény, v jejichž tvorbě jsou znát tvrdší taneční kořeny a zároveň písničkářská přesvědčivost. Na festivalu United Islands představí naživo svou poslední studiovou novinku A Curious Place Between Souls And Atoms.

Hugo Kant - Francouzský multiinstrumentalista se zálibou v triphopu bude hlavní hvězdou pátečního programu jazzové stage Českého rozhlasu. Na United Islands přiveze nové EP The Point Of No Return, které vychází 9. června.

Ritchie Ruftone – Několikanásobný a aktuální vítěz World DMC Battle Championship.

Heymoonshaker - Britská beatbox-bluesová senzace přijíždí s novou deskou Shakerism. Duo se blýsklo na Sziget festivalu 2013!


Autor: i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.