PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tip na dárek: Festival vína vyráží mezi své příznivce. Lístky už jsou ke koupi

Tip na dárek: Festival vína vyráží mezi své příznivce. Lístky už jsou ke koupi

Úterý, 13.12.2011 / pozvánka

 

Milovníky vín a s ním spojených akcí potěší Táborský festival vína. Minulý týden zahájil předprodej vstupenek na čtvrtý ročník, který se v Táboře na více než čtrnáct dní usadí 15. března.

„O dárkové vstupenky je před Vánoci veliký zájem. Lidé by si proto měli s nákupem pospíšit, evidujeme už hodně předobjednávek. Myslíme, že je to skvělý dárek pod stromeček,“ říká ředitel festivalu Jiří Blafka. Vstupenky je možné koupit ve vinotéce U Černého kocoura a zeleného stromu nebo přes formulář na webových stránkách festivalu.

Nabídne opět bohatý program. Začne výstavou fotografií Jazz ladí k vínu, spojenou s degustací vín předního českého vinaře Josefa Valihracha. Akce pak bude tradičně pokračovat řízenými degustacemi vín i originálních francouzských šumivých vín Champagne, ochutnávkami sýrů, pokrmů, se sommeliérskou show opět přijede Libor Nazarčuk a vše zakončí velká prodejní přehlídka vína. Novinkou příštího ročníku bude kromě degustací vín ze Champagne bude i tak zvané snoubení vín a zvěřiny, degustátorský minikurz s předním sommeliérem Ivo Dvořákem či ochutnávka vín ze slavné Burgundské oblasti. V jednání je také divadelní představení Čtyři dohody s Jaroslavem Duškem.

Táborský festival vína je největší přehlídkou českých a moravských vín na jihu Čech a také nejdelší festival vína a gastronomie v ČR. Pravidelně se ho účastní přední česká vinařství jako Skoupil, Metroflora, Hruška, Šebesta, Ilias, Volařík, Kraus, Proquin a mnoho dalších.

Cílem festivalu je nabídnout to nejlepší z Čech a Moravy a zprostředkovat setkání s odborníky na víno a gastronomii.

Ceny vstupenek:
Jednotlivé degustace: 250 Kč
Snoubení sýrů a vína: 390 Kč
Zvěřina a vína: 990 Kč
Vína a pokrmy: 990 Kč
Sommeliérská show: 490 Kč
Ochutnávka Champagne vína: 490 Kč
Ochutnávka burgundských vín: 690 Kč
Hlavní závěrečný večer: 130 Kč v předprodeji, 180 Kč na místě


Autor: dap -


Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Poznáváme a chráníme přírodu

Výstava / vernisáž
Spektrum Sezimovo Ústí
24.03.2023 od 17:00 hod.

 

Svišti v orchestřišti

Hudba / koncert / filmová hudba - rock - swing
Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775, 390 01 Tábor
24.03.2023 od 16:30 hod.

 

Jeden svět v Táboře 2023

Kino / film / dokument / Festival dokumentárních filmů o lidských právech
Kino Svět, Don, Jednota, Sklep, Bejvák
24.03.2023 - 26.03.2023 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

PRECEDENS - pro náhlou indispozici zrušeno

Hudba / koncert / Rock
mcJORDÁN, Budějovická 14, Tábor
24.03.2023 od 20:00 hod.