PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tip na dárek: Bongo BomBarďák kombinuje beatbox, hip hop a folk. Nejen pro děti

Tip na dárek: Bongo BomBarďák kombinuje beatbox, hip hop a folk. Nejen pro děti

Čtvrtek, 08.12.2011 / zpráva

 

Nové album Bongo BomBarďák, za kterým stojí animované trio 3B, navazuje na úspěšnou „jedničku“ Bongo Bomboniéra. I tentokrát si kapela 3B přizvala několik kamarádů, aby jí s nahrávkou pomohli. Na albu tak najdete písničky od kapel, jako je Bran, Jablkoň, Obří broskev, Poletíme?, Yellow sisters, Žamboši, Květy a další. Celkem jich je na albu osmnáct. V kapele 3B se však tentokrát udála veliká změna. Beatboxer a showman BomBarďák fascinoval kapelu natolik, že ho nejen pozvala k natáčení, ale pojmenovala po něm rovnou album.

BomBarďák provází celou nahrávkou, komentuje, beatboxuje (nebo si to alespoň myslí) a rapuje tak, že nezná kapra... tedy bratra. „Naprosto nás rozsekal, ještě teď vidím před sebou naše první setkání, OMG a samozřejmě taky LOL a ROFL,“ svěřuje se leader kapely Best Boy.

Celé album otevírá skladba Šnek písničkáře Montyho, jejíž tragikomický text vychází přímo ze života. Monty k tomu říká: „Píseň se zakládá na tragickém příběhu ostravské legendy Míti Dostála, který před mnoha lety choval v koupelně šneka. Osud Dostálova šneka je popsán v poslední sloce písně. Ovšem přibičtí šneci se těší dobrému zdraví a jejich vitalitu společně s dětmi bedlivě hlídám.“
Tato píseň o nezvyklém domácím mazlíčkovi v sobě ukrývá jednu „volnou sloku“, nebo spíš výzvu: „Pojďte taky zpívat o svém zvířátku.“ Na web kapely www.bongobombardak.cz  pak mohou děti či rodiče posílat videa s vlastní slokou. Soutěží se o hodnotné ceny (viz. záložka „soutěže“ na zmíněném webu). Dá se ale soutěžit i bez videa a na zcela jiné téma.

Protože 3B se cítí být kapelou v podstatě mezinárodní, tak i tentokrát pozvali kolegy ze zahraničí. Slovensko zde reprezentuje kapela Režimy a zpěvačka Monika Satková. A pokud děti znají některá slova ze „slovenčiny“ uvedená v písni, opět mají šanci si zasoutěžit. Bibi dodává: „Je nám líto, že malé děti už nerozumí slovenštině a přitom rap v ní zní tak úžasně, co říkáte? Třeba tahle písnička trošku pomůže k porozumění. Například já díky tomu zjistila, že Kroch Kroch, není zkratka pro dvojitou „krochnu“, kterou používal slavnej lotr Babinskej.
Album opět uzavírá ukolébavka, tentokrát ve francouzštině (na albu Bongo Bomboniéra to byla velština) od kapely Bran.

Ilustrace od Brančovského z Poletíme?

Ilustrací na Bongo BomBarďákovi se podruhé zhostil Rudolf Brančovský, který vtiskl tvář i samotné kapele 3B. Jeho hravé kresby provázejí celý projekt od počátku a jsou i základem animovaného videoklipu Šnek, který vznikl pod taktovkou Jana Mikoty. Rudolf Brančovský je zároveň i leadrem kapely Poletíme? a autorem skladby Bubák.

„Z vlastní zkušenosti dobře vím, že noční bubáci a bubáci vůbec v jakýchkoliv formách jsou pro děti zásadní téma,“ svěřuje se Brančovský. „Jako malej kluk jsem se připravoval na jejich návštěvu tím, že jsem si pod postelí nebo pod polštářem hromadil různý zbraně… tenisovou pálku, meč, střílecí auto, stříkací pistolku. Když zbraně nepomáhaly, tak jsem je zaháněl písničkami. Tato písnička je o statečných dětech, které bubáka zvládly vyhnat samy bez pomoci rodičů, a o bubákovi, kterému jeho lži nebyly nic platné a skončil tak, jak se patří... na ulici,“ dodává.

Album Bongo BomBarďák je další z alb zaměřených na hudbu pro děti, kterou můžete u vydavatelství Indies Scope nalézt například u letošních desek Říkadla a křikadla Karolíny Kamberské, dříve vydané Hrajeme si u maminky a Studánko rubínko Hradišťanu a řady dalších. CD Bongo Bomarďák opět obsahuje dárek ve formě volné vstupenky do zábavního rodinného parku Bongo. Na výběr je Bongo v Brně (www.bongobrno.cz) nebo Galaxie ve Zlíně (www.galaxiezlin.cz).
Album Bongo Bombarďák lze pořídit za 299 korun, nebo za 254 korun u vydavatele.

3B chtějí vzbudit zájem dětí o hudbu

Kapela 3B vznikla u příležitosti vydání alba Bongo BomBoniéra (2010 Indies Scope). Jejím záměrem je podpořit zájem dětí o hudbu, která se nesnaží být vlezlá, primitivní a kýčovitá, ale naopak děti vede ke kvalitní autorské tvorbě. Animované trio (Best Boy – kytara, zpěv / Bibi - basa / Bongo - bicí) dostalo svoji tvář díky výtvarníkovi Rudovi Brančovskému (http://rudolf.brancovsky.cz/ ). Ten je autorem vizuální stránky haly Bongo v Brně, kde se konal první „nultý ročník“ Bongo festivalu v červnu 2011. U příležitosti vydání druhého alba Bongo BomBarďák (2011 Indies Scope) se z tria stal
kvartet díky novému členu beatboxerovi BomBarďákovi. Ten se stal glosátorem celého alba a taky impulsem k dalším koncertním aktivitám, které se spolu s projektem připravují na rok 2012.


Autor: is -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Deskovky s Michalem na Pražském Sídlišti

Pro děti / deskové hry v knihovně
pobočka knihovny Pražské Sídliště, Zborovská 2696, 390 03 Tábor
12.06.2024 od 15:30 hod.

 

novinky pro řidiče

Ostatní / setkání / přednáška
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
12.06.2024 od 10:00 hod.

 

Zachráníš mě? - Sportovní odpoledne se sestřičkami

Pro děti / a dospělé - soutěže - hry - opékání
Zahrada Střední zdravotnické školy
12.06.2024 od 15:30 hod.