PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborského páska si odnesl animovaný film

Táborského páska si odnesl animovaný film

Středa, 14.10.2009 / fotoreport

 

Sošku Táborského páska si z patnáctého ročníku Videofestu, který se konal v sobotu 10. října v táborském klubu Milenium, si odnesl krátký animovaný film Chybička se vloudí od studentky FAMU Anety Kýrové. Videofest byl poprvé soutěžní a jako hlavní host se na něm tentokrát představil režisér, producent i herec Václav Marhoul.

"Film mě zaujal od začátku, a tak jsem pro něj i hlasovala. Animace je super a má vtip. Jsem ráda, že to vyhrál," prozradila Martina Panská z Tábora, proč hlasovala pro vítězný snímek. Sama si z festivalu také odnesla výhru. V soutěži s kapelou Vryt, jež program zpestřovala vstupy svou hudbou okořeněnou o filmové ukázky, získala doživotní vstup na koncerty táborské skupiny zdarma. Musí na ně nosit papírovou masku, která byla součástí show Vrytu. "Na koncerty bych stejně chodila, kluky vždy ráda podpořím. Masku nosit budu, pokud ji někde nezašantročím," přiznala Panská.

"Soutěž jsme udělali, abychom festival po letech okořenili. I přestože ze začátku videofestů jsme byli proti jakýmkoli soutěžím a porotám. Nyní nám přišlo, že bude divák víc vtažen do hry, že může ovlivnit, komu připadne soška, víc bude zatažen svou zvědavostí i do finále večera," vysvětlil Štěpán Pavlík z pořádajícího občanského sdružení Fest2004. O vítězném filmu rozhodli v hlasování diváci během sobotního hlavního večera. Vítězný snímek Chybička se vloudí (http://respekt.ihned.cz/video/c1-36386800-chybicka-se-vloudi )vyhrál na plné čáře, a to zhruba o polovinu hlasů. A není to poprvé. Loni si za odlehčené těžké téma záměny dětí v porodnici vybojoval prvenství i na prestižním Famufestu.

Autorka Aneta Kýrová se pro sošku Táborského páska nedostavila a bude ji dodána dodatečně. Krásnou cenu z keramiky vyrobila vedoucí keramické dílny v soběslavské Rolničce Romana Laštovičková. Výroba trvala pouhé čtyři hodiny. "Romana je velice šikovná," poznamenala Andrea Koblasová, členka sdružení Fest2004.
Na přehlídku amatérských, studentských a poloprofesionálních filmů letos přišlo přes sto návštěvníků.
"Návštěvnost není nedůstojná. Už nejsou devadesátá léta, kdy na filmový festival chodilo 300 lidí. Program byl dobrý, pořadatelský tým funguje na sto procent a vynikající spolupráce je s vlastníky Milenia, kteří připravili parádní podmínky pro konání festivalu. Příští rok pokračujeme. Festival žije!" vzkázal Pavlík.
Návštěvníci se během večera mohli seznámit s osobností a tvorbou Philippea B. Tristana - francouzského hudebníka a filmaře, který v Táboře žije. Dále také s Janem Míkou, mladým táborským režisérem a členem kabaretní kapely Vryt a filmovým profesionálem Václavem Marhoulem (Pražská pětka, Mazaný Filip, Gympl, Tobruk). Na Videofestu uvedl své osobní pásmo filmů.


Fotografie


Autor: David Peltán

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Úvod do flamenca - taneční seminář

Ostatní / workshop / Taneční seminář
Taneční sál Čechova 1 České Budějovice
28.01.2023 od 10:00 hod.

 

Zaklínačský ples: Večírek u Vegelbudů

Hudba / jiný
Střelnice
28.01.2023 od 18:00 hod.

 

Winter hockey days 2023

Sport / hokej / turnaj hvězd i hobbíků
Kluziště Planá nad Lužnicí
28.01.2023 - 29.01.2023 od 08:00 hod.
vícedenní akce