PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Tabook 2013: Velice intenzivní sobota. Dílny, humorné překlady a natřískaní Banana split

Tabook 2013: Velice intenzivní sobota. Dílny, humorné překlady a natřískaní Banana split

Pondělí, 07.10.2013 / fotoreport

 

Mezinárodní festival malých nakladatelů Tabook 2013 dospěl do svého závěru v sobotu 5. října. Od rána se v celém Táboře četlo, besedovalo, vyrábělo i nakupovalo a pokukovalo. V galerii UmaUma četla dětem Pohádku o smutné továrně šéfredaktorka Meandru  Iva Pecháčková.

V kavárně Klid Eva Volfová vedla dílnu Magický Mourek, v café&gallery MP7 Wildpapers (Vlaďka Šturmová a Jan Hybner z VŠUP Praha) pomáhali vyrábět knížky. Na náměstí T.G.M. se konaly dílny pod vedením Kateřiny Sechovcové či NAPOLI. Odpoledne zájemce čekala procházka po výstavách. Kdo nešel, mohl nakupovat v hlavním stanu nebo se účastnit besedy překladatelství s Petrem Onuferem (o edici AAA), seznámit se s knihou Zmizelý Tábor Evy Hubičkové a Zdeňka Vybírala, poslouchat dj Mushrooma, zhlédnout pohádkový horor Terezy Říčanové.

V kavárně Aux café se pak představili slovenští autoři, v Dílně se konala Lino punk dílna a velkému zájmu se ve vinotéce U Černého kocoura a zeleného stromu těšila Překladatelská štafeta s Václavem Jamekem, Miroslavem Jindrou, Jiřím Pelánem, Blankou Stárkovou, Kateřinou Vinšovou, Janem Zelenkou a dalšími. Večer v bývalé trafostanici patřil mladým ilustrátorům, návštěvníkům ateliéru pořadatele Tabooku Juraje Horvátha i Henninga Wagenbretha.

V Dílně následně vystoupili autoři z Revolver Revue, kdy publikum svým humorem "odrovnali" kunstWerk (Kniha chat). Neméně však pobavily tři grácie z nakladatelství FRA - Jana Šrámková, Veronika Bendová a Ivana Myšková. Kdo chtěl po čtení na koncert Banana Split v pivnici U Lva, měl smůlu. Bylo totálně narváno a lidé stáli i mezi dveřmi. Následná afterparty však byla výživná a mladí ilustrátoři Magdalena Rutová s Jakubem Plachým neholdovali odpočinku. Urputně všechny zvěčňovali ve svých synchronních portrétech.

Co na to vše říct. Byly to opravdu intenzivní literárně - výtvarné dny s opravdu intenzivními setkáními. Takže snad zase za rok na Tabook 2014.

FOTO ze čtvrtka / thursday:
www.kulturne.com/clanek/tabook-2013-karol-sidon-vypravel-silny-pribeh-v-divadle-padaly-deti-ze-stromu
FOTO z pátku / friday:
www.kulturne.com/clanek/tabook-2013-frantisek-skala-postrilel-v-muzeu-kolegy-pak-prislo-tornado-lou


Fotografie


Autor: David Peltán


Téma: Literatura