PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival 2014: Outkast, Darkside i Calvin Harris. Přišlo přes 400 000 lidí!

Sziget festival 2014: Outkast, Darkside i Calvin Harris. Přišlo přes 400 000 lidí!

Úterý, 19.08.2014 / fotoreport

 

Neděle 17. srpen. Po šesti dnech poslední den Sziget festivalu 2014, na který letos přišlo rekordních 415 000 návštěvníků Ostrova svobody v centru Budapešti V neděli se na Main rock stagei a A38 stagei střídala jména jako Triggerfinger, INVSN, The Kooks, Mount Kimbie, Outkast, NOFX, La Roux, Darkside a program na hlavní stagei zakončoval Calvin Harris doplňovaný světelnou a ohňovou show. Pódium tradičně zhaslo pod ohňostrojem.

V neděli skončil dvacátý druhý ročník festivalu Sziget. „Booking silných mezinárodních hvězd je pro nás poslední roky vyzvou, ale zároveň se snažíme připravit i mimořádný zážitek po vizuální stránce a zkvalitňovat festivalový servis pro návštěvníky. Výjimečnost tohoto ročníku festivalu ocenili nejen návštěvníci, skvělou zpětnou vazbu máme i od kapel a profesionálů. Pokud jsou šťastní fanoušci, jsme šťastní i my a velmi chceme poděkovat všem za to, že na festival přišli,“ komentoval rekordní účast hlavní organizátor 
Karoly Gerendai.

Historie Szigetu začala v roce 1993 jako společný sen kamarádů o velkém festivalu. Po řadě předchozích ocenění, tento rok dosáhl festival další milník v podobě překonání čtyřset tisícové hranice návštěvnosti a poprvé vyprodaného festivalového dne- čtvrteční program navštívilo 85 000 milovníků hudby. Na festival přijeli fanoušci z 87 zemí a počet států, ze kterých přijeli vystupovat umělci, se vyšplhal na 41.
Hlavní hvězdy festivalu byli Imagine Dragons, Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo, Blink-182, Placebo, Macklemore and Ryan Lewis, Korn, Madness, Bastille, Lily Allen, Manic Street Preachors, CeeLo Green či Skrillex. Další ročník Sziget festivalu se uskuteční od 10. do 17. srpna 2015. 

Fotky z předchozích dní - photos from days before:

Pondělí - monday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-mohutny-start-patril-leningrad-1975-a-blink-182

Úterý - tuesday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-stale-mladi-antiflag-vynikajici-casper-i-deadmau5

Středa - wednesday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-stredou-zacala-nadilka-zvucnych-jmen

Čtvrtek - thursday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-tlampace-hlasi-plno

Pátek - friday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-korn-a-klaxons-svlekali-holkam-podprsenky

Sobota - saturday
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-prodigy-madness-crystal-fighters-neni-co-dodat


Fotografie


Autor: David Peltán, Ondřej Maňák