PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival 2014: Outkast, Darkside i Calvin Harris. Přišlo přes 400 000 lidí!

Sziget festival 2014: Outkast, Darkside i Calvin Harris. Přišlo přes 400 000 lidí!

Úterý, 19.08.2014 / fotoreport

 

Neděle 17. srpen. Po šesti dnech poslední den Sziget festivalu 2014, na který letos přišlo rekordních 415 000 návštěvníků Ostrova svobody v centru Budapešti V neděli se na Main rock stagei a A38 stagei střídala jména jako Triggerfinger, INVSN, The Kooks, Mount Kimbie, Outkast, NOFX, La Roux, Darkside a program na hlavní stagei zakončoval Calvin Harris doplňovaný světelnou a ohňovou show. Pódium tradičně zhaslo pod ohňostrojem.

V neděli skončil dvacátý druhý ročník festivalu Sziget. „Booking silných mezinárodních hvězd je pro nás poslední roky vyzvou, ale zároveň se snažíme připravit i mimořádný zážitek po vizuální stránce a zkvalitňovat festivalový servis pro návštěvníky. Výjimečnost tohoto ročníku festivalu ocenili nejen návštěvníci, skvělou zpětnou vazbu máme i od kapel a profesionálů. Pokud jsou šťastní fanoušci, jsme šťastní i my a velmi chceme poděkovat všem za to, že na festival přišli,“ komentoval rekordní účast hlavní organizátor 
Karoly Gerendai.

Historie Szigetu začala v roce 1993 jako společný sen kamarádů o velkém festivalu. Po řadě předchozích ocenění, tento rok dosáhl festival další milník v podobě překonání čtyřset tisícové hranice návštěvnosti a poprvé vyprodaného festivalového dne- čtvrteční program navštívilo 85 000 milovníků hudby. Na festival přijeli fanoušci z 87 zemí a počet států, ze kterých přijeli vystupovat umělci, se vyšplhal na 41.
Hlavní hvězdy festivalu byli Imagine Dragons, Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo, Blink-182, Placebo, Macklemore and Ryan Lewis, Korn, Madness, Bastille, Lily Allen, Manic Street Preachors, CeeLo Green či Skrillex. Další ročník Sziget festivalu se uskuteční od 10. do 17. srpna 2015. 

Fotky z předchozích dní - photos from days before:

Pondělí - monday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-mohutny-start-patril-leningrad-1975-a-blink-182

Úterý - tuesday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-stale-mladi-antiflag-vynikajici-casper-i-deadmau5

Středa - wednesday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-stredou-zacala-nadilka-zvucnych-jmen

Čtvrtek - thursday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-tlampace-hlasi-plno

Pátek - friday:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-korn-a-klaxons-svlekali-holkam-podprsenky

Sobota - saturday
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-prodigy-madness-crystal-fighters-neni-co-dodat


Fotografie


Autor: David Peltán, Ondřej Maňák


Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Ondřej Kříž a Jirka Řapek u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 20:00 hod.

 

Láska všemi deseti

Kino / film
Stánek - Žižkovo náměstí
20.08.2018 od 21:00 hod.