PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


SZIGET FESTIVAL 2013: Něžná Regina, energičtí Ska-P i Biffy Clyro. A blázinec

SZIGET FESTIVAL 2013: Něžná Regina, energičtí Ska-P i Biffy Clyro. A blázinec

Sobota, 10.08.2013 / fotoreport

 

Čtvrteční program na hlavním pódiu Sziget festivalu otvírala zpěvačka a pianistka Regina Spector. V bílém hávu na pódiu působila jako víla a zahalila publikum něhou. Následovali Dizzy Rascal, kteří dav hravě roztančili. Pokračovali v tom ostřílení skáčkaři Ska-P, kteří nepřekvapili ani nezklamali. Koho nebavili, mohl si zajít zasportovat, skočit na bungee, nechat se vystřelit k nebi, zkusit své dovednosti, pomodlit se, postěžovat si v psychologické poradně, protáhnout se na joze, zahrát si společenské hry nebo se nechat příjemně masírovat. Nebo spát.

Bohužel, kvůli nemoci nedorazil jeden z velmi očekávaných intepretů A38 stage, britský písničkář Michael Kiwanuka. Programs e tak decentně posunul, a tak jsme vyrazili na Nero. Pozdě. Bylo totálně narváno a dostat se aspon do stanu, bylo o život.

Před 19 hodinou už byl nejvyšší čas vyrazit na A38 Stage poslechnout si německou punkrockovou kapelu Donots. Bylo to další solidně energické vystoupení. A pořadatelé opět dělají pro lidi, co můžou. Ve středu už čtyři obří ventilátory nestačily chladit vzduch uvnitř tohoto obřího stanu, a proto jejich počet zdvojnásobili.

Ondra vyrazil po Ska-P projít si jižní část ostrova. Na Worl Music Party Stage zastihl Pannonia Allstars Ska Orchestra. Ska v jejich podání bylo poklidnější než od Ska-P, ale přesto velice záživné. Na Afro-Latin-Reggae Stage poslechl Riddim Colony a jejich výborné reggae. Odtud se vydal dál, proplétal se mezi stánky až potkal cirkus. A uvnitř se evidentně něco dělo. Dechberoucí vystoupení holandských akrobatů Le Cirque du Platzak nemělo chybu! Dalších pár fotek je z Blues Stage kde hrál Jimi Hendrix Memorial Band.

David se pověnoval skvělé hip hopové formaci Wax Taylor, na niž bylo v A38 narváno a právem. Live hip hop prostě frčí, kor v jejich podání. Na hlavní stagei přebírali po Ska-P štafetu očekávaní Skotové Biffy Clyro. Nebylo co dodat, energie, show, pot starších ročníků a slzy teenegarek. Stejně jako Ondra zavítal na cirkus. Akrobaté z Recirquel, živá hudba, slzy tentokrát dojetím a aplaus ve stoje. Duševní osvěžení. Tečka.

Ondra zakončoval den, noc, na Party Stage. Před půl dvanáctou dohrával svůj set Nikola, po kterém nastoupil Jay Lumen s výborným techno setem. V jednu hodinu ranní se do té doby poloprázdný stan zcela zaplnil.Po něm zvuk přebíral Nicky Romero! Tu neuvěřitelnou atmosféru se ani nepokoušíme popsat, fotky mluví jasně.

David skorem přišel o nabyté duševní zdraví v A38 stanu, kde vystupovali holandští Kees van Hondt. Publikum v převlecích superhrdinů či maskách, s odpadky, hračkami a hlavně květenou v ruce. Tu dle video návodu na stránkách uskupení natrhali všude možně. Ekologům to trhalo srdce, mně nervy. Hudba jak z Ein Kessel Buntes a lidi se pod rouškou intimity asi zbláznili...

FOTO další:
Den -1  - www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2013-zde-se-plni-sny
Den 0 - www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2013-quimby-v-risi-divu-pendulum-a-bingo-players
Den 1 - www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2013-divoska-skin-pohodar-alex-clare-a-demon-nick-cave


Fotografie


Autor: David Peltán, Ondřej Maňák

SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.