PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


SZIGET FESTIVAL 2013: Něžná Regina, energičtí Ska-P i Biffy Clyro. A blázinec

SZIGET FESTIVAL 2013: Něžná Regina, energičtí Ska-P i Biffy Clyro. A blázinec

Sobota, 10.08.2013 / fotoreport

 

Čtvrteční program na hlavním pódiu Sziget festivalu otvírala zpěvačka a pianistka Regina Spector. V bílém hávu na pódiu působila jako víla a zahalila publikum něhou. Následovali Dizzy Rascal, kteří dav hravě roztančili. Pokračovali v tom ostřílení skáčkaři Ska-P, kteří nepřekvapili ani nezklamali. Koho nebavili, mohl si zajít zasportovat, skočit na bungee, nechat se vystřelit k nebi, zkusit své dovednosti, pomodlit se, postěžovat si v psychologické poradně, protáhnout se na joze, zahrát si společenské hry nebo se nechat příjemně masírovat. Nebo spát.

Bohužel, kvůli nemoci nedorazil jeden z velmi očekávaných intepretů A38 stage, britský písničkář Michael Kiwanuka. Programs e tak decentně posunul, a tak jsme vyrazili na Nero. Pozdě. Bylo totálně narváno a dostat se aspon do stanu, bylo o život.

Před 19 hodinou už byl nejvyšší čas vyrazit na A38 Stage poslechnout si německou punkrockovou kapelu Donots. Bylo to další solidně energické vystoupení. A pořadatelé opět dělají pro lidi, co můžou. Ve středu už čtyři obří ventilátory nestačily chladit vzduch uvnitř tohoto obřího stanu, a proto jejich počet zdvojnásobili.

Ondra vyrazil po Ska-P projít si jižní část ostrova. Na Worl Music Party Stage zastihl Pannonia Allstars Ska Orchestra. Ska v jejich podání bylo poklidnější než od Ska-P, ale přesto velice záživné. Na Afro-Latin-Reggae Stage poslechl Riddim Colony a jejich výborné reggae. Odtud se vydal dál, proplétal se mezi stánky až potkal cirkus. A uvnitř se evidentně něco dělo. Dechberoucí vystoupení holandských akrobatů Le Cirque du Platzak nemělo chybu! Dalších pár fotek je z Blues Stage kde hrál Jimi Hendrix Memorial Band.

David se pověnoval skvělé hip hopové formaci Wax Taylor, na niž bylo v A38 narváno a právem. Live hip hop prostě frčí, kor v jejich podání. Na hlavní stagei přebírali po Ska-P štafetu očekávaní Skotové Biffy Clyro. Nebylo co dodat, energie, show, pot starších ročníků a slzy teenegarek. Stejně jako Ondra zavítal na cirkus. Akrobaté z Recirquel, živá hudba, slzy tentokrát dojetím a aplaus ve stoje. Duševní osvěžení. Tečka.

Ondra zakončoval den, noc, na Party Stage. Před půl dvanáctou dohrával svůj set Nikola, po kterém nastoupil Jay Lumen s výborným techno setem. V jednu hodinu ranní se do té doby poloprázdný stan zcela zaplnil.Po něm zvuk přebíral Nicky Romero! Tu neuvěřitelnou atmosféru se ani nepokoušíme popsat, fotky mluví jasně.

David skorem přišel o nabyté duševní zdraví v A38 stanu, kde vystupovali holandští Kees van Hondt. Publikum v převlecích superhrdinů či maskách, s odpadky, hračkami a hlavně květenou v ruce. Tu dle video návodu na stránkách uskupení natrhali všude možně. Ekologům to trhalo srdce, mně nervy. Hudba jak z Ein Kessel Buntes a lidi se pod rouškou intimity asi zbláznili...

FOTO další:
Den -1  - www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2013-zde-se-plni-sny
Den 0 - www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2013-quimby-v-risi-divu-pendulum-a-bingo-players
Den 1 - www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2013-divoska-skin-pohodar-alex-clare-a-demon-nick-cave


Fotografie


Autor: David Peltán, Ondřej Maňák