PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Stotisícový videoklip vyhrálo dámské duo z Tábora. Bude zřejmě snový

Stotisícový videoklip vyhrálo dámské duo z Tábora. Bude zřejmě snový

Pátek, 24.01.2014 / článek

 

Kapely, hudební projekty i sóloví muzikanti měli na podzim loňského roku šanci vyhrát videoklip v hodnotě 100 000 korun v soutěži Vyhraj klip, kterou pořádala filmová produkce Filmofon. soutěž nebyla žánrově omezená a ze stověk demonahrávek odborná porota vybrala deset finalistů. Veřejnost nakonec odhlasovala, že se vítězem se 1930 hlasy stalo duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová. Do nahrávacího studia se studentky Konzervatoře Jaroslava Ježka a táborské rodačky chystají 10. února. Studiová nahrávka byla součástí výhry.

„Bombardovaly jsme lidi, dělaly speciální obrázky vyzývající k hlasování na sociálních sítích. Hodně nám v hlasování pomáhali kamarádi, rodiny a známí z celého světa,“ říká duo, které soutěž vyhrálo s písní Dream Given to You. Tedy skladbou, kterou Klára Jakšičová věnovala Denise Gyürkeové k narozeninám.
„Je to naše první vlastní písnička, kterou jsme nahrávaly doma v pokojíku. Byla vlastně dárkem dvakrát. Poprvé, když jsme ji dala Denče a podruhé, když nám o štědrovečerní večeři všichni volali, že jsme vyhrály klip. Výhra byla opravdu pod stromečkem,“ popisuje Klára. Samo duo tipovalo, že vyhraje táborská jazzová kapela Tarapaca jazz nebo kapela Soliloqui.

Soutěžní skladba bude nyní nahraná ve studiu Spálená v Pacově. Poté holky čeká natáčení klipu. „Zatím představu o videoklipu nemáme, ale text je hodně abstraktní, snový. Takže možná v tomto duchu celý snímek bude,“ říká Denisa. Klip musí být natočený do jednoho roku od vyhlášení vítěze a hodně bude záležet na počasí, výběru lokalit a podobně. Co s klipem duo udělá do budoucna, ještě neví.

Porotu tvořili renomovaní hudebníci Lenka Dusilová a Viliam Béreš a filmový režisér, producent, výtvarník a pořadatel soutěže Jan Míka ze studia Filmofon.
Duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová za sebou v soutěži nechalo Tarapacu Jazz, Dubničku a Lahodu, Megaphone, Soliloqui, Terezu Staňkovou, IQ opice, The Riverman, Chásku a Šamanovo zboží. Další soutěž bude vyhlášena letos, podrobné informace najdete na www.kulturne.com, www.facebook.com/kulturnecom a www.vyhrajklip.cz.

Líbí se ti www.facebook.com/Kulturnecom


Autor: David Peltán

Výherci soutěže o volné vstupy na Festival Vína a na koncert Monkey Business v Plané nad Lužnicí

 Výherci soutěže o volný vstup na Zahajovací košt, který se uskuteční v sobotu 24. února v rámci Táborského festivalu vína v Hotelu Palcát se stávají  Václav Pražák, Jan Štědrý, Marie Hořejší, Monika Pražáková, Jan Procházka, Vladimíra Suchanová, Tomáš Hrdina, Karel Macek, Jiří Štecher, Petr Kozojed, Jana Ratajová a Daniel Štecher. V soutěži o volný vstup na koncert Monkey Business, který se uskuteční v pátek 23.2.v Sokolovně v Plané nad Lužnicí, se stávají Markéta Voráčková, Libor Sůva, Martina Pokorná a Václav Kořený. Všem výhercům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast. Další soutěže se již připravují.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


xv.holubářský ples

Hudba / taneční zábava
Řepečská hospůdka
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Ples SOŠ a SOU Milevsko

Hudba
Dům kultury Milevsko
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Blues Amplified

Hudba / koncert / blues rock
KAMENAC music art pub
23.02.2018 od 20:00 hod.

 

Monkey business + Gustavo Rojo

Hudba / koncert / funk - indie rock
Sokolovna
23.02.2018 od 20:00 hod.