PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Stotisícový videoklip vyhrálo dámské duo z Tábora. Bude zřejmě snový

Stotisícový videoklip vyhrálo dámské duo z Tábora. Bude zřejmě snový

Pátek, 24.01.2014 / článek

 

Kapely, hudební projekty i sóloví muzikanti měli na podzim loňského roku šanci vyhrát videoklip v hodnotě 100 000 korun v soutěži Vyhraj klip, kterou pořádala filmová produkce Filmofon. soutěž nebyla žánrově omezená a ze stověk demonahrávek odborná porota vybrala deset finalistů. Veřejnost nakonec odhlasovala, že se vítězem se 1930 hlasy stalo duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová. Do nahrávacího studia se studentky Konzervatoře Jaroslava Ježka a táborské rodačky chystají 10. února. Studiová nahrávka byla součástí výhry.

„Bombardovaly jsme lidi, dělaly speciální obrázky vyzývající k hlasování na sociálních sítích. Hodně nám v hlasování pomáhali kamarádi, rodiny a známí z celého světa,“ říká duo, které soutěž vyhrálo s písní Dream Given to You. Tedy skladbou, kterou Klára Jakšičová věnovala Denise Gyürkeové k narozeninám.
„Je to naše první vlastní písnička, kterou jsme nahrávaly doma v pokojíku. Byla vlastně dárkem dvakrát. Poprvé, když jsme ji dala Denče a podruhé, když nám o štědrovečerní večeři všichni volali, že jsme vyhrály klip. Výhra byla opravdu pod stromečkem,“ popisuje Klára. Samo duo tipovalo, že vyhraje táborská jazzová kapela Tarapaca jazz nebo kapela Soliloqui.

Soutěžní skladba bude nyní nahraná ve studiu Spálená v Pacově. Poté holky čeká natáčení klipu. „Zatím představu o videoklipu nemáme, ale text je hodně abstraktní, snový. Takže možná v tomto duchu celý snímek bude,“ říká Denisa. Klip musí být natočený do jednoho roku od vyhlášení vítěze a hodně bude záležet na počasí, výběru lokalit a podobně. Co s klipem duo udělá do budoucna, ještě neví.

Porotu tvořili renomovaní hudebníci Lenka Dusilová a Viliam Béreš a filmový režisér, producent, výtvarník a pořadatel soutěže Jan Míka ze studia Filmofon.
Duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová za sebou v soutěži nechalo Tarapacu Jazz, Dubničku a Lahodu, Megaphone, Soliloqui, Terezu Staňkovou, IQ opice, The Riverman, Chásku a Šamanovo zboží. Další soutěž bude vyhlášena letos, podrobné informace najdete na www.kulturne.com, www.facebook.com/kulturnecom a www.vyhrajklip.cz.

Líbí se ti www.facebook.com/Kulturnecom


Autor: David Peltán

V pražském Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Byl jsem při tom

Divadlo / jiný / LiStOVáNí
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.05.2018 od 17:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
21.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce