PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Stotisícový videoklip vyhrálo dámské duo z Tábora. Bude zřejmě snový

Stotisícový videoklip vyhrálo dámské duo z Tábora. Bude zřejmě snový

Pátek, 24.01.2014 / článek

 

Kapely, hudební projekty i sóloví muzikanti měli na podzim loňského roku šanci vyhrát videoklip v hodnotě 100 000 korun v soutěži Vyhraj klip, kterou pořádala filmová produkce Filmofon. soutěž nebyla žánrově omezená a ze stověk demonahrávek odborná porota vybrala deset finalistů. Veřejnost nakonec odhlasovala, že se vítězem se 1930 hlasy stalo duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová. Do nahrávacího studia se studentky Konzervatoře Jaroslava Ježka a táborské rodačky chystají 10. února. Studiová nahrávka byla součástí výhry.

„Bombardovaly jsme lidi, dělaly speciální obrázky vyzývající k hlasování na sociálních sítích. Hodně nám v hlasování pomáhali kamarádi, rodiny a známí z celého světa,“ říká duo, které soutěž vyhrálo s písní Dream Given to You. Tedy skladbou, kterou Klára Jakšičová věnovala Denise Gyürkeové k narozeninám.
„Je to naše první vlastní písnička, kterou jsme nahrávaly doma v pokojíku. Byla vlastně dárkem dvakrát. Poprvé, když jsme ji dala Denče a podruhé, když nám o štědrovečerní večeři všichni volali, že jsme vyhrály klip. Výhra byla opravdu pod stromečkem,“ popisuje Klára. Samo duo tipovalo, že vyhraje táborská jazzová kapela Tarapaca jazz nebo kapela Soliloqui.

Soutěžní skladba bude nyní nahraná ve studiu Spálená v Pacově. Poté holky čeká natáčení klipu. „Zatím představu o videoklipu nemáme, ale text je hodně abstraktní, snový. Takže možná v tomto duchu celý snímek bude,“ říká Denisa. Klip musí být natočený do jednoho roku od vyhlášení vítěze a hodně bude záležet na počasí, výběru lokalit a podobně. Co s klipem duo udělá do budoucna, ještě neví.

Porotu tvořili renomovaní hudebníci Lenka Dusilová a Viliam Béreš a filmový režisér, producent, výtvarník a pořadatel soutěže Jan Míka ze studia Filmofon.
Duo Denisa Gyürkeová a Klára Jakšičová za sebou v soutěži nechalo Tarapacu Jazz, Dubničku a Lahodu, Megaphone, Soliloqui, Terezu Staňkovou, IQ opice, The Riverman, Chásku a Šamanovo zboží. Další soutěž bude vyhlášena letos, podrobné informace najdete na www.kulturne.com, www.facebook.com/kulturnecom a www.vyhrajklip.cz.

Líbí se ti www.facebook.com/Kulturnecom


Autor: David Peltán

SMUTÉNKA: Zemřel "Maxík" Daniel Vali

 V noci z pátku 12. na sobotu 13. dubna zemřel ve věku 53 let hudebník Daniel Vali z uskupení Maxim Turbulenc. Příčinou úmrtí je zřejmě selhání srdce. Vali byl nejdéle sloužícím "Maxíkem", tedy uskupení, které hrálo lidové a zlidovělé písničky v diskotékovém pojetí, např. Jede jede mašinka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


UŽ VÍM, CO NA SEBE!

Ostatní / workshop
U Malše 1805/20, České Budějovice, 370 01
13.04.2024 od 13:00 hod.

 

Kája a Bambuláček - Bambulková show

Pro děti
Dům kultury Milevsko
13.04.2024 od 14:00 hod.

 

Divadlo Toy Machine: Eliška a jiné královny

Pro děti / pohádka
Švestkový Dvůr, Malovice 35
13.04.2024 od 16:00 hod.

 

Bezplatné a anonymní testování na žloutenku, syfilis a HIV

Ostatní / bezplatné testování
Dům kultury Strakonice
13.04.2024 od 12:00 hod.