PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Slavnosti piva 2014: Pivo piv si z Tábora odvezl Tlustý netopýr. Bodovali i Jihočeši

Slavnosti piva 2014: Pivo piv si z Tábora odvezl Tlustý netopýr. Bodovali i Jihočeši

Pátek, 21.02.2014 / fotoreport

 

Soutěž o Zlatou pivní pečeť v Táboře je u konce. Z více než sedmi set vzorků piva vybrali degustátoři čtyřiadvacet nejlepších. Soutěž o Extra pivní pečeť, které se mohou zúčastnit všechna vítězná piva ze všech kategorií,  vyhrálo pivo Tlustý netopýr z pivovaru Antoš. Na Reprezentačních slavnostech piva a minerálních vod se neztratily ani jihočeské pivovary. 

Čtyřdenní maraton degustací opět ukázal, že velikost pivovaru nemá žádný vliv na kvalitu piva, které produkuje. Porota určila v každé ze čtyřiadvaceti kategorií první tři místa. Nejvíce Pečetí si tak z Tábora odveze pivovar Bernard, který má 1 zlaté, 1 stříbrné a dvě ronzové.
Ze zahraničních pivovarů překvapil japonský Bay Pilsner z pivovaru Yokohama Bay Brewing.co, který získal první místo v kategorii Světlé speciální pivo z minipivovaru. Velice dobře si v Táboře opět vedly i slovenské pivovary, zejména Heineken Slovensko, a.s., Hurbanovo a Banskobystrický pivovar, a.s.
Jako nejlepší pivo v kategorii Světlé výčepní, tedy dříve světlá desítka, skončil Bernard světlé výčepní pivo z Rodinného pivovaru Bernard z Humpolce. V kategorii Světlý ležák Premium, dříve světlá dvanáctka, získal prvenství Otavský zlatý světlý ležák od akciové společnosti DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice. Na medailové pozice dosáhlo ke čtyřiceti pivovarům. Objektivita a regulérnost průběhu odborných soutěží jsou garantovány mezinárodními certifikačními autoritami.

Letošního ročníku soutěže o Zlatou pivní pečeť se zúčastnilo rekordních 150 pivovarů, které přihlásily přes sedm set vzorků piva. V praxi to mimo jiné znamenalo každý den nalít stovce degustátorů deset tisíc degustačních vzorků!
V páetk dopoledne přišly na řadu i minerální vody, kam se letos přihlásili kromě českých také výrobci ze Slovenska, Itálie, Ukrajiny, Ruska, Belgie a Fidži. Prvenství a titul Zlatý český pramen v kategorii neochucené minerální vody získala Magnesia perlivá z akciové společnosti Karlovarské minerální vody. Z ochucených vybrala porota jako nejlepší minerální vodu Hanáckou kyselku s příchutí citronu od Hanácké kyselky. 
Kompletní výsledky najdete zde: www.slavnostipivatabor.cz/rocniky/

Další reportáže:

Pondělí: 
www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-zname-prvni-vysledky-desitce-kraluje-bernard-stoutum-chotoviny


Úterý: 
www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-zlato-bude-mit-dudak-a-stribro-opet-pripadlo-chotovinam

Středa:
http://www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-verejny-start

Čtvrtek:
www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-ctvrtek-s-dechovkou-i-rokenrolem

Pátek:
www.kulturne.com/clanek/slavnosti-piva-2014-vyprodany-patek-pivo-a-mineralky


Fotografie


Autor: David Peltán, i -


Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Hudební sklepy - Vladimír Merta

Hudba
Galerie M v Milevsku
13.06.2024 od 19:30 hod.

 

Kryštof Hošek | Lajk

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 18:00 hod.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST | The Loser(s)

Divadlo / jiný / nový cirkus
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 19:00 hod.

 

ZAHRADNÍ SLAVNOST | The Swings

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
13.06.2024 od 21:00 hod.