PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


RefuFest: seznamte se bez předsudků! Pátý ročník multikulturního festivalu je tu

RefuFest: seznamte se bez předsudků! Pátý ročník multikulturního festivalu je tu

Pátek, 06.09.2013 / článek

 

Již popáté pořádá občanské sdružení InBáze multikulturní festival RefuFest, aby tak upozornilo na otázku integrace cizinců do české společnosti a hravým způsobem, skrze hudbu, tanec nebo ochutnávku exotických jídel, seznámilo českou veřejnost s kulturami jiných zemí. Koná se v sobotu 7. září na statku v Rakovicích a vystoupí na něm krom jiného kapely Gulo čar, Allstar Refjúdží Band, Fanfare Oranžáda, Mole in Hole a další. Svůj westernový muzikál předvedou Lakomé Barky, umění brazilského bojového tance Capoeira představí písecká škola se svým mistrem, Voicecamp vás rozezpívá ve své hlasové dílně....

"Představíme další část open air výstavy "Jsme z jedné planety" aneb příběhy cizinců, kteří v české republice našli svůj druhý domov - pro Charitu ČR ji nafotil Jindřich Štreit.
Děti si pohrají a něco pěkného vytvoří v dětském stanu, promítneme vám dokumenty z festivalu Jeden svět, společně upečeme chleba v peci, pochutnáme si na ethno-lahůdkách a mnoho dalšího,"
zve mluvčí Karel Fišer.

Stejně jako předešlé ročníky, i letos tak přichystal organizační tým bohatý program. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na koncerty, taneční představení, divadla, módní přehlídky, dětský program, workshopy, tematické diskuze, ochutnávku exotických jídel, informační stánky třetích zemí (země mimo EU), Ethnocatering - sociální podnikání InBáze, nebo informační stánky neziskových organizací. Na první ročníku festivalu bylo 6000 lidí. Festival se koná v Praze a jihočeských Rakovicích. Festival je zdarma.

PROGRAM v RAKOVICÍCH

Hlavní stage
13:00 průvod bubeníků - Aneboafro, zahájení
14:00 Allstar Refjúdží Band
15:00 Boro Balkan Band
16:00 Capoeira Tribi Unida
17:00 Bluesand
18:00 Mole in Hole
19:00 Fanfare Oranžada
20:00 Gulo čar
21:00 Fire show - Technical Hard Circus


Malá scéna "SÝPKA"

14:00 Pohádka - div. spolek Jana a Klára
15:00 Aneboafro - workshop - bubny, tance
16:00 Poplach v prérii - western, Lakomé Barky
17:00 Capoeira - workshop
18:00 Voicecamp - workshop 19:00 dok. film z festivalu Jeden svět

Zahrada statku
dětská střelnice
výroba totemových loutek
pečení gruzínského chleba v hliněné peci
dětský stan

AFTER PARTY od 22:00 hod.
Fire show: Technical Hard Circus
DJ Pablo Escobar
živá hudba u ohně

Více zde: http://www.refufest.cz/program/rakovice/

Foto: Gulo čar, stránky RefuFestu


Autor: i -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Bechyňské doteky 2018

Festival
náměstí T. G. M. Bechyně
17.08.2018 - 19.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce

 

WØLF and Accident Instantané

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Návštěva mladé dámy

Divadlo / komedie o vztazích
Hrad Rožmberk
17.08.2018 od 20:00 hod.

 

Kašpar Vlskice 2018

Festival / divadelní open air festival
Tvrz Vlksice
17.08.2018 - 25.08.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce