PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Publikum hrozilo Žižkovo vraždícím palcátem

Publikum hrozilo Žižkovo vraždícím palcátem

Sobota, 29.09.2012 / fotoreport

 

V sobotu 22. září se táborské Milenium dočkalo 36. pokračování festivalu Žižkův vraždící palcát. To mělo sice klasický metalový nádech, ale nechyběly v něm tentokrát tóny dalších hudebních žánrů od grindu, elektroniky až po klasickou hudbu. Zahrály kapely Banisher, Minority Sound, Modern Day Babylon, F.O.B., Mater Monstifera,  Aposepsis, Censorshit, No Belief, Gibbet, Victims a БУТ.

Více o akcích najdete také na facebooku jihočeského kulturního serveru Kulturne.com. Staňte se přáteli a mějte přehled o tom, co se děje v kultuře nejen na jihu Čech.


Fotografie


Autor: David Peltán





Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Mohlo by se vám zamlouvat