PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


První jazzová liga na jihočeských náměstích. Přijede Joao Bosco i Jazzanova

První jazzová liga na jihočeských náměstích. Přijede Joao Bosco i Jazzanova

Pondělí, 29.07.2013 / článek

 

Letos opět dva dny v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí a jeden podvečer na Masarykově náměstí v Třeboni. Stejně jako loni jeden z hlavních interpretů ( 2012 -Carmen Souza) bude mít v ČR premiéru. Budějovice jako první české město přivítají jednoho z neuznávanějších jihoamerických hudebníků, brazilského kytaristu, skladatele, zpěváka Joao Bosca s jeho kvintetem. Vůbec poprvé se na jihočeské půdě objeví devítičlenná mezinárodní formace sídlící v Berlíně, skupina Jazzanova. Jihočeský jazzový festival startuje 9. srpna.

Jihočeský jazzový festival je projekt, který do Jižních Čech přináší kvalitní jazzovou hudbu v průběhu celého roku a letní open air scéna je jeho středobodem. Letošní ročník představí tři hlavní večery a jeden off program.

Tváří letošního ročníku je Joao Bosco. Tento brazilský umělec přijíždí do Čech představit svůj nový program nazvaný „ 40 years later“, se kterým v loňském roce cestoval po celé Brazílii a kvůli  obrovskému úspěchu musel odložit svoje plánované evropské turné. Album „ 40 years later“ dostalo v Brazílii cenu za album roku 2012, J.Bosco cenu zpěváka roku. V roce 2013 vychází toto album i v sedmi evropských zemích.

Joao Bosco je skladatel, kytarista, zpěvák a aranžer v jedné osobě. Jeho oddanost brazilské hudbě, postavená na melodii, rytmu, harmonii, slovech i zpěvu je v jeho tvorbě nepřehlédnutelná celé dekády.V loňském roce připravili organizátoři největší brazilského hudební ceny Pręmio da Música Brasileira J. Boscovi, svému Honorary Artist, vůbec největší koncert v jeho kariéře. Pod jeho vedením na podiu vystupovala řada nejpopulárnějších jihoamerických umělců zpívajících jeho repertoár. To samo o sobě není nic nového, protože již v 70´a 80´letech zpívala jeho písně neslavnější brazilská zpěvačka všech dob Elis Regina.

Stejně jako v roce 2012 najdou diváci i letos v programu hlavní kapely festivalu, které svou tvorbou přesahují daleko do jiných žánrů. Jazzanova z Německa i The Soulajazz orchestra z Kanady jsou skvělá festivalová uskupení, která svou radost z hudby umí na diváka přenést těžko popsatelným způsobem. Budete se moci přesvědčit sami. Zastáváme názor, že klasický jazz se světovými jmény raději pořádáme na klubové scéně.

Jazzanova s detroitským soulovým zpěvákem Paulem Randolphem je rozšířené devítičlenné  koncertní uskupení, které odehrálo v posledních třech letech 150 koncertů po celém světě včetně festivalů jako jsou  MELT!, FLOW, CAPETOWN JAZZ, JAVA JAZZ, NORTH SEA JAZZ FESTIVAL.

Malou, ale důležitou změnou je symbolické vstupné, které na jednotlivé dny festivalu v Českých Budějovicích činí 100 a 150 Kč. Vstupné pro oba dva najednou je poníženo na 200 Kč.
Vstupenky je možné zakoupit jak na místě,tak v předprodeji v síti CBsystem . http://www.cbsystem.cz/cz/seznam-akci/title/1217-jihocesky-jazzovy-festival-2013 (9.8.) a http://vstupenky.cbsystem.cz/hall?eventid=9922(10.8.)

Festival v Třeboni na náměstí je zdarma a jako headliner zde vystoupí kanadští The Souljazz orchestra se svým tanečním jazzem, který má obrovské množství příznivců nejen v Kanadě, ale třeba ve Francii. Kapela dostala cenu za kanadské album roku 2012.
Festival znovu dává příležitost i jihočeským kapelám potkat se na jednom podiu se světovými umělci.

PROGRAM Jihočeského jazzového festivalu 2013:

9.8. České Budějovice – Piaristické nám.
18:30 Bobesh (ČB) - smooth jazz, funky
20:00 Jazzanova Live feat. Paul Randolph (D/USA) – nu jazz

 10.8. České Budějovice – Piaristické nám.
16.30 Groovin´ High (České Budějovice) - Jazz´n´Swing´n´Groove
19:00 Nové Robert Balzar Trio (Praha) – modern jazz
20:30 Joăo Bosco Quintet (BRA) - latin jazz

14.8. Třeboň – Masarykovo nám.
16:30 unOrganized Band (České Budějovice) – hammond jazz
19:00 Take Four Point Five (A) - modern jazz
20.30 The Souljazz Orchestra (CAN) - jazz, soul, afrobeat


Autor: i -