PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pořad Ostříháno na jihu Čech. Na ostří nůžky šly kadeřnice z Tábora a Jindřichova Hradce

Pořad Ostříháno na jihu Čech. Na ostří nůžky šly kadeřnice z Tábora a Jindřichova Hradce

Pondělí, 09.12.2013 / fotoreport + článek

 

Před měsícem Kláru Fukovou zastavila na ulici zcela cizí žena, kadeřnice Silvie Cílek. V Táboře se totiž natáčel táborský díl pořadu Ostříháno televize Barrandov. V kadeřnické soutěži musela Silvie Cílek předvést svůj um a během tři hodin zvládnout kompletní Klářinu proměnu. Ta se odvážné výzvě nebránila.

„Jsem žena na mateřské dovolené, trochu zanedbaná, takže jsem si řekla, že se nebudu bránit ničemu,“ říká s úsměvem pětadvacetiletá Klára Fuková mezi tím, co ji Silvie stříhá. Jako první Kláře ustříhává dlouhý cop vlasů. Následují další úpravy účesu, o líčení se postarala táborská vizážistka Tereza Doubková. Čas na stopkách neúprosně běží a práci Silvie pravidelně kontrolují další čtyři kadeřnice, konkurentky daného dílu pořadu, Kateřina Baričiak a Michaela Faicová z Tábora a Tereza Kavalová a Aneta Hájková z Jindřichova Hradce.

„Dotónovala jsem jí její barvu vlasů a rozhodla jsem se pro moderní, svěží střih. Klára je mladá, štíhlá holka, proto si myslím, že sportovní účes jí bude sedět,“ popisuje Silvie Cílek. Po třech hodinách je v Silvie salonu HlavaNehlava dobojováno. Klára má z vlnitých vlasů rovné a znatelně kratší. Tváři dominuje červená rtěnka.

„Je to velká změna, velký nezvyk, ale líbí se mi to. Červenou rtěnku bych si osobně nevzala, to není můj styl. Je příliš výstřední. Střih účesu se mi ale líbí a budu se snažit ho udržovat, myslím, že to půjde dobře. Jsem hlavně ráda, že jsem se seznámila se Silvii a určitě ji budu v budoucnu navštěvovat,“ pochvalovala si práci Klára Fuková.

Proměny nelituje


Ačkoli šlo v Ostříháno o co největší kompletní proměnu, na facebooku pořadu se rozjela diskuse, kde se změny některým lidem příliš nezamlouvají. Vytýkají zejména ostříhání dlouhých vlasů a příliš silné líčení.
„Reakce jsou přirozené, někomu se to líbí, jinému ne. Beru to v pohodě. Odborník mi sám řekl, že na Kláře není moc co měnit. Souhlasím, že vlasy měla krásné, ale šlo  o to Kláru proměnit. Jako svou nejlepší práci bych to asi nevyzdvihla, ale v rámci časového limitu jsem spokojená. Soupeřky byly hodné a samy měly hodně skvělých nápadů. Soutěž a stříhání jsem si užila, cítím úlevu a bude se mi dobře spát,“ komentovala Silvie. „Vídala jsem různé proměny v časopisech a chtěla to také zkusit. Nelituji toho,“ dodala Klára Fuková.

Rodiny soutěžících, příznivci a diváci, kteří páteční vysílání pořadu Ostříháno sledovali, mohli do nedělní půlnoci hlasovat pro své favoritky. Kadeřnickou soutěž nakonec vyhrála jindřichohradecká kadeřnice Tereza Kavalová. Vítězství jí přineslo dvacet tisíc korun.

Foto Kláry před proměnou: Jan Ramba


Fotografie


Autor: David Peltán


SMUTÉNKA: Zemřel Bill Withers, autor hitů Lean on me a Ain't No Sunshine

Přijde nám, že už skoro nic jiného než úmrtí vzácných osobností nepíšeme :( Bohužel, ve věku 81 let opustila hudební scénu další legenda, soulový zpěvák Bill Withers. Držitel tří cen Grammy, člen Rockenrolové síně slávy a autor světoznámých písní zemřel po komplikacích se srdíčkem. Mezi jeho skladby, které se staly evergreeny, patří například Ain't No Sunshine, Lovely Day a Lean on Me (Opři se o mě). Poslední jmenovaná píseň se stala takřka hymnou v současné koronavirové situaci...(dap) 

Související články