PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Open Air MusicFest Přeštěnice odtajňuje program a zahájil přeprodej vstupenek

Open Air MusicFest Přeštěnice odtajňuje program a zahájil přeprodej vstupenek

Čtvrtek, 26.01.2012 / zpráva

 

Dnes již kultovní jihočeský festivalu Open Air Musicfest ohlašuje 12. ročník a s ním několik novinek. Festival, který vznikl v roce 2001 v Milevsku a poté se usadil v nedaleké Přeštěnici, se letos uskuteční na obou zmíněných místech ve dnech 19. až 22. července. Přijedou tradičně kapely jako Vypsaná fixa, UDG, Imodium, Tleskač, Jaksi Taksi, hudebními anděly ověnčení Pub Animals nebo Prague Conspiracy.

Hudební akce, která v minulosti přivítala stovky rockových skupin (ze zahraničních to byla například skupina The Rasmus z Finska nebo Karamelo Santo z Argentiny), bude opět místem hudební pohody. Za ta léta se na festival jezdilo především kvůli atmosféře a ne jinak tomu bude i letos. Z tohoto důvodu se pořadatelé vrací ke kořenům rockové scény.

 „Pro letošní ročník se zásadně mění koncept celého festivalu, který se zaměřuje především na klubovou muziku,“ říká ředitel pořádající společnosti Milevský kraj o.p.s Vít Kratochvíl.
 
Objeví se známá jména jako Vypsaná fixa, UDG, Imodium, Tleskač, Jaksi Taksi, hudebními anděly ověnčení Pub Animals nebo Prague Conspiracy. Další účinkující budou oznámeni v následujících týdnech.

Na dalších scénách dostanou prostor nové kapely, ale také vítězné skupiny ze soutěže, která se rozběhne na stránkách www.openairmusicfest.cz. Z přihlášených kapel vyberou jednu skupinu přímo sami pořadatelé. Této skupině pak natočí během jejího vystoupení festivalový klip. Další dvě skupiny postoupí na základě internetového hlasování fanoušků. Kromě účasti na festivalu získá vítězná kapela možnost dvou volných dnů v nahrávacím studiu Lavadero.

Program začne již ve čtvrtek 19. července úvodním festivalovým večírkem v amfiteatru Domu kultury v Milevsku, kde vystoupí několik skupin a v plánu také projekce dokumentu mapujícího historii festivalu.

„Za zrození festivalu Open Air Musicfestu lze spatřit akci Rockfest, která se uskutečnila poprvé v roce 2001 právě v Milevsku. DK Milevsko nabízí možnost širšího zázemí pro pořádané doprovodné akce. Dále bychom tímto krokem chtěli přiblížit festival všem, kteří do Přeštěnice z jakéhosi důvodu nechtějí přijet – například výstavou fotografií a videosnímků z předchozích ročníků, koncerty a podobně,“ dodal Kratochvíl. 
 
Hlavní část festivalu pak proběhne v pátek a v sobotu na tradičním místě v Přeštěnici. Stejně jako v minulosti i letos budou z Milevska připraveny autobusové spoje. Festival bude zakončen nedělní afterparty v Domě kultury v Milevsku. Celá akce je součástí Milevského hudebního léta.

Ceny vstupenek:
Limitovaná série stojí 350 Kč, po vyprodání se cena bude navyšovat. K dostání v síti www.ticketstream.cz  


Autor: i -

SMUTÉNKA: Do hudebního nebe odešel vangelis

 Ve věku 79 let odešel včera do hudebního ráje řecký skladatel Vangelis :( Jeho tvorba zahrnovala zejména filmovou hudbu, kterou všichni znají i z nejrůznějších amatérských i profesionálních sportovních klání i společenských a kulturních akcí. Připomeňme jeho skladby jako Chariots of Fire - Ohnivé vozy, 1492: Conquest of Paradise - Dobytí ráje, The Bounty, Blade Runner, Alexander - Alexandr Veliký, Mythodea či krásnou Hymn a další. Nedílnou součástí bylo i působení na rockové scéně, kdy založil skupinu Aphrodite's Child, jejichž skladbu Rain and Tears zná z rádií také každý posluchač, či spolupráce s Jonem Andersonem (např. skladba I'll Find My Way Home). Vangelis byl držitelem mnoha ocenění - Oscara za nejlepší hudbu, rytíř Řádu čestné legie, komandér Řádu umění a literatury (2017) aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat