PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Open Air Festival: Hudba od rána do noci a program si můžete sestavit dle libosti

Open Air Festival: Hudba od rána do noci a program si můžete sestavit dle libosti

Úterý, 07.08.2012 / pozvánka

 

Letošní ročník Open Air Festivalu je prošpikovaný zahraničními i tuzemskými hvězdami. Můžete se těšit na mnoho zajímavých vystoupení, autorská čtení, divadelní představení a v neposlední řadě našlápnuté DJ sety. Nyní si můžete projít časový harmonogram festu, který už začali pořadatelé stavět.

Čtvrtek nabídne Wohnouty a Plexis zdarma

Čtvrteční program pojatý jako Warm-up day je zcela zdarma, a to s hvězdami jako Plexis, kteří udávají tón punkové scéně již od roku 1984, kdy se dali dohromady tři teenageři v čele s Petrem „Sidem“ Hoškem. Jako své vzory měli v první řadě ikony punkové scény Sex Pistols, ale dnes už málokdo ví skutečnost, že vedle britských vzorů čerpali inspiraci například od českých Abraxas.

Po vydatném pogování byste si určitě neměli nechat ujít koncert skupiny Wohnout, kteří svojí energií a nadupanými songy nenechají nikoho stát na místě. Tahle pražská partička dělala předkapelu například legendárním The Offsprings, má na svém kontě sedm studiových alb a v listopadu oslaví své šestnácté narozeniny. Pro ty z vás, kdo preferují retro music, je určen například DJ Jirka Neumann se svou speciální 80´s & 90´s videopárty.

Pátek s Fatboyem

Páteční program je ve znamení velkých hvězd, jako jsou Gorillaz Sound System. GSS hrají ve čtyřčlenné sestavě, kterou aktuálně tvoří Remi Kabaka na perkuse, Paul Stanley-McKenzie na bicí, vizuální tvůrce Roland Hamilton a tajemný Unknown DJ. Vždy si vozí různé hosty, převážně zpěváky a MC - Rosie Wilson, beatboxera Killa Kellu, De La Soul a občas zavítá samotný Damon Albarn.

Vrcholem bude legenda taneční hudby Fatboy Slim. Muzikant a producent hudby, jež spojuje elektroniku, breakbeat a hiphop, dokázal na své vystoupení na Brighton Beach v roce 2002 přilákat neplánovaných 250 000 diváků. Organizátoři pro letošní ročník slibují obří vizuální show, tak se máme na to těšit. Nažhavit vás na něj můžou například Monkey Business se svými funky a popovými rytmy v čele s Matějem Ruppertem a Tonyou Graves.

Vyklidněná sobota s Amy

Po tanečním pátku vás čeká sobotní vystoupení hlavní hvězdy skotské mladé scény, písničkářky Amy Macdonald. Ta svým osobitým stylem okouzlila celý svět světelnou rychlostí.
Prodala už přes čtyři miliony alb po celém světě, hrála naživo pro více než půl milionu fanoušků. Její studiový debut se umístil na prvním místě hned v pěti zemích a po celé Evropě posbíral dohromady obdivuhodných 25 platinových desek. V hudbě i textech, které si skládá, můžeme slyšet nejen její osobní zážitky, ale naráží i na palčivé problémy moderního světa, lidské příběhy nebo politiku.

Následují notoricky známí herci a muzikanti kapely Nightwork. Její členové si libují v recesi a patosu, čehož bohatě využívají ve své umělecké tvorbě. Festival můžete zakončit například v sobotu v O2 Zóně, kde o půlnoci vystupuje dnes už světoznámý DJ Orbith se svým Hits&Bootlegs DJ setem, který v roce 2001 získal titul Objev roku a o dva roky později se stal vítězem v prestižní anketě Dance Awards. Od té doby pravidelně vystupuje v klubech i na velkých akcích u nás a v zahraničí.

Noční párty zóna SOL THE NIGHT DJ ZONE

The Nigh DJ Zone bude tvořit trojice hudebních pódií. Bavit se budete na house, trance, progressive, electro, techno, acid i electro breaky. Každé z pódií bude kvalitně ozvučeno a nabídne zajímavé vizuální pojetí.

Jak si naplánovat svůj vlastní program?
Abyste nepřišli o vystoupení žádné vaší oblíbené kapely a mohli jste se perfektně zorientovat, je tu pro vás speciální aplikaci Můj vlastní Line-UP. Stačí kliknout na webové stránky Open Air Festivalu a v sekci program si můžete naklikat v časovém sousledu kapely, které vás zajímají a jejichž koncert nechcete minout. Výsledek stránky se exportuje do přehledné tabulky, kterou si pak můžete vytisknout, případně výběr nasdílet s přáteli přes Facebook.

VÍCE Z PROGRAMU: http://www.openairfestival.cz/#/line-up

Zatím se můžete těšit třeba na: Fatboy Slim, Amy Macdonald, Rizzle Kicks, Booka Shade, Bloody Beetroots DJ Set, Gorillaz Sound System, Mando Diao, Nightwork, 100°C, Monkey Business, Support Lesbiens, Anna K, Monika Načeva, Please The Trees a sbor seniorů Elpida, Skyline, Wohnout, Živé kvety, Xindl X, Tomáš Klus, Zrní, Rybičky 48, Mandrage, Ivan Mládek, Uširváč, z divadel například Na Stojáka, EKG, Emil Hakl a mnoho dalších hostů je zveřejněno na festivalových stránkách www.openairfestival.cz

Autobusová kyvadlová doprava

I letos je zajištěná kyvadlová doprava z obvyklého odjezdového místa na pražských Nových Butovicích (metro B). Oproti předchozím ročníkům bude výrazně posílena kapacita spojů na festival i zpět. Busy budou jezdit od čtvrtka do soboty a zpět do Prahy od čtvrtka do neděle. Kapacita pro nedělní návraty bude až 10 autobusů s možností dalších v záloze, takže by se rozhodně mělo na všechny dostat. Místenky lze rezervovat na stránkách festivalu.

Ubytování a parkování na festivalu

Stanové městečko - Bude ve větší vzdálenosti od pódií a je rozdělené na několik zón. Cena je 250 Kč na osobu po celou dobu konání festivalu, děti do 12 let mají ubytování zdarma. V ceně je zahrnutý také žeton na sprchu, za každé další sprchování zaplatíte 50 Kč.

Rodiny s dětmi -  V městečku nebude chybět ani speciální zóna vyhrazená rodinám s dětmi. Bude nejklidnější a nejhlídanější částí, děti i rodiče tak budou moci spát v klidu a beze strachu. Nebude chybět ani kvalitní zázemí se sociálním zařízením, zdrojem pitné vody a možností parkování přímo u stanu. Rodinné stanové městečko bude mít vlastní sprchy bez nutnosti nakupování žetonů. Cena rodinné ubytovací vstupenky vč. parkovného je 500 Kč, nezáleží na počtu dětí ani velikosti stanu. Jediné, co je potřeba udělat, je zakoupit si ubytovací vstupenku do rodinného městečka na serveru Ticketpro.

Na místě - Ve všech zónách městečka najdete sociální zařízení i přísun pitné vody. Voda ve sprchách není vhodná k pití, proto si jí tam nestáčejte, zdroje pitné vody budou vyznačeny v areálové mapě. Na území městečka najdete vyznačené cesty, na kterých není dovoleno stavět stany – slouží nejen k běžnému pohybu návštěvníků v kempu, ale i jako únikové cesty v nouzových situacích. Stanovat není dovoleno ani mimo vyznačené území stanového městečka. Své cennosti si nikdy neukládejte do stanů, mějte je stále pod dohledem, nebo využijte festivalovou úschovnu.

Parkování -  Parkovací místo si lze za 250 Kč zaplatit na místě nebo na webu. Neplatí pro majitele VIP vstupenek a rodinných ubytovacích vstupenek, kteří mají parkování zahrnuto v ceně. Pokud pojedete ekologicky a naplníte celé auto, vyjde parkování po dobu celého festivalu každého člena posádky jen na 50 Kč. Pokud zatím spolujezdce nemáte, můžete to napravit třeba na jizdomat.cz.

Ceník vstupenek Open Air Festivalu

Ceny platné do 9.8.
Normální vstupenka – 1350 korun
VIP vstupenka – 2060 korun
Jednodenní vstupenka - pátek - 900 korun
Jednodenní vstupenka - sobota - 900 korun
POZOR - Na jednodenní vstupné nelze uplatňovat ŽÁDNÉ slevy!

Ceny na místě
Normální vstupenka – 1600 korun
VIP vstupenka – 2500 korun
Jednodenní vstupenka - pátek - 1000 korun
Jednodenní vstupenka - sobota - 1000 korun
Tyto vstupenky zakoupíte prostřednictvím sítě TicketPro nebo přímo na webu.
Kulturne.com je partnerem festivalu.


Autor: i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Venkovní pilates

Sport / jiný
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
23.09.2023 od 09:00 hod.

 

U nás doma fest - 9. ročník

Hudba / festival / Blues, punk, rock, divadlo
Eliéška - bechyňské podzámčí
23.09.2023 od 13:00 hod.

 

 

Den otevřených dveří pro maturantky

Ostatní / den otevřených dveří
Svatební salon S-XXXL
23.09.2023 od 09:00 hod.