PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Vyletněné módní kousky

OLIVE SHOW: Vyletněné módní kousky

Neděle, 21.07.2013 / fotoreport + článek

 

Technologie jdou dopředu, to se týká i textilních materiálů. Jejich využití najdeme zejména ve sportu, novinek si ale můžeme užít v létě na pláži i ve městě.

Nebojte, nebudu vás lákat k tolik oblíbené neřesti v Čechách, nošení sportovního oblečení od rána do večera, sedm dní v týdnu. Vývoj se promítá samozřejmě i do materiálů pro každý den.

Perfektní opálení

Léto, to znamená především čas dovolených, nejlépe strávených na sluníčku u vody. A co se hodí na pláž nebo k rybníku víc, než plavky? Kiniki jsou plavky ze speciálního materiálu s názvem TranSol. Vazba materiálu složená z mikro částí tkaných do tvaru diamantu zaručuje, že látkou projde až 80% slunečního záření.

Opálíte se tak i pod plavkami. Navíc je materiál velice lehký a tak rychle schne. Plavky s patentovanou technologií jsou vyráběné přímo v Anglii, a to pro dámy i pány. Vyznačují se divoce barevnými dezény, které zaručí, že plavky nebudou průsvitné, ať už jsou suché nebo mokré. K dostání jsou bikiny, jednodílné plavky, paera a také lehounké tuniky a plážové šaty.

Ovšem je nutné si dát pozor na sluneční záření a natřít se opalovacím krémem i pod plavkami. Ostatně výrobce deklaruje odolnost vůči ušpinění od opalovacího krému. Navíc jsou plavky podle oficiálních pramenů odolné i vůči chlorované a slané vodě.
http://www.kiniki.com

Je to v suchu


Takže „vychytané“ plavky už bychom měli, do čeho se ale utřít abychom se z navlhlých plavek nenachladili? Řešení je jednoduché, a pro tentokrát opravdu sáhneme do sféry sportovního vybavení. Tzv. mikroručníky zná určitě nejeden sportovní nadšenec. Taková osuška je o hodně lehčí a skladnější než ta z bavlny.

Co je ale hlavní, má několikanásobně vyšší savost a uschnout dokáže mnohem rychleji než klasické froté. Mikroručník je vyroben z polyesterových a polyamidových vláken štěpených do šířky tenčí než je lidský vlas. To zaručuje praktické vlastnosti i jemnost materiálu. Při nákupu ručníku si ale dejte pozor, k dostání jsou i výrobky, které nemají štěpená vlákna. Ty pak nemají takovou absorbční vlastnost. Tyto dva typy lze od sebe snadno rozeznat, zkuste si ručníkem lehce přejet přes pokožku. Ten štěpený se vám o ni bude lehce zachytávat. Zdroj: http://www.microfiberwholesale.com

Jako chameleon

Společnost Crocs je svými pokrokovými materiály známá. V minulém roce přinesla spíše než funkční, novinku pro zábavu. Název kolekce Chameleons asi napoví, o jakou funkci materiálu se jedná. Ano, boty které mění barvu. Svrchní materiál má normálně barvu průsvitného plastu, jakmile ale vyjdete na sluníčko, boty se vybarví, doslova.

Změna je způsobená reakcí lehkého TPC plastu, ze kterého je svrchní vrstva vyrobena, na UV záření. Zatímco v minulém roce se jednalo o dámské baleríny, v letošním roce jsou do nabídky zařazeny i náramky, obal na iPhone a pro děti baseballové čapky s mizejícím „crocsodýlem“. Já sama jeden pár vlastním od minulé sezony a dosud jsem na nich shledala jedinou chybku, svrchní průsvitná vrstva plastu lehce zažloutla.
www.crocs.eu

Za redakci přejeme pěkné a „vychytané“ léto!


Fotografie


Autor: Denisa Kajdová


Související články

 

 
Kultura dnes


lordi - next picture

Divadlo / divadelní komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2023 od 19:00 hod.

 

Alinde Quintet

Hudba / koncert / klasická hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2023 od 19:00 hod.

 

Tvoření pro malá stvoření - výroba chobotničky

Pro děti
Dům kultury Milevsko
21.03.2023 od 16:00 hod.

 

Toulky za poznáním - 9 mexických států

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
21.03.2023 od 18:00 hod.