PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Report z ulic Berlína. Móda se podobá Británii, má však velké ale!

OLIVE SHOW: Report z ulic Berlína. Móda se podobá Británii, má však velké ale!

Úterý, 25.12.2012 / článek

 

Už tomu bude nějaký ten týden, co jsem měla možnost zajet si pokouknout do Berlína za inspirací, módními trendy, kulturou a také hlavně kuchyní. O tom ale jindy. Dnes jsem se chtěla v tomto reportu zaměřit na berlínskou módu, která je tak streetová, pohodová i pohodlná, ležérní, elegantní, sportovně fashion.

Na Berlíně se mi hlavně libí „tvrdě vydřená“ svoboda. Jedu si takhle U-bahn na Alexandrplatz a uvnitř „metra“ stojí chlápek. Normálně by si každý řekl, že vypadá jak zrzavý Krakonoš, ale ten jeho styl (!) mě naprosto uchvátil. Pánská móda se ve většině případů skládá z tmavě modré, lahvově zelené, odstínů béžové, černé a bohužel také z neonových barev. Ale zpátky k vystajlovanému chlapci. Zrzavý, neoholený, s velkými vousy, designové brýle (velké kulaté, nahoře useklé) byly nutností. Měl perfektně padnoucí plátěné kalhoty sytě hnědé barvy, dole ohrnuté, takže mu vykukovaly designové ponožky ve skvěle sladěných polobotkách. Měl vzorovaný svetr a přes něj tmavě modré sako. A hlavně měl Nákrčník! Hit NO.1.

Berlíňané jsou typičtí svými plátěnými taškami od nejrůznějších značek, designérů, či do it yourself. To byla první perlička, následně mě hodně pobavil chlápek, co vypadal podobně, ale naférovku si to kráčel po Oranienstrasse v bílých oversized podvlíkačkách, no neke! Dále je hodně velkým pánských trendem parka, ale pozor, ne v lahvové barvě, ale v temně modré! Hlavně musí být velká a teplá.

Berlín nebo UK móda?

Co se týče holčičího stylu, ač mě to bolí, že to říkám, německé holky, nebo spíše berlínské si hrajou na Britky. Možná je to i tím, že Berlín je vysoce navštěvován právě turisty z UK, a to především mladými lidmi okolo 25 let. Že by Britové přinesli svůj styl do Berlína a natolik ovlivnili tamní obyvatelstvo? No všechno je možné.

Holky nosí odbarvené vlasy, bohémské sukně, aztécké vzory na svetrech, staré seprané oversized džísky, džínové batohy, satchel tašky, skinny jeans, i když v některých případech se pozastavíte nad tím, jak se do nich slečna mohla vůbec „narvat“. Nejhorší na tom ale je, že i když se berlínské holky v mnoha případech přiblíží britskému stylu v barvách i střizích, najdou se i ty, které to totálně „zprasí“.

Za tu dobu, co jsem strávila v berlínských ulicích, jsem si nemohla nevšimnout snad stovky obyvatel, které od kotníku nahoru vypadali tak hezky, stylově, sladěně, elegantně. Ale víte, co je teď hlavní must have v Berlíně? Neuvěříte! Ano, k tomuto outfitu, ala british stylu nosí neonové nike či adidas tenisky! Děs a hrůza. Ale co, aspoň se zase v něčem liší, a tak na dálku přeci jen můžete rozpoznat, kdo je Brit a kdo Němec.

Pokud budete mít někdy chvilku, určitě si do Berlína zajeďte, je to město plné inspirace. A zaručuji vám, že se vždycky pobavíte a co se týče módy, máte i čím inspirovat!
Vaše Mrs. Olive


Autor: Clare Olive


Tanec v zrní v písecké Sladovně

V pátek 31. března se v písecké Sladovně koná prezentace unikátního projektu Tanec v zrní, který se v prostorách galerie konal na podzim 2022. Tanec v zrní tvořilo pět třídenních uměleckých rezidencí, v rámci kterých hledaly skupiny tanečníků, choreografů, dramaturgů a filmařů společnou řeč v šestnácti tunách zrní. Projekt dramaturgicky vedl scénograf Tomáš Žižka a ředitel Sladovny Adam Langer. "Každý workshop se konal za přítomnosti jiného filmaře nebo celého týmu filmařů. V návaznosti na rezidence vznikly krátké taneční filmy, jejichž oficiální premiéra proběhne v rámci tohoto setkání. Moc nás baví propojovat nejen děti a dospělé, ale i různá odvětví: tanec, divadlo, hudbu, výstavu, film a hrát si s odlišnými uměleckými prostředky, hledat společnou řeč," vysvětluje Adam Langer. Více info v události ZDE. (dap)
 

Související články

 

 
Kultura dnes


Wohnout - unplugged

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
31.03.2023 od 19:00 hod.

 

folk mezi řekami . březen 2023

Hudba / koncert / hudební večer
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
31.03.2023 od 18:00 hod.

 

Tanec, zrní a film

Kino / film
Sladovna Písek
31.03.2023 od 16:00 hod.