PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: První březnový víkend ožije Soběslav kreativitou a uměleckou invencí

OLIVE SHOW: První březnový víkend ožije Soběslav kreativitou a uměleckou invencí

Úterý, 19.02.2013 / fotoreport + článek

 

Ve dnech 1. a 2. března se do Kulturního domu a Domu dětí a mládeže v Soběslavi sjede na 60 vystavovatelů s nabídkou výrobků i materiálů pro různorodé výtvarné techniky. To vše v rámci akce Kreativ Soběslav a souběžné Fler Show. K vidění, a samozřejmě také zakoupení, tak budou výrobky z keramických dílen, designové polštářky i kabelky, ručně šité šperky nebo také přírodní mýdla. Ty, kteří sami tvoří, jistě zaujme prezentace novinek v oblasti textilních barev, sítotisku, smaltování, práce s korálky a mnoha dalších. Vše v náladě nadcházejícího jara a Velikonoc.

Kreativ
Součástí sobotního programu v Kulturním domě bude ve 14.30 hodin křest nové knihy Zipové tašky. Čas od 15.30 pak patří dobročinné akci, kdy budou návštěvníci moci koupí kreativních předmětů podpořit Oddělení následné péče táborské nemocnice.

Akce bude mimo jiné i ve znamení workshopů pro děti i dospělé. V sobotu se tak děti zdarma budou moci naučit například techniku decoupage, tedy dekoraci různých předmětů pestrobarevnými ubrousky. Svými výrobky vyzdobí připravený velikonoční strom. Dospělí budou moci získat nové znalosti například v tvoření s fimo hmotou, tvorbou šperků i nápadité postupy výroby velikonočních dekorací.

Fler show
Jubilejní desátý ročník Fler Show, s podtitulem „Myslete česky. Nakupujte originálně“, představí jihočeské umělce v prostorách Domova dětí a mládeže. Mimo vystavujících oživí sobotní den také taneční vystoupení v orientálních rytmech. Děti jistě zaujme malování na obličej.

Kreativ Soběslav
Kde: KD Soběslav "Národ", Jirsíkova ulice
Kdy: 1. a 2. března 2013, 9:00-19:00

Fler show
Kde: Dům dětí a mládeže, Na Pršíně 27
Kdy: pátek 16:00 - 19:00, sobota 9:00 -19:00

Více informací k akci naleznete na adrese:
www.kreativsobeslav.mypage.cz 
http://flershow.wix.com/flershow#!aktualne/mainPage

Foto: achiv KreativFotografie


Autor: Denisa Kajdová


Zemřela kytarová legenda, John Abercrombie

 Ve věku 72 let odešel do hudebního nebe jeden z nejlepších jazzových kytaristů, John Abercrombie. Americká legenda se pohybovala na vlně jazz fusion, be bopu, free jazzu až k jazzové avantgardě a experimentální hudbě. Abercrombie spolupracoval s hvězdnými kolegy jako Billy Cobham, Ralph Towner, Jack DeJohnette, Charles Lloyd, Michael Brecker a Randy Brecker, John Scofield, Peter Erskine, ale také českými hráči jako Rudy Linka, Robert Balzar nebo Miroslav Vitouš. Zemřel v New Yorku na srdeční selhání 22. srpna. (dap) 

Související články

 

 
Kultura dnes


Covertrio+

Hudba / koncert / rock, blues
Restaurace Budvarka u zlatého lva
24.08.2017 od 20:00 hod.

 

Výstava květin Čimelice 2017

Výstava / Výstava květin Čimelice 2017
Čimelice
24.08.2017 - 27.08.2017 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto 2017

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
24.08.2017 od 18:00 hod.