PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: První březnový víkend ožije Soběslav kreativitou a uměleckou invencí

OLIVE SHOW: První březnový víkend ožije Soběslav kreativitou a uměleckou invencí

Úterý, 19.02.2013 / fotoreport + článek

 

Ve dnech 1. a 2. března se do Kulturního domu a Domu dětí a mládeže v Soběslavi sjede na 60 vystavovatelů s nabídkou výrobků i materiálů pro různorodé výtvarné techniky. To vše v rámci akce Kreativ Soběslav a souběžné Fler Show. K vidění, a samozřejmě také zakoupení, tak budou výrobky z keramických dílen, designové polštářky i kabelky, ručně šité šperky nebo také přírodní mýdla. Ty, kteří sami tvoří, jistě zaujme prezentace novinek v oblasti textilních barev, sítotisku, smaltování, práce s korálky a mnoha dalších. Vše v náladě nadcházejícího jara a Velikonoc.

Kreativ
Součástí sobotního programu v Kulturním domě bude ve 14.30 hodin křest nové knihy Zipové tašky. Čas od 15.30 pak patří dobročinné akci, kdy budou návštěvníci moci koupí kreativních předmětů podpořit Oddělení následné péče táborské nemocnice.

Akce bude mimo jiné i ve znamení workshopů pro děti i dospělé. V sobotu se tak děti zdarma budou moci naučit například techniku decoupage, tedy dekoraci různých předmětů pestrobarevnými ubrousky. Svými výrobky vyzdobí připravený velikonoční strom. Dospělí budou moci získat nové znalosti například v tvoření s fimo hmotou, tvorbou šperků i nápadité postupy výroby velikonočních dekorací.

Fler show
Jubilejní desátý ročník Fler Show, s podtitulem „Myslete česky. Nakupujte originálně“, představí jihočeské umělce v prostorách Domova dětí a mládeže. Mimo vystavujících oživí sobotní den také taneční vystoupení v orientálních rytmech. Děti jistě zaujme malování na obličej.

Kreativ Soběslav
Kde: KD Soběslav "Národ", Jirsíkova ulice
Kdy: 1. a 2. března 2013, 9:00-19:00

Fler show
Kde: Dům dětí a mládeže, Na Pršíně 27
Kdy: pátek 16:00 - 19:00, sobota 9:00 -19:00

Více informací k akci naleznete na adrese:
www.kreativsobeslav.mypage.cz 
http://flershow.wix.com/flershow#!aktualne/mainPage

Foto: achiv KreativFotografie


Autor: Denisa Kajdová


Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Když se zhasne

Divadlo / komedie / komedie
KD Zliv, Dolní náměstí 585, Zliv
23.04.2018 od 19:00 hod.

 

Dodo Gombár – Mezi nebem a ženou

Divadlo
Městské divadlo Český Krumlov
23.04.2018 od 19:30 hod.