PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Módní střípky z Paříže!

OLIVE SHOW: Módní střípky z Paříže!

Sobota, 27.10.2012 / fotoreport + článek

 

Po návratu z Paříže mi to nedá a musím se „za čerstva“ podělit o aktuální postřehy z ulic města módy. Políbená múzou na každém rohu jsem nadšená lehkostí, s jakou Francouzky kombinují leckdy obyčejné kousky s neobyčejným výsledkem. Z prostého faktu, že i bez drahých modelů v šatníku lze vypadat perfektně. Hlavně, když je onen kousek z kvalitního materiálu a má padnoucí střih. A k tomu samozřejmě patří i pravidelná péče o zevnějšek, dokonalý make-up i účes.

Okolí Champs-Elysee je hlavní oblastí pařížského luxusu. Najdeme zde světové značky zvučných jmen jakými jsou Yves Saint Laurent, Louis Vuiton , Givenchy a mnoho dalších. Právě sem jsem zamířila pro inspiraci. Je slyšet mnoho hlasů s názorem, že Češi se bojí oblékat do barev. Nutno říci, že Francouzi se v podzimní sezóně také nepouští do žádných experimentů. K vidění je na ulici hlavně hnědá barva v mnoha různých tónech – od béžové, přes barvu velbloudí srsti, až po tmavě hnědou.

Samozřejmě ve francouzských šatnících nechybí černá…hodně černé. S doplňky to není jinak. Hnědá a černá hrají prim. Červená je zdá se další oblíbenou barvou. Tedy co se týká barev žádný „odvaz“, ale francouzský styl je hlavně o citu pro kombinaci, řekla bych snad i geneticky danému. A výsledek…voila…elegantní styl, který má i ve své klasické jednoduchosti šmrnc. Pokusila jsem se pár outfitů vyfotit, nicméně zdá se, že Pařížané žijí v opravdu rychlém tempu. A když zrovna neběží, turista spolehlivě zastoupí hledáček. Ve fotoreportu tak proto naleznete hlavně fotografie z výstavy designéra z nejgeniálnějších…

Cristobal Balenciaga

Už jen do neděle 28. října je v centru Les Docx – Cité de la mode et du design k vidění výstava Cristobala Balenciagy, složená jednak z jeho modelů a také z historických modelů z jeho vlastní sbírky. Právě Balenciaga znovu ukázal moderní ženě krásu empírové linie.
Často také pracoval se siluetou konce 19. Století, tedy korzetový/těsný top se širokou sukní. Jeho tvorbu výrazně ovlivnil i španělský původ. Doba padesátých let byla otevřená radikálním změnám a v módním domě Balenciaga tak vznikají nové linie oděvů, které v různých obměnách nosíme dodnes. Balonové šaty, tuniky, které se později vyvinuly v šaty pytlové/košilové. Střihy, které přestože postavu zahalovaly a dovolovaly pohodlný pohyb, díky dokonale propracovanému střihu jeho zákaznicím lichotily. Zajímavostí je, že on sám byl jedním z mála designerů, kteří dokázali vlastníma rukama zrealizovat svůj návrh - přes konstrukci střihu, jeho modelaci až k samotnému preciznímu ušití modelu. Možná i tento fakt přispěl k jeho fenomenálnímu úspěchu.
Kouzlu jeho modelů podlehly mnohé slavné ženy. Mimo šlechtičen z královských rodů celé Evropy to byly i ikony své doby jako například Jacqueline Kennedy. Róby módního domu se pravidelně objevují na červených kobercích filmových cen Oscar a jiných prestižních akcí.

POPISKY K FOTKAM:

 1. Vycházkový kostým s vrstveným sakem (50. Léta), večerní róba (60. Léta), boty (konec 19. Století)
 2. Večerní róba (60.léta)
 3. Večerní róba (60.léta)
 4. Večerní róba (60.léta)
 5. -
 6. Večerní róby, květovaná je inspirovaná lidovou výšivkou typickou pro španělský venkov
 7. Večerní róba(50. Léta)
 8. Krajkové „koktailky“ (od 50. – 60. let). Obliba krajky vycházela zejména z inspirace typickými šátky/přehozy španělských dam, nazývaných mantila.
 9. Vlevo historický plášť(konec 19. Století), vpravo Balenciaga(50. léta)
 10. Společenské šaty s bolerkem, klobouk z dílny Balenciaga (60. Léta)
 11. Vpravo historický plášť zdobený krajkou a výšivkou(Španělsko konec 19. stol.), vlevo sako Balenciaga inspirované právě španělskou výšivkou korálky(40. léta
 12. -
 13. Moc pěknou siluetu vytváří vypasované sako a užší nohavice kalhot. Jako doplněk kvalitní kožená kabela. Textilní taška na notebook, která je u nás často k vidění zpravidla celý look degraduje. Ponechte ji „ajťákům“ a batůžkářům.
 14. Očividně turisté, ale nemohla jsem si nevšimnout jejich krásného sladění.
 15. Sportovně CHIC mademoseille
 16. Povšimněte si skvěle vyřešeného zapínání kabátu u madame. Pánův baloňák je klasika.
 17. Perfektní sladění všech prvků outfitu!


Fotografie


Autor: Denisa Kajdová


SMUTÉNKA: Zemřel frontman The Pogues

 Ve věku 65 let zemřel po vleklé nemoci zpěvák a frontman irské celtic punkové kapely The Pogues, Shane MacGowan. Rok bojoval se zákeřnou encefalitidou. The Pogues, založení 1982, ve své hudbě snoubí irský folk, rock a punk. Byli a jsou tak inspirací pro mnoho dnešních skupin, například Dropkick Murphys, Flogging Molly, ale mnoho dalších, včetně českých. The Pogues mimo jiné nejvíce proslavila skladba Fairytale of New York, bez níž si mnozí, nejen Britové, ani Vánoce nedovedou představit. (dap) 

Související články

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Harlej - Zatím je to dobrý tour

Hudba / koncert
Hotel Palcát
02.12.2023 od 19:00 hod.

 

ADVENT na statku v Borotíně

Pro děti / Kulturně společenská akce pro děti i dospělé
Barokní dvůr Borotín (naproti hradu Borotín)
02.12.2023 - 03.12.2023 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Tomáš Průša: Peru

Ostatní / setkání / beseda u čaje
kino Nadějkov
02.12.2023 od 17:00 hod.

 

Výtvarný kurz - Výroba sněhuláka

Pro děti
Dům kultury Milevsko
02.12.2023