PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Jsem závislá na čerstvých trendech z Anglie. A mám pár tipů i pro vás

OLIVE SHOW: Jsem závislá na čerstvých trendech z Anglie. A mám pár tipů i pro vás

Pondělí, 25.03.2013 / móda

 

Chtěla jsem si udělat radost, vyrazila jsem tedy obhlédnout nové jarní kolekce bot. Při obcházení obuví jsem nejen zjistila, co bude trendem pro letošní jarní a letní měsíce, ale také jsem byla nemálo překvapená.

Při návštěvě jednoho z řetězců jsem totiž našla v horkých novinkách botky, které se schovávají v mém botníku už přes rok. Jak je to možné? Jednoduše, jedná se o páry, které jsem si objednala přímo z Velké Británie. Opět se tedy potvrdilo pravidlo, že v naší malé zemičce se trendy kousky objevují s velkým zpožděním oproti trhu sousedů na západě. To se samozřejmě netýká jen bot. Takže pokud chcete sledovat a nosit čerstvé fashion novinky, přinášíme pár tipů na britské internetové obchody, se nimiž máme osobní zkušenost.

Slabost pro šaty

Prvním z nich je internetová odnož obchodu Dorothy Perkins. V nabídce stejně jako u mnoha oděvních řetězců naleznete vše, co je potřeba pro dokonalé vyladění outfitu. Počínaje Basic line s dobře padnoucími jeggins i klasickými triky, šperky, tašky, i již zmiňované boty.

Největší slabost mám ale pro širokou nabídku šatů. V menu si lze nastavit velikost i požadovanou cenu nebo barvu, což značně omezí čas strávený probírání se kousky, které třeba nejsou dostupné v daném čísle. Při výběru se vyplatí pozorně sledovat na fotce i v popisku materiál - 100% polyester přeci jen není pro nadcházející horké dny ideální. Pozornosti by nemělo uniknout ani navazování květinových vzorů a proužků ve švech. V tomto má obchod přeci jen ještě rezervu. Střihově šaty ve většině případů padly dobře. Velikost si koneckonců můžete překontrolovat v tabulce u každého modelu.
Cena standardního dodání do ČR: 6GBP/ cca. 180Kč
Doba standardního dodání: uvádí 7 dní, ale většinou to bylo cca. 9 dní

www.dorothyperkins.com

Pro věčné mládí

Zejména na ty, kterým je do třiceti let nebo jsou věčně mladí duchem, cílí obchod New Look. Webové stránky i systém objednávání je v podstatě identický s Dorothy Perkins. Jediné, co bych do podoby internetového obchodu vytkla je zobrazení vybraného modelu na figuríně namísto modelky. Objednávané oblečení bylo opět střihově padnoucí, a ušité povětšinou z pěkných materiálů. Jen s botami to bylo, co se týká kvality, trochu horší. Některé byly příliš tvrdé k nošení a nepomohl ani změkčující sprej.
Cena standardního dodání do ČR: 9GBP/ cca. 270Kč
Doba standardního dodání: 5 - 7 dní

www.newlook.com

Drahý průměr

Naším posledním tipem je internetový obchod značky GAP. U nás získala tato značka punc značky „lepší“, čemuž se upřímně divím, protože se v podstatě jedná o klasický obchodní řetězec jako H&M a jemu podobné. Od toho se samozřejmě také odvíjí vyšší ceny v tuzemských obchodech. Cena je tak jednou z výhod nákupu přes internet. Ze všech našich tipů má GAP nejširší nabídku oblečení a doplňků pro pány. Patří do ní i trendy khakies, tedy kalhoty, v zářivých barvách. A ty nás baví!
Cena standardního dodání do ČR: 10GBP/ cca. 300Kč
Doba standardního dodání: 2-3 dny
www.gap.co.uk

Na závěr mi dovolte jedno malé upozornění - nakupování v těchto obchodech je vysoce návykové. Něco málo o tom vím…


Autor: Denisa Kajdová


Související články

 

 
Kultura dnes


Sýrový rakletovací večer

Ostatní / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
15.11.2019 od 19:00 hod.

 

Večery S 2019 - Pták Lajf, Standa Kahuda, Stráníci

Hudba / koncert / folk, rock, jazz, šanson
Divadlo U Kapličky, Husova 622/45, České Budějovice
15.11.2019 od 19:00 hod.

 

Taneční hodiny 2019

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
15.11.2019 od 19:00 hod.

 

Budějovický Manifest - 30 let svobody

Hudba / festival
Kampa, Slavie, Velbloud aj.
15.11.2019 - 17.11.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce