PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


OLIVE SHOW: Jak se vhodně obléci na Ples v Opeře, maturák i bál v kulturáku?

OLIVE SHOW: Jak se vhodně obléci na Ples v Opeře, maturák i bál v kulturáku?

Sobota, 19.01.2013 / fotoreport + článek

 

Ples v opeře, už jen ta slova v mnohých z nás vyvolají pocit naprostého a nedosažitelného luxusu. Jedná se o top událost společenské sezony, vstupenky jsou ale dostupné i obyčejným, movitějším „smrtelníkům“.

Tématem jubilejního desátého ročníku, konaného 2. února 2013 ve Státní opeře Praha, je operní žánr. „Plesající“ tak budou vtaženi do dění opery La Traviata, jejíž autor Giuseppe Verdi se narodil právě před dvěma stoletími. V titulní roli Alfreda protančí prostředím pařížských šantánů i věhlasného benátského festivalu Jan Onder, známý především z televizní soutěže StarDance. Čestným hostem je představitelka Bond Girl Tonia Sotiropoulou. Jednou ze stránek této kulturní události, a rozhodně ne zanedbatelnou, je i výrazná podpora charitativních projektů. Již třetím rokem je to Nadace Terezy Maxové. Mimo charitativní dražby luxusního zboží je novinkou příspěvek organizátora částkou 500 Kč z každé prodané vstupenky.

Na ples v gala

Luxusní příležitost si ale samozřejmě žádá také odpovídající oděv. Dress code v tomto případě vyžaduje tzv. Black tie. To tedy znamená, že pánové se na akci dostaví ve smokingu. Bílá košile s manžetovými knoflíčky je doplněna vestou ve stejném materiálu jako oblek a výhradně černým motýlkem. Kravata ke smokingu prostě nepatří.Perfektně vyleštěné polobotky nebo lakýrky snad netřeba zmiňovat.

Dáma by měla doplňovat svůj protějšek v dlouhé večerní róbě s psaníčkem nebo malou kabelkou do ruky. V barevnosti se není třeba nijak omezovat. Jen je potřeba se důkladně zamyslet nad kombinací barev u šatů a doplňků. Velké vzory nejsou úplně žádoucí. Šaty bez rukávů můžeme doplnit dlouhými rukavičkami, které dokážou model výrazně pozvednout.

Maturitní i swingový

Obraťme teď pozornost od oslnivého prostředí Státní opery k městským kulturním domům a tanečním sálům. Pravidla dress code jsou v případě maturitních i tématických plesů volnější. I přesto jsou zásady, které je potřeba dodržovat.

Pánové do černého nebo tmavého obleku oblékají barevně ladící košili vždy s dlouhým rukávem. Kalhoty i sako by v případě plesu měly být ve stejné barvě i materiálu. U výběru kravaty se meze nekladou, pokud tedy nevlastníte samé kousky s obrázky zvířátek a jiné infantilnosti. Společenský pásek udělá určitě větší parádu než masivní přezka s obrovskými nápisy. Stejné je to i u bot. K obleku patří vyleštěné polobotky korespondující s barvou opasku. Někteří „kluci“ mají zřejmě pocit, že nosit křiklavě barevné sneakers k obleku je dnes „cool“. Pánové, není!

Dámy na ples volí šaty od dlouhých až k délce nad kolena. U barev máme opět naprostou volnost, tedy podle našeho barevného typu. Při výběru šatů mějte na paměti, že přílišné odhalení může vypadat efektně, ale může také způsobit nemilé problémy. V každém případě bude vyžadovat vaši neustálou pozornost a kontrolu. Pokud nejste zrovna „šatový“ typ, sukni spolehlivě zastoupí společenské kalhoty s elegantním topem. Flitry a vkusně provedené štrasové ozdoby jsou vítanou ozdobou. Kabelka v případě plesů může být i s uchem, ale vždy je menších rozměrů. Boty na podpatku volíme tak, abychom se už po pár hodinách nemusely zouvat. To je totiž opravdu velké faux pas. Ženy se tedy v plesové módě mohou opravdu „vyřádit“. Jedná o jednu z mála možností v roce, kdy se můžeme opravdu „načančat“ - obléci nádherné šaty, nalíčit se a načesat. Tak si to dámy užívejme!

Pokud jsme vás naladili k návštěvě Plesu v opeře, podrobnější info naleznete na www.plesvopere.cz, kde jsou stále dostupné vstupenky.

Foto: použité fotografie pocházejí ze stránek www.plesvopere.cz


Fotografie


Autor: Denisa Kajdová


SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Související články

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2021

Festival / městské slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
17.09.2021 - 18.09.2021 od 16:00 hod.
vícedenní akce

 

Velké lásky v malém hotelu

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Science Café: ZLODĚJI TĚL - Jan Votýpka

Ostatní / setkání / přednáška
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON klub
17.09.2021 od 19:00 hod.

 

Gérard Lauzier – Nalevo od výtahu

Divadlo
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
17.09.2021 od 19:30 hod.