PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


O posledním prázdninovém víkendu napadl v Táboře první sníh

O posledním prázdninovém víkendu napadl v Táboře první sníh

Pátek, 12.09.2014 / fotoreport + video

 

Léto většinou milovníkům zimních radovánek nepřeje, ale vždy se najde někdo, kdo si čekání na sníh rád zkrátí. Skupina takových nadšenců se již druhým rokem sešla v Táboře a v sobotu 30. srpna uspořádala jib jam pod názvem Summer Snow Battle 2.

Oproti loňskému roku nastala jedna zásadní změna, a to přesun akce z centra města do sportovního areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí. Náměstí T. G. Masaryka je totiž rekonstruované, a tak nebylo zbytí. Změna místa konání ale akci vůbec neuškodila, snad právě naopak. Dostatek prostoru umožnil připravit vyžití pro všechny věkové kategorie: ti nejmenší se zabavili v dětském koutku, starší u fotbálku, beer-pongu nebo Monster stánku, hudební doprovod a velká terasa místní restaurace byly k dispozici pro všechny. Počasí se po propršeném týdnu umoudřilo přímo v sobotu ráno, a tak pohodovou letně zimní atmosféru nic nekazilo.

Celému areálu dominovala konstrukce se sedmimetrovou překážkou takzvaným railem. Pro rozjezd i dopad byl připraven pravý sníh, i když ten díky slunečnému počasí začal spíše postupně připomínat rybník. Pořadatelé se ale snažili a co chvíli přiváželi nový sníh. Jezdcům to naštěstí tolik nevadilo, a proto si to s nadšením rozdali v soutěži o peněžní výhru 6 000 Kč.

Návštěvníkům předvedli několik opravdu vydařených triků a také pár žabáků v dojezdovém rybníčku. Ve dvou kategoriích, snowboardu a lyžích, soutěžilo celkem 24 jezdců, z nichž jedinou ženou (na snowboardu) byla Karolína Horáková. Ta se také stala vítězkou a odnesla si tak poukázku na večeři v táborském hotelu Nautilus. Mužskou kategorii nakonec ovládl Tomáš Lottl, který se umístil před Davidem Rozkošákem a Milanem Markem. Ocenění o nejlepší trik Best Trick vyhrál Roman Blecha.

Akci uspořádala táborská promotérská skupina Manabe ve spolupráci s Fandou Knotkem za podpory města Tábor a generálních partnerů: Prunum o.s., Sevencall, Carmano a Disco Apollo.

O tom, že se kromě samotné akce povedla i večerní oficiální afterparty v Apollu (pod heslem ze sněhu až do Brazílie), se můžete přesvědčit ve fotoreportu Davida Peltána: http://www.kulturne.com/clanek/afterparty-summer-snow-battle-2-byla-cestou-ze-snehu-do-slunne-brazilie


Oficiální video:

Fotografie


Autor: redakce, Maximal Animal

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino 2018 - Po strništi bos

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
21.08.2018 od 20:30 hod.

 

Invaze 18

Ostatní / happening
Malšice
21.08.2018