PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


O posledním prázdninovém víkendu napadl v Táboře první sníh

O posledním prázdninovém víkendu napadl v Táboře první sníh

Pátek, 12.09.2014 / fotoreport + video

 

Léto většinou milovníkům zimních radovánek nepřeje, ale vždy se najde někdo, kdo si čekání na sníh rád zkrátí. Skupina takových nadšenců se již druhým rokem sešla v Táboře a v sobotu 30. srpna uspořádala jib jam pod názvem Summer Snow Battle 2.

Oproti loňskému roku nastala jedna zásadní změna, a to přesun akce z centra města do sportovního areálu Komora na Sídlišti nad Lužnicí. Náměstí T. G. Masaryka je totiž rekonstruované, a tak nebylo zbytí. Změna místa konání ale akci vůbec neuškodila, snad právě naopak. Dostatek prostoru umožnil připravit vyžití pro všechny věkové kategorie: ti nejmenší se zabavili v dětském koutku, starší u fotbálku, beer-pongu nebo Monster stánku, hudební doprovod a velká terasa místní restaurace byly k dispozici pro všechny. Počasí se po propršeném týdnu umoudřilo přímo v sobotu ráno, a tak pohodovou letně zimní atmosféru nic nekazilo.

Celému areálu dominovala konstrukce se sedmimetrovou překážkou takzvaným railem. Pro rozjezd i dopad byl připraven pravý sníh, i když ten díky slunečnému počasí začal spíše postupně připomínat rybník. Pořadatelé se ale snažili a co chvíli přiváželi nový sníh. Jezdcům to naštěstí tolik nevadilo, a proto si to s nadšením rozdali v soutěži o peněžní výhru 6 000 Kč.

Návštěvníkům předvedli několik opravdu vydařených triků a také pár žabáků v dojezdovém rybníčku. Ve dvou kategoriích, snowboardu a lyžích, soutěžilo celkem 24 jezdců, z nichž jedinou ženou (na snowboardu) byla Karolína Horáková. Ta se také stala vítězkou a odnesla si tak poukázku na večeři v táborském hotelu Nautilus. Mužskou kategorii nakonec ovládl Tomáš Lottl, který se umístil před Davidem Rozkošákem a Milanem Markem. Ocenění o nejlepší trik Best Trick vyhrál Roman Blecha.

Akci uspořádala táborská promotérská skupina Manabe ve spolupráci s Fandou Knotkem za podpory města Tábor a generálních partnerů: Prunum o.s., Sevencall, Carmano a Disco Apollo.

O tom, že se kromě samotné akce povedla i večerní oficiální afterparty v Apollu (pod heslem ze sněhu až do Brazílie), se můžete přesvědčit ve fotoreportu Davida Peltána: http://www.kulturne.com/clanek/afterparty-summer-snow-battle-2-byla-cestou-ze-snehu-do-slunne-brazilie


Oficiální video:

Fotografie


Autor: redakce, Maximal Animal

Smutný pátek. Zemřel textař Pavel Šrut i Avicii

V pátek 20. dubna přešly na druhý břeh dve rozličné osobnosti. V pouhých 28 letech opustil hudební scénu švédský Dj Avicii, jehož skladby jako Levels, The Nights, Wake Me Up nebo Hey Brother zná z doslechu asi každý. Zubatá si v pátek večer vzala také básníka, autora knížek pro děti, textaře a překladatele Pavla Šruta. Literátovi, který byl nositelem Ceny Jaroslava Seiferta, Státní ceny za literaturu i Magnesia Litera, bylo 78 let. Kromě známých Lichožroutů psal i pro časopisy Čtyřlístek i Mateřídoušku, mnozí také znají jeho textařskou tvorbu. Psal pro Petra Skoumala, Luboše Pospíšila, Michala Prokopa či Vladimíra Mišíka. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Hrajeme si s Kamarády

Pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
22.04.2018 od 15:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / Přednáška, beseda
Gymnázium Třeboň, Na Sadech, Na sadech 308
22.04.2018 od 13:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Kino / film / Přednáška, beseda
Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec, Husova 333
22.04.2018 od 09:30 hod.

 

Workshop - Hooping

Sport
Dům kultury Milevsko
22.04.2018 od 17:30 hod.