PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Noví Love Earth tak nějak uvíznou v hlavě. Živě je uslyšíte v Lucerně i na Ostrovech

Noví Love Earth tak nějak uvíznou v hlavě. Živě je uslyšíte v Lucerně i na Ostrovech

Úterý, 21.01.2014 / recenze

 

Pražský projekt Love Earth neodehrál ještě ani první koncert ani nevydal EP, natož pak celou desku, a už mě ničí téměř týden. Zvuk, jemuž dominují chytlavé beaty, syntezátory a hlavně melodický zpěv, představí čtyřčlenná partička poprvé ve čtvrtek 23. ledna od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru. Při tom také pokřtí debutovou desku 11 Days on Earth.

Dva roky se podle všeho zpěvák a kytarista Tomáš Jirgl (Supernatural), klávesista Daniel Jirgl (Eddie Shore), baskytarista Tomáš Reichelt (Yzzi) a bubeník Jaroslav Minář připravovali, aby porodili „na české scéně unikátní naddimenzionální zvuk, který kapela letos přenese i na koncertní pódia. Triphopové synthy a samply, hutná kytara, melodický vokál a basslines až z jádra Země jsou na albu protkané zdemolovaným a přesto popelově křehkým popem. Zvuk synthů vám bude evokovat zlatou éru breakbeatu à la Dj Hyper“. Konec citace, začátek pocitů.

Po prvním poslechu desky o jedenácti skladbách se mi vybavily světlejší i temnější chvilky Depeche mode, kvůli snadno zapamatovatelnému melodickému a naléhavému zpěvu pak přibyli System of Down, elektrohrátky mi evokovaly NIN či Björk. Vše pak doplňují dubstepové hloubky, breakbeats a špetka popu. Musí se to prostě líbit.

Love EarthDalo by se říct nic nového, asi ne na světové scéně, protože podobný „kaťák“  vaří více interpretů (Glass Animals, Lorde, Delphic aj.), ale v české kotlině? Možná. Partičku jsem si  zatím zařadil k matadorům ze Sunshine a vedle současných, "mladých" projektů jako Nylon Jail, Luno, A Banquet, 100°C, DependsOn a Atomic Gigolo. Uvidíme, kam se Love Earth pohnou, ale pro teď skladby jako Stars, Sun, Jinxed, Time či The Two Worlds jen těžko vytloukám z hlavy a navíc to šlape. Zatraceně!

Jedenáct dní na Zemi je, jak začíná Davidův žalm 11, „Pro předního zpěváka“. Tím Tomáš Jirgl bezesporu je a celou desku doslova táhne na svých bedrech. Nutno říct, že vzpřímeně, tedy sebevědomě a se ctí. Doufejme, že ony biblické šípy nebudou střílet na upřímné, ale naopak pomohou z přítmí rozstřílet českou hudební scénu. Samožejmě v tom nejlepším smyslu slova.

Jo, a jsem opravdu zvědav na živé podání, bude-li aspoň sedmdesátiprocentní, budu si spokojeně pomlaskávat, protože zvuk 11 Days on Earth je vskutku k pomilování, nebo spíš k pořádně divoké souloži uprostřed poněkud vyschlé české hudební pouště, na kterou místy jak vidno zaprší.

Debut, singl, klip a první pódiovou show představí Love Earth v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky seženete v klubu v předprodeji za 130 Kč, v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal, Eventim a Ticketstream jsou za 155 korun. V den koncertu na pokladně Lucerna Music Baru budou stát 160 Kč.

Love Earth jsou objevem partnerského festivalu United Islands, takže když propásnete čtvrteční křest, můžete se na ně těšit tam!

VIDEOKLIP:


Pozvánka:Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Temperament a vášeň

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
28.05.2023 od 19:00 hod.

 

Gejzírfest folk country open air 2023

Hudba / festival / folk country open air
České Budějovice, Nádražní x Pražská tř.
28.05.2023 od 10:00 hod.

 

Pohádka ke dni dětí - Tři pohádky s písničkou

Pro děti
Amfiteátr DK Milevsko
28.05.2023 od 15:00 hod.

 

Den dětí

Pro děti
Tismenické údolí - amfiteátr
28.05.2023 od 14:00 hod.