PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nevíte si rady s dárky na Vánoce? Darujte knihu! Kulturne.com má několik tipů

Nevíte si rady s dárky na Vánoce? Darujte knihu! Kulturne.com má několik tipů

Sobota, 22.11.2014 / článek

 

 Vánoce se kvapem blíží, prodejci nás o tom přesvědčují skoro od září. A i když jsou vlastně až za měsíc, mnozí již shání dárky pro své blízké. Ne každý chce darovat pomilionté svým dětem ponožky, dědečkovi postopadesáté štětku na holení a mamince podesáté voňavku. Existují dva druhy lidí. Jedni neví, co koupit, a proto se rozhodnou pro knihu. Ti druzí vědí, že jejich blízkého potěší kniha, a proto ji koupí. Ať už se řadíte k první, nebo druhé kategorii, kniha je v každém případě vhodným dárkem.

Abyste se v tom předvánočním chaosu lépe orientovali, vybrali jsme pro vás pár zajímavých tipů z českých nakladatelství.

Mladší čtenáře jistě potěší další pokračování série Tajemná místa od Enid Blyton. Osmý díl nese název Tajemná řeka a opět se v něm setkáme s detektivní čtyřkou. Ti se tentokrát vydávají na tajnou výpravu po řece a dostanou se až do končin, které nejsou ani na mapě. Tuto knihu chystá nakladatelsví Albatros od 26. listopadu.Nakladatelství Jota připravilo na konec listopadu knihu s názvem Losing It od autorky Cory Carmack. Příběh o mladé vysokoškolačce, kterou trápí milostné problémy a hlavně to, že je stále panna. Její kamarádka Kelsey se rozhodne jí pomoci, oblékne ji do svůdného oblečení a odvede do blízkého baru. Tam se po pár panácích setkává se zajímavým mladíkem Garrickem. Má možnost s ním prožít noc, ale na poslední chvíli z toho vycouvá. Toto dílo začínající spisovatelské hvězdy jistě potěší všechny romantické duše.Milovníci severských detektivek určitě zajásají nad novou knihou Temnější odstíny Švédska. Tato antologie obsahuje sedmnáct povídek, mezi jejichž autory jsou například Stieg Larsson, Henning Mankell, Asa Larssonová, nebo Johan Theorin. Vydává ji nakladatelství Host k 1. prosinci.


V Hostu nezapoměli ani na milovníky fantasy. 27. listopadu tam vyjde Píseň krve od Anthony Ryana. První díl trilogie Stín krkavce láká čtenáře na výpravný, epický příběh plný akčních scén a mistrně vykreslených postav.Pokud hledáte poezii, zaměřte svou pozornost na nakladatelství Maťa a jejich připravovanou knihu Král kravat arara. Autorem je Konstantin Biebl, významný český představitel meziválečné avantgardy- poetismu a surrealismu. Tímto výborem je připomínáno výročí počátku první světové války. Autor velmi autenticky zachytil životní zkušenosti své generace.
Raději byste zvolili něco s pravdivým příběhem? Potom zkuste knihu Není-li to nemožné- Životní příběh sira Nicolase Wintona. Autorkou je jeho dcera Barbara Wintonová, která velmi osobním způsobem ukazuje, kým byl sir Nicholas. Kniha čerpá z historických dokumentů i vzpomínek. Vydává ji nakladatelství Argo 25. listopadu.


V Argu vyjde i nová kniha od Natálie Kocábové Tohle byl můj pokoj. Hrdinka knihy se blíží k třicátému roku života, střetává se se svou minulostí a uvědomuje si, co je v životě opravdu důležité. Stejně jak tomu bylo v předchozích dílech autorky, ani zde nechybí halucinační, až surreálné obrazy, existenciální úzkost a strach. Kniha vyjde také koncem listopadu.


Fotografie


Autor: Jaroslava Daňhová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.

 

Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.