PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Němečtí Critical Failure se poprvé představí v Čechách. Zahrají i v Budějovicích a Chlumu

Němečtí Critical Failure se poprvé představí v Čechách. Zahrají i v Budějovicích a Chlumu

Čtvrtek, 14.06.2012 / pozvánka

 

Ve čtvrtek 14. června ve 20 hodin odstartuje v pražském klubu XT3 české turné mladé progresivní kapely z Dürenu Critical Failure. Kapela se v pátek objeví v budějovickém klubu Mc Fabrika a následně zahrají na festivalu Cihelna v Křemži.  

V Praze Critical Failure na pódiu doplní pražští ambientní rockeři LastOfMyKind (http://bandzone.cz/anotherkind ), českokrumlovský Poslední záhryz http://bandzone.cz/poslednizahryz ), instrumentální směsice progresivního rocku a fusion. Poprvé se také na pódiu představí Roman Hampacher trio http://romanhampacher.cz/ )  - kytarista a leader již zaběhnutých psychedelických Poetic Filharmony sestavil trio, ve kterém odhaluje svou polohu blues rockera, jenž se nebojí pořádně uhodit do strun.

Na jih

Po čtvrtečním koncertě v Praze se Critical Failure a Poslední záhryz přesunou do Českých Budějovic, kde vystoupí 15. června spolu s velešínskou kapelou Microwave Cowboys (http://bandzone.cz/microwavecowboys). Koncert se uskuteční v klubu MC FABRIKA od 20 hodin. Vstupné na koncert je na 50 Kč.

Critical Failure zakončí své české turné na festivalu Cihelna – Vystupovat v Chlumu u Křemže (více na http://www.cihelnavystupovat.cz). Tam vystoupí v sobotu 16. června.

Rock s progresivním jazzem

Critical Failure hrají propracovanou rockovou hudbu, která se neobejde bez progresivních a jazzových prvků. Jejich mladá dravost ukazují především na pódiu v nespoutaných improvizačních sólech skladeb, které nestaví pouze na instrumentální, ale také vokální složce.
Klávesista Critical Failure Martin Shäkel k českému turné říká: „V Čechách jsem nějakou dobu studoval a vím, že čeští fanoušci se dokážou na koncertech pěkně rozparádit. Velmi se s kapelou do Čech těšíme! I kapely, které s námi budou hrát, jsou velmi dobré, proto si myslím, že koncerty budou stát za to!“

POSLECH: http://www.myspace.com/criticalfailureband


Autor: dap

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce