PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Němečtí Critical Failure se poprvé představí v Čechách. Zahrají i v Budějovicích a Chlumu

Němečtí Critical Failure se poprvé představí v Čechách. Zahrají i v Budějovicích a Chlumu

Čtvrtek, 14.06.2012 / pozvánka

 

Ve čtvrtek 14. června ve 20 hodin odstartuje v pražském klubu XT3 české turné mladé progresivní kapely z Dürenu Critical Failure. Kapela se v pátek objeví v budějovickém klubu Mc Fabrika a následně zahrají na festivalu Cihelna v Křemži.  

V Praze Critical Failure na pódiu doplní pražští ambientní rockeři LastOfMyKind (http://bandzone.cz/anotherkind ), českokrumlovský Poslední záhryz http://bandzone.cz/poslednizahryz ), instrumentální směsice progresivního rocku a fusion. Poprvé se také na pódiu představí Roman Hampacher trio http://romanhampacher.cz/ )  - kytarista a leader již zaběhnutých psychedelických Poetic Filharmony sestavil trio, ve kterém odhaluje svou polohu blues rockera, jenž se nebojí pořádně uhodit do strun.

Na jih

Po čtvrtečním koncertě v Praze se Critical Failure a Poslední záhryz přesunou do Českých Budějovic, kde vystoupí 15. června spolu s velešínskou kapelou Microwave Cowboys (http://bandzone.cz/microwavecowboys). Koncert se uskuteční v klubu MC FABRIKA od 20 hodin. Vstupné na koncert je na 50 Kč.

Critical Failure zakončí své české turné na festivalu Cihelna – Vystupovat v Chlumu u Křemže (více na http://www.cihelnavystupovat.cz). Tam vystoupí v sobotu 16. června.

Rock s progresivním jazzem

Critical Failure hrají propracovanou rockovou hudbu, která se neobejde bez progresivních a jazzových prvků. Jejich mladá dravost ukazují především na pódiu v nespoutaných improvizačních sólech skladeb, které nestaví pouze na instrumentální, ale také vokální složce.
Klávesista Critical Failure Martin Shäkel k českému turné říká: „V Čechách jsem nějakou dobu studoval a vím, že čeští fanoušci se dokážou na koncertech pěkně rozparádit. Velmi se s kapelou do Čech těšíme! I kapely, které s námi budou hrát, jsou velmi dobré, proto si myslím, že koncerty budou stát za to!“

POSLECH: http://www.myspace.com/criticalfailureband


Autor: dap